Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Tak a teraz to začína trochu vŕzgať, niečo sa zrejme pokazilo. Sériu filmov Piráti z karibiku mám rád ( hlavne jednotku, ale ani dvojka nie je zlá ), ale to, čo som videl v trojke bolo trochu... rozpačité. Neuveriteľne dlhý film s minimom akcie, to je veru kombinácia, ktorá neznie veľmi dobre, a práve v trojke sa to stalo realitou. O deji sa nemá cenu ani vyjadrovať, toľko rôznych dejových skokov pokope som dávno nevidel, a miestami som dokonca nevedel, prečo toto, prečo tamto. Čo už, aj napriek značnej zmätenosti scenára a malému pomeru akcie sa jedná jednoznačne o kvalitný film so skvelými efektami a aj keď to tak nevyzerá, aj napriek svojej dĺžke nenudí tak, akoby si niekto mohol predstavovať. A keď som napísal, že málo akcie, rozhodne som nemyslel, že žiadna! Verte mi, akonáhle sa začali ozývať výstrely z diel a šermovačky, ochotne som zabudol na to, ako málo tu toho je a nechal som sa uniesť skvelou choreografiou akčných scén. Ak tejto sérii nemôžem nič vytknúť, je to rozhodne akcia, ktorá je jednoducho skvelá. A som naozaj zvedavý, čo uvidíme v štvorke. Ak nejaká bude, samozrejme.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Dvojka Pirátov je... iná. Trochu iná ako predošlý diel, hlavne v tom, že tam, kde v jednotke dominovala priamočiarosť, sa tu vynára až veľmi veľa dejových nitiek a všetko sa tak trochu zamotáva. Nič to, nevadí mi to nejako veľmi ( v trojke to už bolo zase o niečo komplikovanejšie ), ale dvojka Pirátov sa mohla kľudne zaobísť aj bez toho. To, samozrejme, nič nemení na tom, že je to stále perfektná jazda a že efekty sú na špičkovej úrovni. Jednoducho - popcorn so všetkým, čo k nemu patrí, nič viac, nič menej. A navyše, Verbinksy zvláda réžiu skvele.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Tak za štyri. Piráti z Karibiku sú veľmi príjemná zábava, čistý popcorn, ktorý pobaví a nenudí. Veľkolepý a ldhý film, ale ubehne pri tom ako jedna epizóda akčného seriálu. Efekty sú skvelé, herci takisto. Akcia rozhodne poteší a celkovo, tento film je mi dosť sympatický. 75%

Kung Fu Panda (2008)

Prvotriedne, čo sa týka animácie, scenára a dokonca aj akcie, ktorá parádne rozprúdi adrenalín v žilách.

Mé druhé já (2007)

Silný film, ktorý stavia hlavne na skvelom hereckom obsadení.

88 minut (2007)

Čo do formy efektný, to do obsahu dosť zvláštny film. Taký priemer, ktorý sa dobre pozerá a nemusí sa pri ňom veľa premýšľať, ale keď chcete, kľudne môžte. Priemerný, ale rozhodne nie zlý film.

Saw 3 (2006)

Zo všetkých Sawov, ktoré som doteraz videl je tento najslabší, ale aj tak si drží svoju úroveň. Štvorka to ale všetko zmenila - vytiahla kvalitu ešte vyššie.EDIT: tento diel nie je najslabší, podľa mňa je teraz najslabšia päťka, preto dvíham hodnotenie o jednu.

Saw 4 (2007)

Po dlhšom čase tomu jednoducho musím dať päť. Predsa - po jednotke najlepší diel, aspoň u mňa určite.

House of the Dead (2003)

Raz za čas sa dá pochopiť, keď je niekto natoľko odvážny, že vypustí do sveta nejaký kvalitný trash, poprípade nenáročné videobéčko, ale čo je veľa, to je veľa. Chápem, že hra musela byť plná bojov hrdinov s ich vnútornými démoni ( lol... ), to bol vtip. Teraz vážne - aboslútne, ale absolútne nechápem, PREČO takýto "film" vlastne vznikol. Ak sa chcel Boll zabaviť, pochopím to a ( možno ) mu niekedy dám ešte šancu, ale ak toto myslel aspoň trošičku vážne, je to blázon. Tú jednu hviezdičku dávam za to, že mi je ho vlastne ľúto a uvidíme, či sa niekedy zlepší. Aj keď musím pruznať, že asi nemám nervy, aby som to niekedy zisťoval.

Pidihajzlík (2006)

Tak toto teda bola totálna haluz!