Rogue One: Star Wars Story (2016)

90% ... Väčšinu stopáže som si vravel, že film je nadpriemerne dobrý a zase raz výborne technicky zvládnutý, ale že ma nijako neohúril, t.j. chýbajúci wow moment. No a potom prišiel záver a ja som bol v piči.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

80-85% ... Niekto zachráni životy 155 ľudí, no úrady sa aj tak snažia dokázať, že pochybil. Niečo vyslovene nechutné, avšak nie neočakávané v dnešnej spoločnosti. No a film celkovo veľmi dobrý.

Zázračný nos (2016) (TV film)

Scenáristicky čisté peklo. Exteriéry, kostýmy a celkový vizuál krásny. Kika Kanátová je charizmatická a hranie jej sedí. :)

Trollové (2016)

70% ... Infantilné, pestrofarebné a náladu pozdvihujúce. Čo viac si treba priať od rozprávky, ktorá vám ma zlepšiť deň? :)

Můj kamarád drak (2016)

80% ... Mám hroznú slabosť pre prírodné filmy so zvieratkami nepochopenými či lovenými ľudskou pospolitosťou. Na tento som sa tešil odkedy som videl ten pôvodný. Tento ho v mnohom predčil. Navyše, neskutočne dobrý soundtrack. Vypadli aj nejaké tie slzy.

Čapí dobrodružství (2016)

75% ... Jednoduché, ale neskutočne som sa nasmial. Metamorfujúci vlci boli top! :D

Elle (2016)

80% ... Úspešná žena stredného veku s veľkou dávkou húževnatosti vďaka svojmu otcovi/masovému vrahovi a jej každodenné interakcie s ľuďmi z jej života. Príbehovo by som nepovedal, že to smerovalo odniekiaľ niekam, ale jednoducho vidíme rôzne situácie a to ako sa s nimi hlavná postava vysporiadava. Je to tajomné, do určitej miery aj mrazivé, no ale predovšetkým herecky zvládnuté excelentne.

Za každou cenu (2016)

80-85% ... Film zobrazuje dynamiku vzťahov dvoch protipólov - zlodejské súrodenecké duo a dvojica texaských rangerov. Hrozne úprimne napísané, ako zo života vystrihnuté. Dialógy som hltal jedným sústom. No a o tom, že to bolo perfektne zahrané na všetkých frontoch už ani nemusím hovoriť.

Mikrob a Gasoil (2015)

80% ... Veľmi pozitívny film, ktorý ironizuje deti dnešnej doby tým, že zobrazuje dvoch emancipovaných, rozhľadených, chápajúcich mladých chlapcov na ich ceste za dobrodružstvom. Kde sú tie časy, keď sa deti vedeli zabávať aj inak ako pri mobiloch, tabletoch a počítačoch?