Auta (2006)

Nejslabší z pixarovek, velmi klišé příběh, postavy, málo humoru, jen pěkná grafika. Patos. Nascar. Nuda. 50 %

Bobule (2008)

Konečně po dlouhé době opět kvalitní česká žánrovka. Nepamatuju si na v posledních letech tak povedený český film, který opravdu dokáže pobavit od úvodu až po závěr. Pro mě rozhodně kvalitnější než Vratné lahve. 90 %

Mizerové (1995)

Buddy movie jak má být. Humor (ještě ne tak přestřelený až parodický jako ve dvojce) a akce na výtečné úrovni. Mezi ústřední dvojkou to opravdu funguje. 90 %

Mizerové II (2003)

Perfektní akce, totální nářez a výplach. Dárek fanouškům, neboť tak nákladné Rko snad nikdy nikdo nenatočil. A stojí za to. 85 %

Ali (2001)

Zase jedna perfektní práce od Manna, jako vždy. Smith je skvělý, box je autentický a líbí se mi snaha zachycovat důležité okamžiky přesně tak jak byly (stejne provedení knockoutů). Není to patetické a je to krásná pocta nejlepšímu boxerovy od dob vildy Jakuba :) 90 %

Okrsek 13 (2004)

Velice dobrý akční film, choreografie je výborná, zápletka je šílená a přitažená za vlasy, ale to už jsem u bessona zvyklí. 75 %

Rocky IV (1985)

Svižný nářez, perfektní souboj, směšně patetické rozhovory... 85 %

Apokalypsa (2006)

Velice, velice zvláštní film, s mysteriózní atmosférou a zábavně přehrávajícími herci. Celý příběh je, jak už je u Kellyho zvykem, napoprvé nepochopitelný. Podruhé taky ne :). Potřetí už to začalo dávat smysl, ale pořád si myslím, že se tam dá najít více. Překvapil mě jak The Rock, hlavně Timberlake. 70 %

Guo chan Ling Ling Qi (1994)

Tak to je bomba, asijsky zvrácené a přitom dostatečně vtipné. A lidově demokratický dinosaurus vede :)

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Stále super zábava, ostatní co dali méně, jsou suchaři. Smrt ,sice výtečného záporáka, ale mizerného herce, Jeta Liho kalašnikovem pod vodou po propíchnutí tyčí byl super. Pořádná rána je někdy více než 20 otoček s výskokem. Vtip bezvadný, honička bezvadná, vše až na na Pesciho výtečné. 90 %