13. komnata - 13. komnata Petra Kotvalda (2013) (epizoda)

Když zrovna nevýská, neposkakuje, netancuje, nezpívá a nepitvoří se, tak je i docela snesitelnej (na obrazovce). To mě překvapilo. Jinak dokument klasicky nulová hodnota, ale neiritovalo mě to, tak co už.

PopStory - Žánry a styly (2016) (epizoda)

Plejáda toho lepšího i toho nejhoršího, co jste mohli a (v některých případech bohužel) můžete i dnes slyšet (pohříchu i vidět). Výborný díl s velmi trefným komentářem. Ty poslední věty jsou tak pravdivý, že se člověk nevěřícně usmívá - i když trochu hořce.

Noc před zkouškami (2006)

Překvapuje mě, že tento film vidělo tak málo lidí... Asi trochu zapadlý film, který je ale skutečně fajn a příjemný na odreagování, ať už pro teenagery, jak tady někteří píší, nebo pro dospělé. Viděla jsem ho v období, kdy jsem zkoukla několik pokračování American Pie, a byl to po těch hloupejch nevtipnejch nechuťárnách pro mě balzám na duši. Tím ale nechci říct, že by Noc před zkouškama byla kvalitní jen ve srovnání s těma hrůzama, naopak. Pokud se chcete (inteligentně) odreagovat a pobavit, a k tomu jako bonus si zavzpomínat na 80.léta, jejich hudbu a módu, rozhodně doporučuju.

PopStory - Zvuky a média (2016) (epizoda)

Mé ne úplně mírné rozčarování ze zařazení Michala Davida coby vhodného materiálu k dotazování ohledně nahrávacích technologií a práce v nahrávacím studiu naštěstí napravila radost ze Standy Chmelíka, který, narozdíl od někoho, s pokorou sobě vlastní, krátce komentuje podobné téma (bohužel má v dokumentu asi tak desetinu prostoru výše jmenovaného). Jinak jsem s dokumentem spokojena, opravdu to, co je nutné a dá se do té hodinky vměstnat, tady snad je.

Mystérium sexu - Série 2 (2014) (série)

Tahle série mě od začátku krutě nebavila, chvílemi doslova iritovala. Samé žvanění, dlouhé významné pohledy do očí či jen tak do prázdna, k tomu ten Sheen, jehož Masters byl v první sérii ještě poměrně zajímavá, ač ne sympatická, postava, ale tady v pojetí jeho postavy a jejího chování tvůrci začali bůhvíproč víc tlačit na pilu, takže pro mě vyznívá už jako otravná karikatura , které její aroganci ostatní tolerují více a déle, než by to podle mě v reálu bylo možné. Mimochodem třetí epizoda, ta byla hluboko pod úrovní i téhle pro mě hodně slabé série. No, v zájmu dokoukání jsem se aspoň kochala výpravou a soustředila se na pěkné dobové kostýmy. Snad ta třetí série bude lepší.

Panikářky (2011) (TV film)

Škoda, že tak zajímavé téma je zde zpracováno takovým nicneříkajícím způsobem, skoro bych řekla amatérsky. Bylo by fajn tam mít výpovědi více odborníků, psychologů a psychiatrů, a ne jen jednoho. Některé záběry protagonistek mi přišly úplně zbytečné (prostřední žena hovoří o panické poruše (asi) u sebe doma, zazvoní jí mobil, ona se zeptá režie, jestli to může vzít, načež jsme svědky telefonního hovoru, kdy nevíme, kdo a proč volá, nicméně se to k tématu asi ani neváže, takže je to pro dokument úplně irelevantní, takovejch momentů je tam víc). Krom toho ta první paní, ta teda mi byla značně nesympatická, to už během své zpovědi, a pak to ještě dorazila na konci (bůhví proč měli tvůrci nápad, aby se všechny tři protagonistky spolu sešly, takže máme možnost vidět, jak si společně prohlížejí fotky jedné z nich, nafocené zas jinou z nich), kdy pronesla: "No, kdyby se mi to nestalo, tak bych určitě nešla studovat vysokou školu, a ty bys nezačla fotit. Takže lidi, mějte panickou poruchu, někam to dotáhnete!"

Muzzikanti (2017) odpad!

HAHAHAHAHAHAHAHA, Kříž zasažen... Tento film neměl vzniknout.