Million Dollar Baby (2004)

Pravděpodobně nejdepresivnější film, co jsem kdy viděl. První polovinu si užijí přiznivci sportovních dramat, druhá pak je drama o sobě ve své nejčistější podobě. Neskutečný herecký výkon Hilary Swank a příjemná vedlejší role v podání Morgana Freemana.

Americká krása (1999)

Jeden nade všechny. Kevin Spacey v tomto filmu opravdu exceloval a výrazně tak předčil ostatní herce. Výborně vypadaly "amatérské" záběry Rickyho Fittse, který celý film nádherně oživují. Ačkoli se jedná o poměrně smutný (až depresivní příběh) je v něm hodně vtipných momentů, u kterých se člověk musí zasmát. Obzválšť postava, kterou stvárnil již zmíněný Kevin Spacey je sama o sobě dost komická. Neuvěřitelná lehkost s jakou Kevin Spacey dokázal roli zahrát je ohromující i po několikerém shlédnutí.

Přátelé (1994) (seriál)

Přátelé si po celých 10 sezón drží hladinu humoru hodně vysoko a patří jim za to dík. Slabší chvilka přijde snad jen v případě, kdy Chandlera dočasně dabuje Aleš Procházka místo osvědčeného Rosti Čtvrtlíka. To už však není chyba seriálu samotného, proto pět hvězd je více než zasloužených. 8-)

Slzy slunce (2003)

Obyčejný americký akční film, který nezachrání ani jinde skvělý Bruce Willis... :(

Šifra mistra Leonarda (2006)

S knižní podobou se film nedá srovnávat... Kniha je mnohem, mnohem, mnohem lepší, napínavější a tajemnější. Oproti knize film postrádá nějaký extra náboj. Nutno dodat, že film je (podle mého) oproti knize dost zrychlený a čekal jsem, že ve filmu budou některé pasáže rozebrány více do podrobna... Tohle vše ovšem neznamená, že by se jednalo o špatný film. I filmové zpracování je zajímavé. velmi sympaticky na mě působila Audrey Tautou (navíc v originálním namluvení má Audreyina angličtina nádherně roztomilý francouzský přízvuk). Přišlo mi, že Tom Hanks stojí v celém filmu tak trochu v pozadí a jeho role tolik nevyniká a třeba Ian McKellen ho výrazně převyšuje co do zajímavosti. Film si asi zaslouží lepší hodnocení než uvádím, ovšem já jsem po skvělé knižní předloze čekal něco víc.

Apollo 13 (1995)

Ať chcete nebo ne, pořád budete film vnímat jako dokument. Je to dobře zpracované dílo o (ne)úspěchu NASA a tamních kosmonautů. Což ovšem není málo. Bude se líbít, než o snímku začnete uvažovat jako o "skutečném" filmu. Naprostá nutnost pro všechny, kdo se zajímají o vesmír, kosmonautiku apod., ale neurazí ani ostatní, kteří se chtějí jen tak odreagovat. :) Obzlvášť se mi líbila role Garyho Sinise.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Kdyby se celých 87 minut neslo v duchu prvních 20, tak je to pět hvězd bez diskuze. První třetina je naprosto skvělá, zbytek upadá do podprůměru. :-(

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Shawshank se spolehlivě vejde do pětky mých nejoblíbenějších filmů. Několik nezapomenutelných scén, skvělá role vypraveče v podání Freemana, famózní hudební doprovod. Kdyby ještě samotný závěr nebyl tolik "americký", nebylo by o nejlepším filmu pražádných pochyb. ⚠️ DOPLNĚNÍ KOMENTÁŘE O 14 LET POZDĚJI ⚠️ Vono je to celý super, ale ze zpětnýho pohledu musím minimálně ten komentář poupravit. Ten samotnej závěr mě fakt štve a s tou pětkou nejoblíbenějších filmů bych už byl taky opatrnější. To ale neznamená, že to fakt není velmi slušná pětihvězda. Shawshank si vždycky rád pustím znovu.

Auta (2006)

Pixar opět zaválel. Auta jsou jedním z nejlepších animovaných filmů za poslední roky. Originální nápad, roztomilá grafika, nezapomenutelné hlášky a v neposlední řadě skvělý hudební doprovod zvedají "cenu" filmu do závratných výšin. Snad jen samotný děj je až moc průzračný. Inu, co bychom chtěli - je to pohádka. :-) Pro milovníky animovaných filmů naprostá povinnost.