• Pohádka

Da Vinciho démoni - Věž (2013) (epizoda)

Podle mě nejlepší díl serie( a dost možná i celého seriálu) a rozhodně můj nejoblíbenější

Heropanti (2014)

Poprvé mohu srovnávat Boll film s původní Tollywoodskou verzí. No s velkým náskokem vyhrává Parugu. Heropanti má sice o trošičku pěknější lidi a čistější kameru a celkově je to dokonaleji natočeno, ale Parugu je takový lidštější, nevím jak jinak to říci. Jednání všech lidí tam dává více smysl a jejich reakce nejsou zahnány do takových extrémů, dokonce i taneční čísla tam byly zajmavější( jo to v té stáji v Parugu bylo opravdu hodně divný). A hlavní hrdina působil více jako normální člověk a jeho proměna z sobeckého floutka v zodpovědného muže byla daleko lepší a uvěřitelnější. I když Tiger( a navíc bez košile) je daleko koukatelnější.

Baaghi (2016)

Indických filmů na podobné téma jsem už pár viděla- chlápek chce holku, ona jej nechce protože miluje někoho jiného( občas se stane, že nikoho jinýho nemá a chlápka nechce jen z principu, ale cca do deseti minut si stejně někoho najde). Ten odvržený se rozhodne, že tu holku prostě musí mít za každou cenu a to i přes mrtvoly. Jo a abych nezapomněla, ten nešťastně zamilovaný je ta největší a nejmocnější svině v okolí. Ale mně tyto filmy baví, navíc většinou jsou i dobře zahraný a akční scény jsou povedený. A přesně toto platí i u Baaghi. Navíc mě úplně okouzlil Sudheer- velkou část filmu jsem mu i fandila, byl to v podstatě takový hodný chlapec co poslouchal tatínka a ani nebyl úplně zlej. Teda během první půlky filmu. Pak ten hajzl zabil svého otce( ano SPOILER) a to tím nejvíc zbabělým způsobem, hajzl. Tím si to u mně pěkně posral, sem čekala, že zvolí nějakou přímější cestu( zabití ve spánku, kudlu do zad) ale on né, on ho musí otrávit. Vážně tímhle mně hodně rozladil. Ale i potom mi byl sympatickej. Jinak film je pěkně natočený, taneční čísla jsou povedený, soundtrack se povedl, akční scény mají pěknou choreošku a nepovedené záběry alá J. CH. u titulků potěší. I když dvě ale tam mám- v několika záběrech je vidět jak se při střetech ruce a nohy o několik centimetrů míjí svůj cíl i když ten se pak skácí k zemi a co vlastně bylo konkrétně tomu klukovi a proč tam pak na konci není, přežil to? Zachránili ho? Co se s ním stalo?

Hai lai de ji zai ai ni (2015) (seriál)

Když nepočítám filmy s Jackiem Chanem tak je tohle můj první Hokongský televizní či filmový zážitek, takže nemohu soudit, jak si to stojí v porovnání s ostatní tamní kinematografií( počítám do toho i Čínu, Japonsko, Koreii, Filipíny atd.), takže jdeme srovnávat s televizní produkcí západu a samozřejmě se stmíváním. Takže je to méně drastické a krvavější než Upíří deníky, ale zase je to daleko zábavnější a vtipnější než celé Stmívání( a ve finále i o hodinu kratší). Postavy jsou tak nějak mezi Stmíváním a deníkama. Pokud budete čekat něco od triků, tak upřímně, ty jsou horší než v pohádkách od ČT, ne vážně ty triky jsou opravdu otřesné. Místama mi to přijde až extrémně sluníčkové, ale alespoň je to sranda a překvapivě opravdu zábavné:D

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Jako ono to nebylo až tak špatný, ale kéž by to nebylo ták dlouhýýý0( Vážně ubrat tomu téměř hodinu tak je super film). Navíc nechápu ty kraťasy s Aquamanem, Flashem a Cyborgem, to tam vážně nemusely dávat.

Karan Arjun (1995)

Matka má děti- Karana a Anjura, ti jsou zabiti mužem, který zabil jejich otce. Matka se modlí ke Kálí a ta zařídí, že její synové se znovu narodí, a když jim je cca dvacet vzpomenou si na svůj předchozí život, vrátí se za matkou a pustí se do krvavé pomsty. Přišlo mi to trochu jako kombinace Sholay a Om Shanty Om( vím že Om je mladšího data), ale kvalit obou děl to nedosahuje. Jinak nevim proč pořád se mi zdálo, že tam něco nesedí, mělo to pár zbytečností, pár divností a pár děr, několik autistických replik a hrál tam můj neoblíbený Salman Khan, Na druhou stranu tam hraje i King Khan( i když tady je dost divnej) a je v mé oblíbené kombinaci s Kajol. Vážně netuším proč ale film se mi ve finále vlastně i líbil a to i přes hromadu ale a negativ...

Kill Your Friends (2015)

Nejméně sympatický hrdina všech dob, kterému celou dobu budete přát kastraci a následné zneuctění zadních dvířek, ale zároveň budete strašně zvědaví jestli to tomu parchantovy projde a někde v hloubi duše mu to i bude přát a chvílemi, když jeho jednání přijde vniveč Vám ho asi bude i líto. Jinak Nicholase mám strašně ráda a tenhle hajzlík se mu Vážně povedl. A některých jeho "přátel" mi i bylo líto...

Rychle a zběsile 7 (2015)

Vím, že to bude znít hrozně, ale upřímně i Need for Speed mně bavilo víc a i Bollywoodský akčňáky jsou uvěřitelnější a fyzikálně realnější. Ale rozloučení to bylo pěkné.

Captain America: Občanská válka (2016)

Film má jedno velké plus( dobře těch plus je tu hodně plus, ale většina z nich je shodná s plusy minulých dílů) a to je záporák... od dob Lokyho konečně chlápek, kterýho budete chápat a kterýho si možná i zapamatuje.

Baahubali: The Beginning (2015)

První půlka je taková indická verze Plaváčka zkříženého s Herkulesem. I když trochu epičtější a velkolepě zpracována a vlastně je to takové hezky koukatelné a zajímavé fantasy. Ovšem poté se dostaneme do druhé půlky, kdy je vyprávěna minulost a film dostane pořádný koule. Na první půlku rázem zapomenete a necháte se unášet jednou z nejepičtějších filmových bitev, která opravdu zabere skoro celou půlku filmu. Jasně občas jim tam něco ujede, ale celkový dojem z filmu( hlavně z druhé půlky) je WOW! Upřímně mně po zhlédnutí filmů Jodhaa Akbar, Magadheera a (hlavně) Baahubali mrzí, že se Indové do výpravných filmů nepouštějí častěji, protože jim to zjevně pravdu jde. PS: velmi mně zaujalo upozornění na začátku filmu, že pády zvířat jsou výsledkem CGI a upozornění, které běželo při těchto pádech v spodní liště obrazovky.