Hra (2013)

70% ... Život mladých na Kube. Život v biede, prekážky v láske a rýchlo sa rúcajúce sny. Pre niekoho s "ne-mainstreamovou" orientáciou dvojnásobne tak. Smutné.

Ráj hned teď (2005)

80% ... Veľmi citlivo natočený snímok o palestínskych samovražedných bojovníkoch a ich motívoch k spáchaniu takéhoto činu.

Sunlight Jr. (2013)

Strašlivá nuda. Film, v ktorom sa prakticky nič nedeje. Respektíve deje, ale mne to prišlo ako keby sme sa vrámci filmu nikam neposúvali. A postavy, napriek tomu, že život ľahký nemajú, sympatické vôbec nie sú. Filmy o white trash sú pre mňa ťažko stráviteľné, no byť to kvalitné tak to určite ocením.

Půlnoční expres (1978)

80-85% ... Mladý Američanko zatknutý a odsúdený za pokus o prenos 2kg hašišu z tureckého Istanbulu. Na tento film som narazil náhodou. Veľmi naturalistický, emocionálny ba priam až neuveriteľný berúc do úvahy, že bol natočený na základe skutočnej udalosti. Doslova ma vtiahol do deja, a rozum sa mi zastavoval nad tým čo sa tam dialo. Atmosféra na jednotku, hudobný doprovod taktiež. Herecky bez výčitiek.

Ant-Man (2015)

Ďalšia Marvelovka s celkom originálnym nápadom zmenšujúceho sa superhrdinu. Výborné obsadenie, kvalitná akcia a kopec srandy. Bol som nadmieru spokojný.

Terminator Genisys (2015)

75% ... Ak sa odosobním od prvých dvoch Terminátorov, čo sa zase až tak úplne nedá, byť toho veľkého množstva tých narážok na oba z nich, tak nemôžem povedať že to bolo vyslovene zlé. Akcia výborná, obsadenie ok, a plno skvelých hlášok v podaní Arnieho. Mohlo to byť oveľa horšie.

Welp (2014)

70% ... Zaujímavý belgický lesný horor. Aj keď na môj vkus príliš priamočiary a nie až tak desivý, ale atmosféra a hudba boli fajn. Popracovať tak na detailoch a bolo by to o stupeň lepšie. Aj keď sú lesné horory už docela otrepané, stále majú svoje čaro.

Mezi náhrobními kameny (2014)

65-70% ... Celkom fajn atmosféra a prostredie. Aj zápletka bola fajn, ale zaslúžila by si hlbšie prepracovanie. Liam takéto postavy vie zahrať a sadnú mu ako uliate. Niektoré veci mi zase prišli úplne zbytočné. Ako jednorázovka nenahnevá a zaujme.

Hany (2014) odpad!

Celé zle. Prijebaný film takzvane o ničom. Síce ma doteraz väčšinou filmy s minimom strihu oslovili, ale určite to nefunguje vtedy, keď na to herci jednoducho nemajú a keď film nemá čo zmysluplné ponúknuť. Percentuálne sa radšej vyjadrovať nebudem.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

50-60% ... Akčné by to bolo. No vrchol filmu prišiel ešte pred polovicou v podobe výbušnej naháňačky. No prevedenie niektorých iných scén bolo niekedy už naozaj prehnané. Vtipné to miestami tiež ostalo. Ale inak celkom bullshit, často nekorešpondujúci z predchádzajúcimi premisami. A herecké obsadenie totálne mimo.