V síti 18+ (2020)

Nech bolo akokoľvek ťažké sa na to pozerať, takéto filmy jednoducho musia existovať!

Chlast (2020)

Perfektné, vtipné, seversky surové, ľudské a bez pátosu.

Naprostí cizinci (2016)

Minimalistické, ale trefné, vtipné a napínavé.

Zelená kniha (2018)

Každá jedna replika mala v sebe náboj. Do detailu vyladený scenár. Každá jedna interakcia medzi ústrednými postavami bola plná emócií. Z tohto filmu srší neuveriteľná ľudskosť. A to aj vďaka brilantnému hereckému umeniu Mortensena a Aliho. 👏👏👏

Psí ostrov (2018)

Kto si fičí na infantilnom, no predsa inteligentnom, ráze Andersonových filmov bude unesený ako ja. Kto ho nemá rád, nech sa ani neunúva. Pocta psiemu druhu. Nádhera!

Kamenné srdce (2016)

Krásne, no chladné prostredie Islandu a surovými emóciami prekypujúci film. Izolovaná dedina, kde byť iným znamená byť ostrakizovaným. Presne vtedy, keď film vo mne vyvolá, čo najširšiu škálu emócií, ho milujem.

První člověk (2018)

Armstrong = obyčajný muž so svojimi ideálmi, hodnotami a problémami. Veľmi citlivo natočené, emócie priam bublajú pod povrchom pripravené eruptovať každú sekundu filmu. Pekný vizuál, príjemná hudba, no a Gosling.

Zrodila se hvězda (2018)

Unesený. Vrchol filmu pre mňa prišiel už asi po pol hodine. Najväčšie emócie. Bradley Cooper s výzorom sexi bezďáka je nekompromisný, no Lady Gaga je priam očarujúca. Výborné zvládnutá réžia od malých scén až k tým veľkolepým. Hudba je proste uchulahodiaca. Šoubiznis je krásny, šoubiznis je sviňa.

Coco (2017)

Ach, neokukané mexické prostredie a Sviatok Mŕtvych, krásna výprava, krásna hudba, krásne myšlienky. A záver by len necitovi neroztrhal srdce.

The Get Down (2016) (seriál)

85-90% ... Presne také, na aké som od Luhrmanna zvyknutý a aké milujem. Vizuálne okázalé, grandiózne, s fajnovou hudbou a pútavé až do konca. Ako som doteraz nadával na Jadena Smitha, tak po tomto jeho neskutočne citlivom a inteligentnom výkone ich mať už nebudem!