Stružák

Stružák

Michal Stružský

okres Jablonec nad Nisou

homepage

13 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Dogville (2003)

  Důkaz toho, že film nepotřebuje výborné vizuální zpracování ani milardový rozpočet, aby mohl být dokonalý. V Dogville poutá především děj a herecké výkony.

 • poster

  Toy Story: Příběh hraček (1995)

  I po 14 letech je to neskutečná porce zábavy. Film má příjemnou krátkou stopáž, kvalitní děj, několik zvratů a spoustu vtipných hlášek. Nejvíce asi pobaví plastové komando vojáčků a pan Brambora. :-D

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

  Shawshank se spolehlivě vejde do pětky mých nejoblíbenějších filmů. Několik nezapomenutelných scén, skvělá role vypraveče v podání Freemana, famózní hudební doprovod. Kdyby ještě samotný závěr nebyl tolik "americký", nebylo by o nejlepším filmu pražádných pochyb.

 • poster

  Kill Bill (2003)

  Možná je to jako celek místy až moc akční, ale jednotlivé kapitoly mají něco do sebe, každá je jiná a originální. A asi by nevadilo některé scény zkrátit a nenatahovat film na necelé dvě hodiny. Ale za tu barevnost, "chaotičnost" a hudební doprovod (byť je možná z části vykradený z jiných filmů) si Tarantino 5 hvězd zaslouží. Do mé paměti se vryly obzvlášť scény s Hatori Hanzem a závěrečný souboj nevěsty s Ishii O-Ren.

 • poster

  Philadelphia (1993)

  Herecký koncert Toma Hankse. Elegantní mix emocí a inteligence. A z mého pohledu nejlepší scéna historie filmů vůbec. Maria Callas. "Andrea Chenier, Umberto Giordano, Madelaine..." - znalci pochopí, ostatní se mají na co těšit.

 • poster

  Princezna Mononoke (1997)

  Tohle bylo… epický! Ta dechberoucí a silná atmosféra, silnej příběh a fantastická hudba dělaj z Princezny Mononoke jeden z nejlepších fantasy fimů, co jsem kdy viděl. Jak už jsem si u Mijazakiho zvykl, i tenhle film je plný barev, nápadů a fantazie. Člověk musí mít hodně velkou představivost, aby něco podobného stvořil. Japonská kultura, spojení člověka s přírodou, samurajové, vlci a roztomilí Kodamové jako strážci lesa – to nemůže skončit jinak než plným hodnocením.

 • poster

  Piráti na vlnách (2009)

  Jedna z nejlepších komedií, co znám. Pobaví, vtáhne člověka "na palubu", dvě hodiny utečou jak voda. Rock 'n' roll.

 • poster

  Půlnoc v Paříži (2011)

  Woody Allen cestuje časem a daří se mu to na výbornou! Opět brilantní režie, kde je Allenův rukopis patrný od prvních scén až po samotný závěr. Výtečná hra barev, zvolená hudba i herci (nečekal bych, že Woodyho v hlavní roli někdo zastoupí tak dobře jako se to podařilo Owenu Wilsonovi) fantasticky vykreslují atmosféru města. A jako bývá u Woodyho zvykem, zase se dočkáme skvělých dialogů. Film, který bude zrát jako víno při dalším a dalším shlédnutí.

 • poster

  Zločiny a poklesky (1989)

  Zřejmě nejlepší z vážných filmů Woodyho Allena. Allen zde naráží na známá a osvědčená témata (láska, pocit viny), ale zároveň se mu daří vyhýbat se klišé – vše podává jakoby z jiného úhlu. Filmu prospívají dvě dějové linie, které se celým filmem nenápadně prolínají. Fantastické role Mii Farrow a charismatického Jerryho Orbacha jsou pak třešničkou na dortu. Zločiny a poklesky pak budou dobrou podívanou i pro nefanoušky Woodyho Allena.

 • poster

  Podivné dědictví (1972)

  Teď jsem ten film viděl potřetí a opět musím smeknout klobouk. Tohle je jeden z nejroztomilejších spaghetti westernů, co znám. Je v nejlepším slova smyslu úsměvnej (nikoli nutně vtipnej), má strašně dobrej scénář i dialogy, který by zasloužily tesat do kamene.