Dokonalá bouře (2000)

Bože, to je tak hrózně nafouklá sračka, že se mi chtělo skoro brečet čekáním na to, jestli se něco stane. Musím říct, že když umřeli, docela jsem si oddychl, že už to máme všichni společně za sebou.

Zázraky se nedějí (2008)

Půlhvězdička dolů za opravdu hodně netrefný a špatný český název. Jinak to ale nebylo zas tak špatné, i když ani ne úplně dobré, zkrátka průměrné drámo, na které se pěkně dívalo, ale nic moc to ve mně nezanechalo..

Jak vycvičit draka (2010)

Posledních X pixarovek se může jít zahrabat a pod zemí v klidu a zapomění zemřít, protože takhle má vypadat animovaný rodinný film; ma to všechno: akci, romantiku, vtip, boj a parádního draka. Ani chvilku jsem se nenudil a chvílemi jsem se musel držet, abych netleskal s dětičkama co na to koukaly z první řady, tak moc to bylo dobré :)

VALL-I (2008)

Hrozivě přeceněné...vždyť ono se tam skoro nic neděje a to nic trvá hodinu a půl. Adept na nejhorší pixarovku, jinak k tomu nemám snad ani co říct.

Von Ryanův Expres (1965)

Shlédnuto asi po 13 letech, s notnou dávkou nostalgie a očekávání, které bylo do nejmenšího puntíku naplněno. Podle mě o dost lepší válečný film, než takový vojín Ryan, Sinatra je tu výborný a ve scéně, kdy šmelil pilotské hodiny s gestapákem jsem se málem počůral, vojenské scény víc než ucházející, stejně tak příběh, postavy,... staré válečné filmy mají zkrátka něco do sebe, ne že ne.

Bourneovo ultimátum (2007)

Nejslabší film celé trilogie a je v top 100? Další z mnoha wtf celého csfd žebříčku. Nepopírám, že to nebylo pěkné, vyumělkované, ale to je bohužel všechno, jinak film pokračuje v sestupném trendu a je zase o něco horší než předchozí, i když se tu dozvíme, jak to vlastně bylo. Každá věc, nad kterou tu všichni slintají mi přišla...nepatřičná až sračková. A bylo toho všeho prostě hrozně moc, hrozně moc kameramana s epileptickým záchvatem, hrozně moc pseudonapětí, hrozně moc stejné akce, etc. Max 60%, spíš míň a pro mě jedno z největších klamání roku 2007.

Tajný život včel (2008)

Celé mi to přijde prodchnuté Hallströmem (hlavně jisté paralely s Pravidly moštárny, tempo vyprávění, ..), řekl bych trochu mainstreamovejší, ale na škodu to není, těch 110 minutek uteklo jak voda. Můžu tu po tisící omílat hereck výkony, prostředí a příběh, ale místo toho se veřejně přiznám, že se těším, až Dakota zase o pár let poroste a bude mít nějakou ostřejší milostnou scénu, než jenom tuto decentní líbačku; snad se dočkáme a snad to nebude moc dlouho trvat =)

Mládí v hajzlu (2009)

Začal jsem se na to dívat s velikou nedůvěrou, hodnocení mého okolí bylo spíš rozpačité a tak mě překvapilo, jak příjemně to na mě celé působilo. Kvalit knížky to samozřejmě nedosahuje (což ovšem není žádná výjimka; i LOTR, jak moc je dobrý je oproti knize plitká břečka), ale jinak tam moc vážných chyb nevidím, kromě jedné: Sheeny! Kde jsou kaštanové kadeře, lehce zvedlý aristokratický nosík a oči, kvůli kterým by Nick vraždil?! U Sheeny rozhodně ne, řekl bych, že všechny ostatní holky, co se tam objeví (Taggarty, Bernice) by se na její roli hodily líp...tedy jednoznačný fail, ale zbytek osazenstva už naštěstí pasuje. Celou trilogii se do jednoho dílu povedlo nacpat uspokojivě, Francois Dilinger je týpek, Carloty bohužel moc nebylo, Trent vypadá jak Dawson, blah blah unblah... No abych to shrnul: celé to prostě na 53% není, to se na mě nezlobte, ale je tu v červených číslech hromada horších sraček. 65%

Moon (2009)

Docela solidní malorozpočtové sci-fi, rozhodně kvalitnější kritika kapitalismu, než nám ukázal Avatar :) Jasné, občas šlo vidět laciné triky, občas bylo něco nedomyšlené až nelogické a na konci to chtělo větší grády, ale těch dobrých sci-fíček dneska zas tolik nevzniká...navíc většinu nedostatků u mě kompenzuje Sam Rockwell, hlas Kevina Spaceyho a výborná hudba. 70%

Přemluv bábu (2010)

Levice všeobecně je respektovaný myšlenkový proud, na kterém není nic špatného. Ovšem levice, jak ji u nás nastavil Jiří Paroubek, je zdegenerovaná, populistická, krátkozraká, agresivní, lživá a rozšiřující třídní nenávist. Proto je podle mě toto úsměvné videjko naprosto neškodné. Mí prarodiče levici taky nevolí, dokonce jsou se mnou členy místního sdružení nejmenované politické strany, ale bohuže: je to opravdu spíš výjimka potvrzující pravidlo, už dávno jsem si z vlastních zkušeností udělal obraz o průměrném voliči levice u nás. Zkrátka to není tak mimo, jak si tu většina uživatelů myslí..