Temný případ (2014) (seriál)

HBO sa zase vymaľovalo v plnej paráde. Tu niet pomaly čo vytknúť. Woody Harrelson a hlavne Matthew McConaughey tu hrajú ako o život. Scenáristicky vyšperkované a hudba tak elegantne ušitá na mieru tohto bezchybného nervy-drásajúceho krimi-thrilleru. Top vo svojom žánri!!!

Na druhé straně kopců (2012)

Ďalší silný materiál z Rumunska. Po mrazivých "4 months 3 weeks 2 days" prichádza režisér Cristian Mungiu s ďalším znepokojujúcim filmom tentokrát o pravoslávnej komunite a vymietaní diabla.

Liberace! (2013) (TV film)

Herecký koncert Damona a hlavne Douglasa, ten bol ako Liberace perfektný, a Lowe a Aykroyd vo vedľajších rolách boli tiež zaujímaví. A celý film bol zaujímavým výrezom zo života tohto muzikanta a showmana - cez scenár, kostýmy, výpravu.

Call Girl (2012)

Film na mňa pôsobil dosť neosobne a odťažito na to s akým materiálom pracoval - sofistikovaná sieť prostitútok pre majetných a významných zákazníkov (politici, štátnici a iní vysokí hodnostári=potencionálny škandál) a zároveň využívanie nezletilých dievčat práve pre účely prostitúcie. A minutáž bola tiež troška prestrelená. Ale ako hovorím námet bol výborný, aj zasadenie do 70. rokov a ich atmosféra, a super hudba. 70%

Sviňák (2013)

Brilantne antispoločenský, amorálny a ešte k tomu aj vtipný film, v ktorom má každá postava za ušami, no centrom pozornosti je cynický, arogantný, sarkastický, pohŕdavý a zvrhlý detektív Bruce Robertson v podaní Jamesa McAvoya a že mu tá rola sadla ako uliata. No za každou z týchto vlastností sa zvyčajne skrýva niečo hlbšie. 80-85%

Kapitán Phillips (2013)

Zo súboja dvoch minuloročných filmoch o somálskych pirátoch (tento a dánsky Kapringen) nevychádza víťazne ani jeden, pretože oba majú vysokú kvalitu, no možno na rozdielnych miestach. Nechýba tu vodcovská postava v podaní Toma Hanksa s kusiskom odvahy a pudom sebazáchovy, no psychologicky ťaživejší i realistickejší mi prišiel práve spomínaný dánsky snímok. Každopádne i tu je atmosféra veľmi hustá, s výbornou hudbou a spomínaným Hanksom a záver je top. 80-85%

Don Jon (2013)

Premena na porne závislého ladies-mana na vzťah-si-vážiaceho normálneho chlapa. Aj keď ako režisérsky debut to bolo celkom dobré s nejakým tým humorom a originálnymi prvkami, nie je to nič čo by dlho utkvelo v pamäti. 65-70%

Atlas mraků (2012)

Po formálnej stránke výborné ale film ma nijako špeciálne neoslovil a už vôbec nechytil za srdce. Čo už...

Ona (2013)

Skutočne krásne, milé a úprimné ale hlavne originálne. A aj keď mi tá dvojhodinová stopáž prišla miestami príliš dlhá, aj tak to výrazne kvalitu snímku neovplyvnilo. Krásny zamilovano-depresívny soundtrack vyvolával celé spektrum emócií. Jednoducho krásna love-story z budúcnosti. :)