Sklizeň (2013)

Zápletka by aj mohla fungovať, keby film nebolo prevedený v štandardoch súkromno-právnej televízie Markíza a keby herecké výkony nepripomínali juhoamerické telenovely. Napätie by tam možno občas aj bolo. A hlavná postava ma aj napriek svojmu prehrávaniu dostávala do takého varu, že som jej mal chuť stokrát prijebať cez ten notebook. Percentuálne však mlčím.

Babička (1989)

70% ... Ďalší náhľad do úplne iného sveta, do úplne iného ponímania reality, tentokrát cez prizmu burkinskej periférnej spoločnosti. Aj keď film často pôsobil ťažkopádne, sú v ňom badať jasné morálne posolstvá a svojím spôsobom sa vám dotkne srdca, ak sa aspoň na chvíľu prenesiete do prostredia, v ktorom by ste si asi v skutočnosti nevedeli predstaviť žiť.

Little Boy (2015)

75-80% ... Krásny film plný emócií. Možno niekedy až príliš patetický, ale tentokrát som sa nechal unášať. A v hlavnej úlohe zlatučký milučký chlapček.

Znamení (2002)

70-75% ... Dostatočne tajomne vybudovaná atmosféra. Hudba ani nehovorím. Nervy-drásajúce napätie. Herecky zvládnuté. Maličká Abigail Breslin je na spapkanie. Shyamalan v časoch, keď ešte vedel dobre točiť. Avšak chýbalo mi asi viac vygradované finále.

Skleněné peklo (1974)

60-70% ... "Maybe they just ought to leave it the way it is. A kind of shrine to all the bullshit in the world." Aj takto sa dá hrnúť film, ktorého centrom je ľudská hlúposť, ale aj ľudská odvaha. Dosť sa na tomto katastrofickom filme podpísal zub času. A na môj vkus až príliš veľa pátosu. Ale oceňujem nápaditosť (na tú dobu) a herecká elita uspokojila moje filmové cítenie.

Červený drak (2002)

70% ... Atmosféru by to aj malo. Psychopatický Ralph Fiennes to utiahol za všetkých protagonistov. Hannibal mal žalostne malo priestoru. Čo sa týka vražednosti dosť striedme. A inak až na pár výnimiek príliš priamočiare.

Houbičky (2007)

Nuda. Jedna hviezda za zaujímavé rozuzlenie.

Horečka sobotní noci (1977)

70-75% ... John Travolta v čase, keď to ešte naozaj vedel. Film dejovo trošku zaostáva, ale o to tu v podstate ani nejde. Výborná muzika 70. rokov, šialené oblečky a účesy a šialené tanečné kreácie. Film ma dokonale vtiahol do tejto éry šialenosti.

Hannibal - Zrození (2007)

60% ... Gaspard je unikátny sexuálne-šialený Hannibal a do tej roly sa hodil jak vyšitý. Len škoda, že celý film pôsobí dosť prvoplánovo a hlúpo. Niektoré scény však určite stoja za to.

Léto k nepřežití (2001)

65% ... Malo to niečo do seba. Množstvo vtipných aj absurdne vtipných scén, ale aj množstvo zbytočných scén, ktoré celkovému dojmu len ubližovali. Cast bol skvelý. Celková atmosféra a hudba tiež. Už sa teším na seriál.