• Pohádka

Hřmění divadla Sklep (2000) (divadelní záznam)

Nemám co bych napsal, vše by bylo jen další kecání navíc a ještě bych mohl přetéct do basketbalu...

Mlýny (1994) (divadelní záznam)

Nejlepší Sklepárna na obrazovce, ale jen proto, že je to vlastně natočené divadelní představení. "Kdo jsi, že mi říkáš jménem! - i hodností!" "V takých hnusných topánkoch mám ísť domov? Čo tomu povie Zvolen? To nieje brat, to je kurva!!!" ".....je tam taká skrina, taká plechová...." Už dost, to nejde komentovat!

Princ a chuďas (1971) (TV film)

Výborný televizní film, kde je atmosféra doby dobře podtržena čb materiálem a vhodnou hudbou. Skamene ve své životní roli (taky nebyl špatný v Bony a klid).

Pohádka o mokrosuchém štěstí (1981) (TV film)

Kouzelná televizní pohádka, podobné se dnes těžko dočkáme. Jak už hvězdným obsazením, tak silou režie i scénáře. Proč to dnes nejde?

Čekání na stříbrné zvonky (1985) (TV film)

Ráža je můj oblíbený režisér hlavně dětských filmů. I v tomto filmu dokáže zaujmout a já si ho rád zase po letech pustil a vychutnal.

Mezi námi zvířaty (2006)

U obrazovky mě udrželo jen to, že jsem čekal pointu, proč má bejk vemeno a ne koule. Nedočkal jsem se. Co se ostatního týče, těžko lze uspět se stokrát opakovaným vtipem.

Po čem ženy touží (2000)

Fajn oddychová komedie, rozhodně jeden z lepších filmů s M Gibsonem. Trochu mi vadí snad jen příliš romantický konec završený čekaným happyendem. Dávám 60%

Baraka - Odysea země (1992)

Pokud někdo ví co a jak nasnímat na kameru, aby to byl úžasný obrazový zážitek a to vše smíchá s vhodnou hudbou, pak to nemá chybu. Jen bych snad ubral trochu těch Grandcanyonů a Orientu a přidal něco domácky všedního viděno z jiného úhlu, pak by to bylo opravdu dokonalé.

Muž, který sázel stromy (1987)

Nádherné lyricko - epické vyprávění podkreslené skvělou animací (kterou vyznavači 3D animace nemohou pochopit). Právě animaci považuji za geniální, takový impresionismus převedený v pohyb. Marek Eben je skvělý vypravěč!

Příliš hlučná samota (1994)

Nedokážu odhadnout jak bych hodnotil, kdybych nečetl Hrabalovu předlohu. Tahle slátanina mě ale dost otrávila, ani jsem to celé nedokoukal.