Mystérium sexu - Série 2 (2014) (série)

Tahle série mě od začátku krutě nebavila, chvílemi doslova iritovala. Samé žvanění, dlouhé významné pohledy do očí či jen tak do prázdna, k tomu ten Sheen, jehož Masters byl v první sérii ještě poměrně zajímavá, ač ne sympatická, postava, ale tady v pojetí jeho postavy a jejího chování tvůrci začali bůhvíproč víc tlačit na pilu, takže pro mě vyznívá už jako otravná karikatura , které její aroganci ostatní tolerují více a déle, než by to podle mě v reálu bylo možné. Mimochodem třetí epizoda, ta byla hluboko pod úrovní i téhle pro mě hodně slabé série. No, v zájmu dokoukání jsem se aspoň kochala výpravou a soustředila se na pěkné dobové kostýmy. Snad ta třetí série bude lepší.

Panikářky (2011) (TV film)

Škoda, že tak zajímavé téma je zde zpracováno takovým nicneříkajícím způsobem, skoro bych řekla amatérsky. Bylo by fajn tam mít výpovědi více odborníků, psychologů a psychiatrů, a ne jen jednoho. Některé záběry protagonistek mi přišly úplně zbytečné (prostřední žena hovoří o panické poruše (asi) u sebe doma, zazvoní jí mobil, ona se zeptá režie, jestli to může vzít, načež jsme svědky telefonního hovoru, kdy nevíme, kdo a proč volá, nicméně se to k tématu asi ani neváže, takže je to pro dokument úplně irelevantní, takovejch momentů je tam víc). Krom toho ta první paní, ta teda mi byla značně nesympatická, to už během své zpovědi, a pak to ještě dorazila na konci (bůhví proč měli tvůrci nápad, aby se všechny tři protagonistky spolu sešly, takže máme možnost vidět, jak si společně prohlížejí fotky jedné z nich, nafocené zas jinou z nich), kdy pronesla: "No, kdyby se mi to nestalo, tak bych určitě nešla studovat vysokou školu, a ty bys nezačla fotit. Takže lidi, mějte panickou poruchu, někam to dotáhnete!"

Muzzikanti (2017) odpad!

HAHAHAHAHAHAHAHA, Kříž zasažen... Tento film neměl vzniknout.

Motýli v břiše (2010) (TV film) odpad!

Co tohle proboha mělo bejt... Uznávám určitou míru směšnosti/vtipnosti skrz debilitu "studentek", ale proč se tohle vlastně točilo? Taky jsem měla podobně hloupou spolužačku, jako je ta blondýna, o to horší to bylo, protože to bylo na gymplu, tam se přece jen snad předpokládá nějaká inteligence. (A taky odmaturovala, což jsem doteď nepochopila. Asi to bylo za slušný chování.) Takže to zas tak ojedinělej jev není. Dále - ta černovlasá mluví, jako kdyby jí bylo pět, ale to by asi nebylo to nejhorší. Jít k talentovkám s výtvorem, na kterým mám nápis "spontálnost"... to snad ne... A to je jako učitel, to, co na ty holky docela odvážně hamtá, objímá se s nima na tom pomaturitním večírku (jedna mu snad dokonce sedí na klíně? Vidím správně?) a slizce se usmívá? Ach bože.

Nemaluji, své obrazy dávím (2003) (TV film)

Výborný dokument. Jsem nadšená - hlavně z obrazů ze surrealistického období, nevěděla jsem, že jich stihl tolik a spoustu jsem jich dřív neviděla. Stručný a věcný komentář současníků a Medkovy dcery mě taky potěšil, a dobře ho doplnily úryvky zápisků čtené Rodenem (kterýho posl.dobou už nemusím, ale tady mi sednul) a Rösnerem.

Z lásky nenávist (2017) (TV film)

Nechápu, co tady píšou někteří uživatelé, že jako "chlap si k ženě dovolí jen to, co ona mu dovolí", to je teda hodně omezenej pohled. Komenář uživatele Redak - nevim, o co jde, ten člověk trpí nějakou velikášskou představou o sobě a své vtipnosti. Nejlépe to podle mě vyjádřila uživatelka ibeh, začarovanej kruh, těžký z toho vystoupit. Tento dokument jsem si musela pustit snad napětkrát, jakej to byl hnus. Např.s tím análním znásilněním během kojení potomků (!), to se mi vyloženě zvedal kufr. Trošku mě štvala ta nejstarší paní, když vyprávěla, jak si jejích monoklů a modřin všimly kolegyně v práci, a ptaly se jí na to. Ona sama přiznává, že to bagatelizovala, nějak zamluvila či odmávla, ale vzápětí k tomu dodá, že to nebraly dostatečně vážně a že jí nepomohly, a ještě to celé podá, jako kdyby za to, že v tom setrvala tak dlouho, mohl někdo jiný (v tomto případě ony, ty kolegyně). Z mýho pozorování a (naštěstí ne osobních - v roli oběti či nejbližších) zkušeností to spíš vypadalo tak, že třeba měly i snahu jí pomoci, ptaly se jí, možná přišlo několik třeba i nevyžádaných rad, ale když v tom ta žena zůstala a neodešla, nebo se neobrátila na patřičný odborníky či instituce, tak s tím už holt ty kolegyně nic neudělaj. Pokud teda nejsou toho domácího násilí přímými svědky, což v práci asi těžko.

Z lásky nenávist 2 - Domácí násilí na mužích (2018) (TV film)

Vlastně poměrně průkopnický dokument, konečně je v rámci televizního vysílání dostupné vyjádření také chlapů, kteří si tímhle prošli. Dokonce dva z protagonistů napadly jejich manželky či družky sekerou. Hustá shoda. U chlapů je hlavně problém to, že to té ženské nemůžou vrátit, protože sedět by šli stejně oni (trochu nadsázka, ale jde o princip). Psychickej teror, jak ho tady ti muži popisují, je hroznej, peklo - ponižování, urážky, manipulace, řvaní, a člověk většinou nemůže se hned sebrat a odejít, protože co děti, protože "ona/on je přece ve společnosti tak okouzlující, společenská/ý, ta/ten by přece tohle nikdy, takže mi to nikdo neuvěří" a tak... Naštěstí dnes se již obecně ví, že manipulátoři a manipulátorky a tyrani a tyranky jsou většinou ti, do kterých by to naopak nikdo z okolí, známí a kolegové, někdy i rodina, nikdy neřekli. Ale i tak je problém se sebrat a odejít, to funguje oboustranně, týrané ženy také kolikrát neodejdou (tam je na vině často finanční, materiální a mnohdy i citová závislost na "partnerovi"), nebo až po tom, co si opakovaně sáhnou na dno. A když se k tomu přičtou ještě v několika případech z dokumentu ta fyzická napadení, no hrůza. Jinak nejsympatičtější mi byl ten silnější týpek s brýlemi (s tou řeznicí, co po něm hodila sekyrou). Dobrá byla ještě ta labilní alkoholička - jako 5,6 promile?! Tak to už je skoro stav smrti... A navádění dětí proti druhému partnerovi, to je největší hnus, a je jedno, jestli manžel na manželku nebo naopak. Napadla mě (a to není samozřejmě žádná omluva!), jestli některé násilnice netrpěly nějakou bipolární poruchou nebo psychózou... Tyjo, a toho jednoho poslali za katr za křivý obvinění, protože děti svědčily proti němu...no, na každou svini se snad vaří voda... Jasně, dalo by se říct "bůh ví, jak to vlastně bylo", ale to, co povídali ti muži, to prostě podle mě fakt nevymyslíš, nota bene to s tou paní, co byla opilá v baru s miminem v kočárku (ta s těmi 5,6 promile), tak tam se volala i policie, takže by to snad mělo být v nějakém protokolu.... No, peklo.

Madonna: Music (2000) (hudební videoklip) odpad!

Většinou se ptám přesně opačně a divim se, že je něco UŽ tak starý, ale.... Těžko uvěřit, že tenhle klip (a vlastně i song) je jen 20 let starej a že v tom roce 2000 to bylo (pro mnohé) prototypem "moderní" hudby. Pokus o nadsazení v tomhle případě těžce nezvládnutej.