Akta X: Chci uvěřit (2008)

Šel jsem na to z čisté nostalgie, i když jsem už předem věděl, že to není veledílo. Jako asi většina lidí co tohle zhlídne, tak i já jsem se ve svém dětství po večerech s Mulderem a Scullyovou ukládal ke spánku s mírně připosranýma spoďárkama. Každopádně uvěřit jsem chtěl, ale někdy prostě chtít nestačí. Co se děje a scénáře týče, tak by se hodil spíše než k aktům k nějaké televizní kriminálce, protože to byla fakt slátanina a jako takové to nemělo vůbec starou dobrou budovanou "aktovskou" atmosféru. Nicméně za sebe musím říct, že co se týče kamery a režije, tak se mi to líbilo a bylo vidět, že Chris Carter není žádný béčko. Nicméně Fox a Daina si pro svůj comeback určitě zasloužili lepší scénář. P.S. A ty Foxovy suchý fórky, what the fuck?

Bathory (2008)

Na Jurajůf film o rekordmance guinessovy knihy sme si počkali celkem dlouho a co si budem nalhávat, ruku v ruce s tím jsme asi všichni čekali dechberoucí historické drama, které se ovšem nekonalo. Od okamžiku, kdy přišla první bojová scéna - ukázkově natočená ve stylu doby, když se pan režisér ještě houpal na dřevěným koníkovi - sem tušil, že je něco špatně, ale pořád sem ještě doufal, že se to vyváží v dalších pasážích filmu třeba zabroušením do starého dobrého psychologického dramatu, ale to se taky jaksi nepovedlo. Říká se: "I mistr tesař se někdy utne" a tady se podle mě uťal kde se dalo. Vůbec mi nevadilo, že z Mrs Bathory - mimochodem Anna Friel, byla jedna z těch co aspoň trochu pozvedla úroveň filmu, což mu beztak nepomohlo - udělal oběť, koneckonců sem ani nečekal, že se film bude koupat v krvi, ale čekal sem od Jakubiska, že to zvládne s mnohem větší grácií. Celé mi to přišlo, jakoby se to šilo horkou jehlou, bez náznaku jakékoliv promyšlenosti. A jakmile se objevili Polívka s Mádelm v rolích středověkých agentů 007 s těma jejich udělátkama, tak už šla do kytek i jakákoliv vážnost. Mohlo to mít atmosféru Jména růže, beztak 007mička a jeho učeň byli tímto inspirováni, akorát místo toho aby šli touto cestou, tak ji příkladně parodovali. Dostalo se mi prostě prachobyčejného dějově rozbředlého televizního filmečku bez náznaku jakékoliv formy. Tohle je přesně typ filmu, kterým nás budou v televizi krmit dvakrát do roka na což se už teď upřímně netěším. P.S. Prdel se dá vytřít i padesátikorunou

Elfen Lied (2004) (seriál)

Nechápu co se vám na tom všem líbilo...nebýt tam hektolitry krve a nahota je to vcelku o ničem....tohle si rozhodně top 200 nezaslouží...50%

10 000 př. n. l. (2008)

Weird...to Isherwood:-nechápu kdes viděl ten nesmlouvavě efektní (akce!) nášup...jediná akce tu probíhá když se rozběhne dvakrát za film mamut

Umění plakat (2006)

Někdo tomu říká psychologické drama.....já tomu říkám hnus s předvídatelným dějem...v půlce filmu sem měl chuť se zvednout a jít to rozdýchat na vzduch, neb ubrečenej taťka mi zvedal mandle nehorázným stylem, udržela mě jenom vzatá láhev vína...abych to shrnul, jedinej solidní zážitek bylo odšpuntování vína v tiché chvilce mezi trailery...cha

Generace X (2005)

Tak při sledování tohohle filmu sem si připadal jako na návštěvě v "junky valley". Vůči dětem absolutně lhostejní dospěláci(viz. matka, která vůbec nepostrádá pár dnů a nocí 13ti letého synka), děcka hledající tašku plnou patáků štěstí, věta "it is for school", na kterou zabere každej rodič. Zřejmě to neslo hlubší myšlenku, ale na mě to působilo jako špatný ftip. Jediné co bych vyzdvihl je sympatická dvojice Jamie Bell a Camille Belle. On dobře zahrál, ona dobře vypadala.

Transformers 3 (2011)

Kýč je přesně to slovo, který to vystihuje. Míra vznešených kidů přesáhla únosnou míru hned na začátku. Ze startu jeden krutej gag: "Hyjó pejsku", ale jinak naprostý, ale naprostý lejno a vy všichni rádoby kritici a odborníci si běžte naliskat. Tady se zas jednou ukázalo, kdo má vkus a sami jste se všichni usvědčili. Bay je reklamní režisér, tohle je předražený Béčko a Jablonsky taky na kopanec do řiti. P.S. Mohl bych poplivat jednotlivosti, ale proč se namáhat, když se na to můžu vysrat jako na celek :)

Zrození naděje (2009)

Míra patosu a vznešených kidů přesáhla únosnou míru, nemluvě o skutečnosti, že to v podstatě nijak nerozšířilo legendu o středozemi, postrádalo děj a herecké výkony byly více než úsměvné.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

OBSAH: Bella: Začínám být stará, proč mě nepokoušeš Edo? Edward: Nevíš co chceš, píchnulo by ti to dušu. Bella: Až budu stará tetka, tož už bude pozdě. Edward: Nepatříš do mýho světa Bello, tohle je naposledy co se vidíme. A ne, abys dělala nějaký cipoviny. Bella: Ahoj Jacobe, potřebuju kamaráda, co umí spravit rozbitou motorku. Jacob: Miluju tě Bello. Bella: Nedělej to Jacobe, všecko posereš. Bella: Jacobe proč mi nebereš telefony a jaktože mi neřekls, že máš nový tetování? Jacob: Běž pryč Bello, nemužu ti říct proč, ale je to pro tvoje dobro. Bella: Ty si vlkodlak, to je hrůza, dá se to léčit? Jacob: Si hlůpá, sem se tak narodil, to je jak kdybys chtěla léčit tu tvoju blbost, taky to nejde. Navíc zabíjíme jenom upíry. Bella: Hmmm, coool. Alice: Bello, Edward si myslí, že seš mrtvá a chystá se předávkovat česnekem. Bella: Musíme ho zastavit. Jedem do Voltery, já si tam střihnu last minute zpomalenej běh. Bella: STOP!!! Edward: Bello ty nejsi mrtvá? Nemohl jsem žít ve světě kde nejseš. Bella: Myslela jsem, že mě nemiluješ. Edward: Ale jo miluju, sem kecal. Taky všechno sežereš. Bella: Chci být upir, pojďme hlasovat. Jacob: Bello vybodni se na něho, je moc bilej a znovu tě zrani, nejlepší frajeři jsou barevní. Edward: Diky Jacobe že ses mi postaral o Bellu když sem byl na výletě, ale teď už si to přeberu. Jacob: Pro tebe sem to nedělal a jestli někoho kousneš tak vykopem válečnou sekyru. Bella: Nemožeš vykopat sekyru, když to budu chtět. Jacob: Ale možu a taky že vykopu.

Ong-bak (2003)

A já se ptám: "Vás to vážně bavilo?". Pro mě je tohle totální lejno, který nemá vůbec nic a ve srovnání s tímto: Yip Man to nemůže obstát naprosto v ničem. Nějaká choreografie tady v podstatě neexistuje, protože celej film je postavenej na tom, že Tony Jaa tam poskakuje jak tajtrlik a do všeho dává Koleno alias Loket s rozběhem, popřípadě bez, ve zpomaleným záběru. Toť jeho úderová paleta, která neustále opakuje stejné prvky. Tohle je gymnastická přehlídka. Takže "NE", neprožíval jsem ani ty vaše slastné a skvělé bojové scény, jak tady píšete, které byly pro mě naprostým utrpením, protože i když pominu absenci jakékoliv úderové pestrosti, nebo chvatů, tak tomu i tak podkopávala nohy režie a kamera, o ději ani nemluvě. Za všechno vypíchnu třeba neskutečně rušivé opakované záběry, zpomalené finální údery ukazující jejich nepřesnost, nebo absenci jakéhokoliv záporáka. Můj mozek prostě nebere to, jak je možný zaujmout takovou skupinu lidí co mají načuměno kde co, takovou zhovadilostí, která kromě syrovové a drsné pózy nepředvede vůbec nic. Tony Jaa v podstatě nehraje vůbec nic, protože až na tu gymnastiku nemá žádnej prostor ukázat jestli a co umí a z toho mála co jsem viděl soudím, že to mělo i své opodstatnění. P.S. Plnou palbu tomu může dát jenom naprostý hovado a 4 generálský jakbysmet.