Wall Street (1987)

Len posr**e prachy a čísla...3/8*

Vyvrženci pekla (2005)

Drsné, krvavé, nechutné, zvrhlé a zvrátené ale zároveň štýlové, svojské a zábavné v Rodriguez-ovskom duchu, to sú Vyvrženci pekla a ja som sa bavil.

Vlákna (1984) (TV film)

Jadrová vojna sa nedá nikdy vyhrať! To je jediná istota ktorú môže človek mať. Zostáva len dúfať že krik ktorý nie je počuť nikdy nenastane. Koniec filmu 100% ako celok 70%.3/5*

RocknRolla (2008)

Fantastický soundtrack, perfektné zahrané role hlavne Marka Stronga, Butlera, a tie ruské ksichty boli obzvlášť vystihnuté. Niektoré scény extra štýlové, viď naháňačka na koľajniciach, kamera inovatívna pri detailnom zábere hlavy, to bola pecka. No ako celok som až tak film nežral, výkonom Thandie Newton som moc neveril a dosť to zaostávalo aj u iných hercoch a pri scénari sa to tiež moc ku koncu nevyšperkovalo. No na zábavku to postačuje.3/5*

Tenká červená linie (1998)

Vojnové zábery v tráve boli snáď najlepšie aké sa dajú vo vojnových filmoch vidieť, a to prostredie bolo zachytené fantasticky. Chápem tu prepletenosť vojnových a poetických scén, ale na môj vkus tam boli až príliš často a dlho, vďaka čomu ma snímok už kritickú minutáž a tím pádom strácal na akčnosti. 3/5*

Total Recall (2012)

Ako sci-fi to bolo samo o sebe výborné, ale nemožno sa pozerať na tento film bez porovnávania s jeho predchodcom. A ten bol jednoznačne lepší a už bohužiaľ nenahraditeľný. 3/5*

Poslední Mohykán (1992)

Tak neviem ale Daniel Day-Lewis mi pripadal ako posledný spartakus medzi indiánmi. Pri každej bitke bolo cítiť hrané a umelo nacvičené pohyby že som tomu jednoducho neuveril. A to nehovorím o jednej kde sa Sokolí oko (hlavný hrdina ako prezývajú bledú tvár) rozbehol a utekal cez bojujúcich nepriateľov ktorý sa mu dokonca vyhýbali aby doňho nenarazili. To už bolo komické, takže obrazovo a dejovo priemerné spracovanie. Čo sa týka hudby ktorá filmu dodáva iný rozmer, už otrepaná skladba mi miestami liezla na nervy. Jediné čo ma zdvihlo zo sedadla bol dojímavý a dramatický záver filmu. Takže nič výnimočné, lepšie 3/5*

Ostrov (2005)

Sci-fi plne nabité akciou, zaujímavým príbehom, vizuálnou kamerou, efektami a neskutočne našlapanou hudbou, čo viac dodať, škoda tej drobnej naivity pri už prehnanej scéne pádu z mrakodrapu, a nebyť až takého výrazného happy endu bolo by to za 5*.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Toto nie je film, toto je filmový záhul po linke koksu a LSD. 3/5* (Skvelé obsadenie)

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Obyčajná jednoduchá gangsterka ktorá ničím neprevyšuje ostatné svojho žánru s párom naivity a plytkosťou príbehu, s hviezdnym obsadeným a nútenými scénami ktoré už tu raz v tej či onej mafiánskej sekcií boli. No drží sa to zubami nechtami v slušnom pozerateľnom priemere. 3*