Střihoruký Edward (1990)

Herecký koncert Johnnyho Deppa. Film se zajímavým nápadem, famózním příběhem a příjemnou, nerušivou hudbou. Kdyby jen prostřední část nebyla mírně zdlouhavá a nudná, mohlo být hodnocení vyšší. Mimochodem, kdo asi stojí za střihem filmu? :-)

Toy Story: Příběh hraček (1995)

I po 14 letech je to neskutečná porce zábavy. Film má příjemnou krátkou stopáž, kvalitní děj, několik zvratů a spoustu vtipných hlášek. Nejvíce asi pobaví plastové komando vojáčků a pan Brambora. :-D

Gynekologie 2 (2007) (seriál)

První díl fajn, ostatní stojí za starou belu a nezachrání je ani Petr Čtvrtníček.

Zahraj to znovu, Same (1972)

Jeden z nejvtipnějších filmů s Woodym. Film, který zaujme netradiční provázaností s jiným, ale také film, kde ostatní herci nehraji druhé housle a jsou Woodymu rovnocennými partnery. Přidejme k tomu příjemné San Francisco a skvělý scénář a pět hvězd je na světě.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

O půl hvězdy lepší než první díl, ale za nejlepšími animáky pořád zaostává. Spíše než hlavní dějová linie opět pobaví spíše vedlejší role tučňáků. Pár skvělých vtipů, ale místy jsem se docela nudil - děj samotný tolik nezaujme. Ale rozhodně je to film, který stojí za to vidět.

Disturbia (2007)

David Morse ve vedlejší roli exceluje a příjemný je i velmi povedený soundtrack. Děj samotný nepřekvapí, byť částečně pobaví. Disturbia sice neurazí, ale ani výrazně nepotěší. A na můj vkus filmu škodí zbytečně dlouhý začátek.

Kmotr (1972)

Byl jsem mile překvapen, že se z velké části nejedná o akční film, ale čistokrevné drama. Život mafie jako takové zobrazen ve své nejčistější a nejvážnější podobě. Stylová hudba, zvraty v ději a velmi přesvědčivý Al Pacino způsobí, že 175 minut uteče jak voda. Vynikající mafiánské drama bez jakékoli nadsázky.

Kouzla králů (2008) (TV film)

Tak trošku nepovedená pohádka po vzoru Trošky. :-( Jediné, co mě zaujalo, byla hudba a tradičně vtipný Martin Dejdar.

Rain Man (1988)

Naprosto fascinující, roztomilý a nezapomenutelný film. Excelentní Dustin Hoffman filmem proplouvá s takovou lehkostí, že člověk zapomíná, že je vše pouze hrané. Film vtipný i smutný zároveň - vážné drama, u kterého se člověk místy hodně pobaví.

Příběh Pixaru (2007)

Pro fanoušky Pixaru povinnost. Spousta zajímavostí, spousta vtipných scén a hlavně tradičně skvělá lampička.