Lantana (2001)

"Každá z postav příběhu má něco, co musí skrývat před ostatními podobně jako keř lantany... " Lži, zrada a podvod stále dokola... Netušil som čo je to Lantana no už teraz viem - nič nové! Na vonok krásne a dokonalé vzťahy no vo vnútri zhnité. Bravúrne zahrané, herecké obsadenie vskutku kvalitné, výborná hudba a dráma o láske a podvode je ako zo života. Viac menej koniec mi prišiel trošku sladší než by v skutočnosti mohol byť. V celku ale hodnotím tento snímok pozitívne, kvalitné drama.

Opustit Las Vegas (1995)

Láska nepozná hranice, ani medzi kurvou a alkoholikom...

Vesnice (2004)

Sorry ale hodinu sa tam dokopy nič nedeje a asi slabú pol hodinku pred koncom začne nejaké napätie a rozuzlenie ktoré ničím nevrcholí ba dokonca smeruje k nudnému záveru. Dosť sklamanie.

V zajetí rychlosti (2005)

Trochu mi to pripomínalo Lynchov "Príbeh Alvina Straighta", rovnako tam sa dedko vybral na vandrovku do sveta splniť si svoj sen. :) Je to krásne natočené, herecky zvládnuté geniálne no neuveril som tomu celému príbehu kde na každom kroku stretol len dobrých ľudí, bolo to skrátka dosť presladené, predobrené a preláskavoidné.

Zmizení Alice Creedové (2009)

Veľmi až prekvapujúco dobre pôsobiaca dráma v podstate odohrávajúc v jednej miestnosti a v celom filme len s troma postavami. Tu vidieť krásne čo dokáže z mála urobiť kvalitná réžia a kamera.3/8*

Smrtihlav (1998)

Zo začiatku mi dosť vadila neustála tma a kulisové umelé prostredie filmu pôsobiace depresívne, než som napokon zistil že to bol zámer a zmysel filmu. Rozhodne zaujímavé sci-fi.

Francouzská spojka (1971)

Drsný Harry, Bullituv pripad a V Uliciach San Francisca dokopy. Slušná stará poctivá kriminálka.

V pasti (2005)

Jasné..., už vidím ako štrnástka puberťáčka pôjde dobrovolne do domu sama s pedofilom, s tým že mu odreže gule a potom ho prinúti aby sa obesil. A ešte k tomu je múdra ako rádio a ide kázať o ľudských právach, tak to fakt žerem!