Zachraňte vojína Ryana (1998)

Co chybí do pěti hvězd? Filmu rozhodně neprospívá zbytečné úvodní a záverečné scény se starým Ryanem. Film rozhodně ničím nepřekvapí a mohl mít i lepší hudební doprovod. Jinak se ovšem jedná o skvělý válečný kousek. Stojí za to vidět.

Sbohem, baby (2007)

Příjemně natočené akční drama, kde vás zaujme spousta zvratů a sympatický poměr mezi akcí a vážností. Morgan Freeman možná stojí trošku víc v pozadí, než je zvyklý, Ed Harris exceluje. Přesto jsem možná čekal víc.

Pianista (2002)

Parádní film z druhé světové války. Četl jsem i knihu, pravdou však je, že některé věci se musí vidět. Silná atmosféra, parádní příběh.

Pokání (2007)

Skvělé ztvárnění, luxusní nápad v podobě psacího stroje jako hudebního dobrovodu a překvapení James McAvoy. Nezapomeňme na fantastickou práci s kamerou – a to nemluvím pouze o slavné pětiminutovce na pláži (viz zajímavosti).

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

První dvě tři série byly bezkonkurenční – výborná zábava, proto jsem původně hodnotil plným počtem hvězdiček. Bohužel s postupujícím časem se objevují slabší (a výjimečně někdy skutečně špatné) díly. K tomu mi přestávají sedět některé postavy (v čele s krajně nesympatickou Bernardette a tak nějak divným Rajem, se kterým jakoby tvůrci nevědí, co dělat).

Wanted (2008)

Po 15 minutách jsem měl sto chutí film vypnout, ale pak děj nějak začal gradovat, tak jsem se dodíval. Ale na konci jsem litoval, že jsem opravdu nezmáčkl tlačítko STOP dříve. Efekty fajn, Morgan Freeman v netradiční roli fajn, člověk se dokonce asi dvakrát zasměje. Zbylých 90 minut nuda, kterou nezachrání ani sympatická Angelina.

Vybíjená (2004)

Komedie s nudnými (mnohdy až trapnými) hláškami a velmi předvídatelným dějem. Hodně nereálných a ještě více přehnaných situací a scén. Řekl bych, že se jedná o fajn oddychovku, ale nebyla by to pravda. Zahrát si vybíjenou naživo by mohla být větší zábava. Film je bez nápadu a na komedii je to hodně velká nuda od začátku do konce.

Jak přicházejí sny (1998)

Zajímavý námět. Nevídaná myšlenka nečeho těžko představitelného. Silně přemýšlivý film s mnoha pasážemi, kde se člověk vrací ve filmu (a ve svých představách) zpět. Prostřední část filmu mi přišla nudná a možná víc nereálná, než zbytek. Bezpochyby se ovšem jedná o originální dílo, které si zaslouží pozornost...

Tváří v tvář (1997)

Herecké představení v podobě Cage. Neuměl jsem si představit Travoltu a Cage vedle sebe, ale jak vidno, jejich obsazení bylo správnou volbou. Skvělý námět, skvělé zpracování. Snad jen se posledních 40 minut táhne víc, než by bylo zdrávo a film tak trošku ztratí grády. Kratší stopáž a 5 hvězd by bylo na místě.

Síla slova (2007)

Drtivá většina lidí by si měla vzít z filmu příklad. Něco jiného je se hádat a něco jiného je mít při diskuzi připravené podložené argumenty. První polovina filmu se trošku táhne, ale děj postupně graduje, nabírá na obrátkách a posledních 40 minut uplyne jak voda. Herecké představení Forresta Whitakera ve vedlejší roli.