Cesta do zatracení (2002)

Tento film by se ode mne dočkal lepšího hodnocení, kdyby poslední scénou byl záběr na Jude Lawa skrz okno, jak si šteluje své nádobíčko. Jakmile tam přibylo klišé ala stojící chlapec, který byl před chvilkou venku a celý radostný skotačil se psem, a najednou stojí tady se zbraní v ruce, ve tváři zcela přesvědčený a racionální výraz, a pak to "nemohl jsem", a "on se bál jen jediné věci - aby jeho syn nešel v jeho stopách", a pak ještě to "když se mě ptají, jestli byl slušný chlap, nebo jestli v něm nebyla špetka dobrého, bla bla, říkám jim:byl to můj táta", srazilo to skoro celý můj dojem z předchozího, a z toho předchozího jsem byla bezmála nadšená.

Těžká váha (2005)

Příjemný film. Lehce za půlkou jsem byla potěšena, jak málo je zde laciného sentimentu, což se bohužel ukázalo trochu předčasné, ale i tak, díky výbornému Giamattimu jsem ochotna ty patetické momenty odpustit (i tu vlezlou hudbu ke konci, brr).

Ženy v pokušení (2010)

Aktualizace 16.3. : Své hodnocení snižuji na jednu hvězdu, bohužel po druhém zkouknutí bez pozitivního přínosu velkého plátna na obrazovce vynikla a zvětšila se níže vypsaná negativa a hudba mě štvala ještě o mnoho víc. Dostavil se akorát pocit studu z nepovedených a podbízivých vtipů. /// Je mi líto, že musím dát dvě hvězdičky, protože to mělo šanci - první půlka byla slušná, pár celkem vtipných momentů a hlavně Balzerová, kterou obyčejně nemusím, ale tahle role jí sedla... Pro tyhle pozitiva by člověk /já/ klidně odpustil malá klišé, trapné chvíle, vlezlou muziku, a předvídatelné situace (například to s Brožkem bylo úplně jasné, akorát jsem to tipovala na Kosmodisk), odehrávající se v první polovině. Bohužel, stejně jako u jiných filmů, konec pohřbil všechno to dobré, i potenciál, který film měl a plně nerozvinul. Konec vyloženě trapný, patetický, plný otravných klišé a co mělo proboha znamenat to oblejzání Vlasákové a Dyka v knihovně a přes prosklené dveře apod., a to "potahování ze špeka" u Vltavy a ostatní vyloženě nepříjemné situace, ke kterým ještě ke všemu opět elektifikovaný sentimentální ukňouraný folk, kdy jsem se styděla, že jsem dobrovolně na tenhle film šla do kina. Škoda, protože v první polovině jsem byla až příjemně překvapená, že se občas zasměju nahlas. Škoda, protože velkou chybou je, když tvůrci neumí film ukončit včas.

Lítám v tom (2009)

Patetické, nepřesvědčivé, klišovité, nudné, natahované, neuvěřitelné, a ten hrozný hudební folkově-sladkobolný podkres mě vytáčel k nepříčetnosti.

Snídaňový klub (1985)

Pokud na tom filmu bylo v první polovině něco uvěřitelného a zábavného (ačkoliv s komedií to nemá společného nic), tak konec to definitivně pohřbil.

Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi (1990)

Báječný zážitek! Vtipné, chytré, Oldman a Roth se skvěle doplňují.... První polovina mi tedy přišla o něco svižnější, stopáž mohla být o maličko kratší, ale stejně si tenhle film čtyři hvězdy určitě zaslouží. Hra na otázky a Oldmanovy "hračičky" mne bavily nejvíc.

V hlavní roli já (2008)

Ještě že je to tak krátké. Copak už se u komedií stalo pravidlem, že se ani jednou nezasmějete?

Nějak se to komplikuje (2009)

Film, na který se dá koukat den po kalbě, když máte kocovinu a nechcete/nemůžete se na nic soustředit.

Klub osamělých srdcí (2009) (TV film)

Zuzana Kajnarová přesvědčivá asi jako .... nenapadá mě žádný přirovnání, ale přesvědčivý to teda nebylo ani trochu. Film je uvěřitelnej asi jako.... no prostě neni. Jediný, co se mi líbilo, byly ústecký exteriéry. Od filmu s touto tématikou bych čekala víc.

Anglický pacient (1996)

Zbytečně natahované, příliš patetické, místy nudné... Hudba nejen, že nenavozovala správnou atmosféru, ale k tomu byla ještě přímo otravná,