Gran Torino (2008)

4* za výborné obsazení, režii, scénář a všechno co tu všichni vychvalují. Poslední hvězdička je za ten ukrutně nakyslý a nepřátelský výraz, který si Wally drží po téměř celý film :)

Růžoví plameňáci (1972)

Od nejúchylnějšího filmu všech dob jsem čekal trochu víc a větších úchyláren, ale možná to je spíš tím, že jsem zhýralý bohém. I když nás film oblažuje příšernou kamerou, dialogy, scénářem a výpravou, při scéně s policií jsem se smál opravdu nahlas a najde se tu víc takových, které mě rozsekaly - řitní jogín, ne i povedený exhibicionismus, kastrace etc.; tenhle film zkrátka všechny nedostatky vyvažuje notnou dávkou dost přísného humoru, který ale normální jedinec těžko docení.

Mlha (2007)

Na to, že se jedná o Darabonta, to vypadá na poněkud televizní tvorbu, ale dívá se na to víc než dobře. Kromě standartních osekání při převodu kniha -> film je tu ovšem pár logických kixů (když si myslím, že mlha pochází z exploze chemičky a slyšel jsem v ní někoho umřít, tak si vezmu aspoň roušku, když mi nikdo nevěří, tak useknuté chapadlo je snad první věc, kterou použiju jako argument etc.), které trochu kazí celkový dojem. Na druhou stranu po hvězdičce nahoru si Mlha rozhodně zaslouží jednak koncem (na Kinga trochu zvláštním řekl bych) a druhak [!spoiler alert!] okamžikem, kdy Olie konečně odprásknu tu pitomou krávu, která mi celou dobu pila krev, takovou satisfakci ze smrti filmové postavy jsem už pár let necítil :)

Počátek (2010)

Tak jsem konečně zkoukl ten slavný Počátek (prosinec 2010, 25. místo) a říkám si "cože?" To myslíte vážně, hodnotíme tady stejný film? Předpokládám, že většina lidí tu viděla i jiné Nolanovy filmy a tohle je prostě v rámci autorovy tvorby podprůměr; byť výtečný, nedosahuje kvalit Mementa, Prestige a Batmanům se nemůže rovnat ani v nejmenším. Pokud chce někdo mermomocí vidět Počátek v TOP200, viděl bych to max okolo 150. místa, lepší opravdu ne. Ale i tak stále dobrá podívaná s dobrými herci.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

O něco málo lepší než předchozí díl, u kterého jsem v kině usnul (sice to byl letňák a já ležel na zemi ve spacáku a popíjel pivko, ale i tak by se to nemělo stát). Solidní budování atmosféry, hudba, herecké výkony, občas docela povedené komediální momenty (bří Wesleyovy, tančící Harry Potter wtf), zkrátka solidní předehra pro velké finále...akorát, že to měla být už šestka, která tímto nějak ztrácí celý svůj význam a potvrzuje status nejhoršího dílu série. To, co se tu píše, jak je to nastavovaná kaše, jak jsou ti puberťáci hrozní, jak to vypadá málem jak twilight etc., tak to jsou trochu plané kecy, protože ta předloha taková z větší části prostě je (a není zas tak zlá imo). Dávám 75% s tím, že to možná posunu směrem nahoru nebo dolů po shlédnutí finále, na které jsem po tomto docela solidně natěšený.

Dostaň ho tam (2010)

To jsem tu sakra jediný, kdo má rád drogy, ženské, popkulturní narážky a úchylný humor? Rozhodně podhodnocená věc a to hned z několika důvodů: chlupatá zeď(!!!), P Diddy, Lars Ulrich, texty písniček Jackie Q a obrovský kotel nadupaných hlášek. Dokonce i klišoidní konec je dobře zvládnutý a ne za tak moc sentimentální, takže jasných 91%.

Sbohem, baby (2007)

I když to občas trochu skřípe, dívalo se mi na to kromě posledních 10 minut moc dobře. Pominu-li všechny špatné věci, které tu už jsou zmíněné (zbytečné flashbacky, občasné nelogičnosti..), zůstane mi tu věc, přes kterou se prostě nemůžu přenést a to je konec. Proč se hlavní hrdin zachoval jako naprostý retard? Pošle dva slušné lidi bručet, další slušný člověk zbytečně umřel, ale Casey to musel dodrbat a jako by mu to všechno bylo málo, ještě posere život malé holčičce.

Agora (2009)

Tady přidáme ono, tady ubereme tohle...ono je to teď totiž hrozně v módě, nadávat na křesťanství. Byť je na jeho ideálech založena naše civilizace, vnímání dobra/zla, vzdělanost, etc. Gratulace všem, kteří to berou jako autentickou výpravu do dějin. http://www.imdb.com/title/tt1186830/goofs

Michael Jackson's This Is It (2009)

Dokumentární filmy moc nesleduju, takže tuto stránku nemůžu hodnotit, i když se mi zdála docela povedená. Co ale hodnotit můžu, jsou dvě věci:1. Michael byl i těsně před smrtí neskutečně talentovaný muzikant. 2. Michael byl i těsně před smrtí neskutečně ulítlý magor. 80%

Temný rytíř (2008)

Zatím viděno dvakrát a napodruhé ještě lepší. Ze všech úžasných věcí, kterýma je Temný rytíř napráskaný musím vyzdvihnout dvě: hudba, která dokresluje atmosféru až na hranice možností a Ledger, který hraje Jokera tak, jak ještě nikdy nikdo nikoho nezahrál; on totiž na plátně není herec, on je skutečně Joker, šílený, úžasný, osudový...100%