• Pohádka

Stará puška (1975)

Strhující, syrový, pomstichtivě nabuzený, možná místy trochu rozvláčný film. 90%

Heroin (1970)

Takový úžasný evropský western. Pokud se na to díváte z tohohle úhlu, nemůže vás to zklamat, ale jen nadchnout.

Operace Silver A (2007) (TV film)

Silný příběh s výbornými herci, zpracovaný skvělým režisérem. Škoda jen, že se J. Strach nechává strhnout dnešním kýčovitým stylem, kdy kamera až příliš dlouho hledí hercům do očí. Přestřelky ke konci filmu by šly taky určitě udělat líp. Kde všechny ty kulky vlastně skončily? Určitě by nebylo na škodu omezit tu spoustu dialogů. Že je dnešní film moc ukecaný, to je podle mě nemoc. Vždyť by kolikrát stačilo jen naznačit..., ale jako by dnešní režiséři nesměli a nechtěli ani naznačovat... J. Dvořák zase trochu přehrával, ale dalo se to skousnout. Celkově se mi Strachův film líbil, hlavně ten smysl pro detail, a i přes drobné výtky je to za 80%.

Kill Bill 2 (2004)

Míň akční, ale víc Tarantinovštější, tak jak to mám rád, než trapná jednička. Některé scény byly sice "přes", ale to ke Quentinovi tak nějak patří. Dokázal bych si představit, že někdo vystříhá dvě třetiny jedničky a třetinu dvojky, spojí to dohromady a nebude to mít chybu...

Kill Bill (2003)

Chytlavá hudba, výborná kamera, pár opravdu povedených gagů, pár drobných recesistních nápadů (páska přes oko s červeným křížem) a ..... to je asi tak vše. Mě prostě nenadchla tahle Quentinova nadsázkou přetékající šermovačka. Jen dva filmy mám od Q.T. rád. Jackie Brown a Pulp Fiction.Také jsou roztahané, ale oba mají své kouzlo, které plytký Kill Bill postrádá. Dávám 50%.

Bathory (2008)

Asi není dobré svěřit starému senilnějícímu režisérovi tolik peněz! To je ode mě možná kruté, ale přesně tohle mě, po shlédnutí jeho verze úchylné hraběnky, napadlo. Hvězda pana Jakubiska zářila možná v osmdesátých letech, ale přiznám se, že jsem ho nikdy rád neměl. Jeho rukopis mě dráždí, nemůžu se zbavit pocitu, že ve všech jeho dílech to smrdí kýčem. Jedna hvězda za to, jak jsem se bavil tvůrcovou naivitou a břídilstvím.

Kouř (1990)

Sklepáky můžu, Vorla ale moc ne. Budu se opakovat: na Sklepáky je třeba jít do divadla!

Pozor, vizita! (1981)

Opět herecký koncert R. Hrušínského, kterému ke stáru tyhle role světáků, hochštaplerů a samorostů slušely. Rozhodně jeden z nejlepších československých filmů z nemocničního prostředí.

Vracenky (1990)

Tak tohle je fakt dobré dílko, před lety jsem na tom byl v kině, ale nějak moc si to nepamatoval. Teď po letech mi přišel daleko zajímavější a opravdu jsem si ho vychutnal.

Zánik samoty Berhof (1983)

Film nedělá předloze ostudu, jen mě mrzelo, že ve Svobodově podání musí být záporní hrdinové zároveň debilové...