Matky na tahu (2016)

70% ... Sem tam klišé, sem tam hlucho, ale inak poriadna dávka zábavy. Kathryn Hahn je úplne že najviac. Zbožňujem ju. Celkovo veľmi vydarený cast. Ak máte chuť sa zasmiať, tak choďte do toho.

The Fundamentals of Caring (2016)

80% ... Milujem filmy, ktoré sa na prvý pohľad javia smutné a depresívne, no v skutočnosti oplývajú toľkou energiou a pozitivizmom, že vám vyčaria úsmev na tvári. A taký bol presne aj tento. A výborne obsadený.

Malá smrt (2014)

75% ... Neviem presne, čo tým pán autor chcel povedať, ale vlastne o to lepšie, lebo sami si význam interpretujete. Niekoľko párov, ktorých ústrednou témou je, že niekto z nich "trpí" nejakou sexuálnou deviáciou. Scény často vtipné, často absurdné, no stále realistické. Ako sa na začiatku dozvedáme, tak "little death" je slangový výraz pre orgazmus.

Je s námi konec? (2016)

90% ... Hlavne vďaka obsahu, ktorý vo mne významne zarezonoval. Ľudia sa naozaj musia spamätať a prestať popierať klimatické zmeny, len kvôli ziskom od korporátov, ktoré robia všetko preto aby túto skutočnosť zahmlili. Už teraz je neskoro, no ešte stále je to zvrátiteľné, ak ľudstvo začne spoločne konať. Parížska dohoda je veľký úspech, no je nutné aby sa skutočne pretavila do praxe, aby neostala len na papieri. Mysli globálne, konaj lokálne! Začni teraz! Podieľaj sa na záchrane našej planéty, ak ti záleží na tvojom živote a živote ďalších (aj tvojich) generácií.

Oblast 51 (2015) odpad!

0-10% ... Že som si to ja vôbec pustil. Tento film bol absolútne o ničom. Film sa hrá na tajomný od začiatku do konca, no jediné čo bolo v skutočnosti tajomné boli asi režisérove zmysly pri natáčaní tohto filmu. Warning: Steer clear of this bullshit!

Aurore (2005)

80-85% ... Čistá depresia, čistý hnus z toho, čoho sú ľudia schopní. Ľudia odvracajú oči a kňaz radšej označí malú Auroru za klamárku a hriešny produkt alkoholu a sexuálnej túžby ako by mal zakročiť. Srdce mi zvieralo takmer celý film.

Warholka (2006)

50-60% ... Sienna Miller bola úžasná a príbeh Edie, ktorú šoubiz nadosmrti poznačil by bol krásny byť lepšie spracovaný. Malo to slabú výpovednú hodnotu.

XoXo (2016)

Krásne farby, dobrá hudba, ale to je tak asi všetko.

V mužském objetí (2015)

75-80% ... Ups and downs of a 15-year-long romance of an Australian same-sex couple.

Mstitelé (1982)

75% ... Keď polícia zlyháva na plnej čiare a justícia je skorumpovaná. Idea, ktorá neomrzí. Primeraná dávka grafického násilia. Niekedy síce trochu teatrálne, ale inak kvalitná práca filmárov.