Troufalky - Oh Hell No (2017) (epizoda)

Tak ten konec to zabil (ne že bych chtěla dát víc, než dvě). "Can I see the champagne menu?" Fuj, hnus. To, co mě na Sexu ve městě sralo téměř nejvíc, tady ještě znásobili, bohužel ale bez občasných vtipných komentářů a občasných pravd, kterýma Sex ve městě disponuje (fakt jen občasných, ale aspoň něco). Ale zpátky. Sutton objedná pro sebe a kámoše nějaký šáňo, neslyšíme otevírání lahve, nic, a během tří vteřin jim barman podává dvě skleničky už naplněné šampańskym (takže asi zvětralym po někom, co si to objednal a nevypil...). Jasně, je to detail, ale mám právo, aby mě sraly i detaily.

Potvora - Epizoda 3 (2016) (epizoda)

Tak tuto epizodu bych charakterizovala jako těžce smutnou až depresivní, s cca dvěma velmi vtipnými scénami. Ale tím, že je to takové tragické ve svém pocitu osamělosti, může divák aspoň začít s hrdinkou trochu sympatizovat.

Dobrá čtvrť - Hrst levandule (2008) (epizoda)

Gajerová: "Já jsem se snažila! Hrozně jsem se snažila!" Jako v čem?! Navrátila nehájim, ten se choval často jako blbec, ale Gajerová a její postava se chovala příšerně už v první sérii. Stejně jako její manžel. Tuhle trojici pochopit, nebo se s ní jakkoli ztotožnit není moc možné. Jinak celkově k epizodě: jak se to všechno náramně vyřešilo! Zajímavé. Ale budiž, na druhou stranu oceňuji, že seriál má aspoň nějaký závěr, že to nevyzní do ztracena a není zde takový ten klasický otevřený konec, jako u spousty jiných seriálů.... Jo, a potěšilo mě, tedy pokud mě nešálil zrak, že ke konci epizody se mihne ve scéně s příjmacími zkouškami na medicínu i učitel z gymnázia Evropská, Pavel Novák. A třešnička na dortu, chyba ve filmu: ve 45 minutě za Bartoškou jdou ve dvou záběrech po sobě dvakrát ti stejní lidé dolů ze schodů. Je snadný si toho všimnout díky károvaným svetrům.

Dobrá čtvrť - Poslední kapka (2008) (epizoda) odpad!

Velice nepravděpodobná linie kolem Marthy Issové. Po tom všem, co prožila, by ji asi těžko mohl vydírat Mrkev něčím tak slabým, jako je zvukový záznam jejich telefonního rozhovoru. A pozor, Tesco má kamery všude! A zloduch má tričko s obrázkem Ježíše s trnovou korunou. A co měla být ta vyjížďka na člunu (záběry a hudební doprovod jak z Rosamundy Pilcher) a najednou tak žoviální bývalý kolega - doktor? Zatím asi úplně nejslabší díl.

Dobrá čtvrť - Krok do prázdna (2008) (epizoda) odpad!

Ty emoce z toho jen prýštěj! "Ty nejsi mj otec! Nenávidim tě!" "Mně klidně nadávej, ale ji z toho vynech!" "Tak toto si povedal posledný ráz!" Syn vybíhá z domu ven, ukrajinská hospodyně řve na otce, ať jde za ním, ten vyběhne také .... a chudák Bartoška zůstane v koupelně. Jinak mě pobavilo, že firmě, do které má nastoupit Gajerová, šéfuje černovlasý chlápek, který je představen jako Libor Bouček.