Playgirls (1995)

Jasné, není to žádná sláva, dokonce je to dost špatné, ale 7. nejhorší film všech dob? To je teda podle mě doost přehnané, i když to má mizerné snad úplně všechno, od děje až po dialogy, nedal bych tomu ani náhodou míň jak 20% a z fleku bych si vzpomněl na 10 horších filmů.

Horší už to nebude (2006)

Naprosté překvapení, ani jeden z hlavní čtveřice herců nepatří mezi mé nejoblíběnější, Maggie se mi v batmanovi dokonce nelíbila, ale tady jsou všichni úplně úžasní. Nechápu jak mi takový filmík mohl 4 roky utíkat. Nedokážu v něm najít nic, co by mi nesedělo a neznám dost superlativů, abych popsal vše, co mi na něm sedělo. Můžu jedině doporučit všem, kteří mají rádi kvalitní a ne úplně standartní hollywoodskou produkci.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Ono to na 5* rozhodně nebylo, to ne, řekněme 3,5. Ale třičtvrtě jedné musím dát za Roberta Downeyho (jako obvykle:) a třičtvrtě druhé za Vala Kilmera. Filmík se sice trochu zmateným dějem, ale nějak mi to přes ty hlášky a vtípky nevadilo a celou dobu jsem se perfektně bavil.

Smrt čeká všude (2008)

Když jsem se na to tak díval, rozhodně se mi to nezdálo špatné...ale 6 oskarů? Vidím dvě možnosti toho, jak to je: 1. komise se pomátla, 2. rok 2009 byl sakra chudý na kvalitní filmy, když v něm o největší počet cen soupeřil Avatár s Hurt Lockerem. Anebo kombinace obého, už teď jsem zvědavý na další ročník, ale jestli to tak bude pokračovat, asi pro mě získání oskara přestane mít jakýkoli význam.

Přicházím s deštěm (2009) odpad!

Absolutně nechápu, jak tento film vůbec mohl být v červených číslech a jak se teď drží v šedých, protože bych ho bez váhání poslal do černých. Uznávám, že čistý odpad to není, možná jednu a půl hvězdičky si to zaslouží, ale 65%, to se snad všichni zbláznili ne? Začíná to sice nadějně a s dobrou hudbou, ale pak se to tak nehorázným způsobem zaseká v hromadě mizerných dialogů, mizerných hereckých výkonů, mizerných vat alá Pobřežní hlídka, mizerně vybrané hudby (takhle zprznit Radiohead), mizerných flashbacků...abych to shrnul, tak jednoznačně nejmizernější film za několik posledních let, co jsem měl tu smůlu vidět.

Prokletý ostrov (2010)

Spoiler alert: jsem jediný, komu došlo, že mu vymazali mozek tak důkladně, že šel dobrovolně sám na lobotomii? Tedy že ty pokusy, co dělali na lidech skutečně fungují a on, který mohl něco změnit, se nechal ukaceat a ufetovat, že někoho zabil.. . A myslím to ze srandy jenom napůl, schválně se na to podívám ještě jednou a budu hledat důkazy pro mou teorii :)

Robot Jox - Zápas robotů (1989)

Další z filmů, na které jsem se díval pořád dokola jako malý na VHS a pamatuju si, jak jsem býval tehdy unešený...teď už to taková sláva nebyla, občas tam byly pěkné kraviny, ale nakonec mi těch 85 minutek uteklo docela příjemně, myslím, že za dalších 15 let se na to podívám zase :)

Čokoláda (2000)

Sám jsem byl překvapený, když jsem měl na konci filmu čistě čtyřhvězdičkový pocit, i když jsem si jej celý váležitě užíval a fandil hlavním hrdinům. I když konci nemůžu nic vytknout, stejně bych dal o hvězdičku víc, kdyby film skončil o 10 minut dřív; dopadlo to jak to dopadnou mělo, ale něco tomu chybělo...to ovšem nemění nic na tom, že je Čokoláda velice příjemná a hřejivá pohádka, se sympatickými hrdiny, pomalu plynoucím dějem a krásnou atmosférou...prostě klasický Hallström :)

Skvělí chlapi (2000)

Moc příjemné překvapení, rozjíždí se to víc než nenápadně, ale postavy jsou neuvěřitelně sympatické a vážně mi dělalo radost sledovat, jak se s tím vším poperou. Čím to, že snad vždycky, když je ve filmu nebo seriálu spisovatel (californication, shining), dopadne to výborně? :)

Predátor 2 (1990)

Varování: toto hodnocení je naprosto a úplně zaujaté. Asi za to může posedlost sci-fi už od útlého věku, predátor je vlastně jeden z jejích katalyzátorů a tak nemůžu jinak než 5*. Viděl jsem to poprvé už jako malý šmudla hned po převratu, a od té doby se můj názor na predátora nezměnil; kvality jedničky nedosahuje ani náhodou, ale stejně se na něj pokaždé dívám znova a znova s nostalgickou láskou, jako na všechny akční filmy mého dětsví :) A možná za to může taky to, že jsem tu snad poprvé viděl v televizi prsa, na takové věci se zkrátka nezapomíná..