Ally McBealová - Právníci a ruka (1999) (epizoda)

Dvě hvězdy za Barrryho Whitea. Jinak se v tomto díle objeví ještě pan Monk, ale za toho žádný hvězdičky nedávám.

Ally McBealová - Vánoční nálada (1998) (epizoda) odpad!

Na to už se opravdu nedá vůbec dívat. Nejen, že je to debilní, ono je to ještě ke všemu strašně nudný.

Holka na zabití (1975)

Co to tam proboha ten Augusta na konci kuchtí?! Na talíři kus větve, a na ten věší šunku a slaninu....

Mrazivá tajemství - Exkrementy (2018) (epizoda) odpad!

Víc než ubohé. Přijde mi, jako by to psaly děti z páté třídy, a myslely si, jak strašně nejsou vtipné. Proboha, ať už to tvůrci zabalej.

Tulipani: Láska, čest a kolo (2017) odpad!

Nečekala jsem od toho mnoho, ale že to bude na úrovni posledních filmů Marie Poledňákové mě opravdu nenapadlo. V průběhu jsem v duchu pouze ubírala pomyslné hvězdy, a co mě vždycky nejvíc ničí je, jak v kině diváci řičí smíchy nad vtipy svou úrovní jen o něco převyšující "žertíky" Zdeňka Trošky (vtípky o nadýmání apod.). Mimochodem, chybí informace ohledně původu: není to jen nizozemský film, jde o koprodukci s Litvou, Itálií a Kanadou.

Dva a půl chlapa - Šlapky, šlapky, šlapky (2010) (epizoda) odpad!

Tak tohle je hodně slabý díl. Zabřednutý v "machistických" klišé a schémata vyhnaná úplně na maximum, šovinistické vtípky nevyznívají vůbec vtipně.

Bílé noci (1985)

Tak na ten muzikál nebo co to je, kde ten černoch stepuje, na to bych teda nešla, protože bych se musela potrhat smíchy... A když mluví rusky, tak je to taky sranda. Nojo, ti podlí, zlí Rusové! Ale nejsou blbí, co? (Aspoň pár z nich.) Baryšnikova lehce odhalili. Helen Mirren člověk vidí vždycky rád. Ale co měla být ta scéna předtím, než se tam Helen objeví, ta "taneční scéna"? Asi bylo těžký přizpůsobit příběh přání tvůrců a herců, a to sice: ať se tam hodně tančí, proboha, ať se tam hlavně hodně tančí a stepuje!! A taky ať se u toho všichni tvářej co nejvíc vážně! Na můj vkus se tam stepuje pravdu hodně. Dívat se, jak dvacet minut černoch stepuje do rytmu diska 80.tých let s občasnými prostřihy na Baryšnikova, jak leze z okna - nic moc. Součástí je bohužel i pětiminutový, velmi dramatický! strečink. A je to taky trochu víc patetický, než by bylo potřeba (a to i Helen Mirren a černoch, kteří nejsou rusáci, a člověk má pocit, že tam neustále bulej...). Ach bože, a nemůže chybět Phil Collins. Trochu zamrzí, že z plánovaných dvou hvězd to vytáhl až úplný konec (resp.posledních asi dvacet pět minut). Ten je poměrně napínavý. U tohoto filmu se vyplatí počkat do konce.

Milenci z Pont-Neuf (1991)

Celkem dobré až do té chvíle, kdy Juliette Binoche udělá naprosto nelogickou pitomost, která - jak divák ví hned - vyústí k něčemu velmi nepříjemnému a nežádoucímu. Vysoce nepravděpodobné, že by takovou lehkomyslnost udělala - a to i když jde o bezdomovkyni. Od toho momentu začne celý film být hodně nepravděpodobný a iritující ve svém "přitažení za vlasy" v kombinaci s pokusem zas o nějaký art podivného typu. Škoda, atmosféru to mělo zajímavou. Škoda, že se tam zas všichni chovají jako kreténi. Poznámka: ten vzkaz, co tam Alexovi nechala na mostě, ten mu tedy psát nemusela, vyzněl poměrně chladnokrevně.

Dokonalý šéf (2015)

Dost velká ptákovina. Myslím, že (pokud to tedy viděl) si Bradley Cooper rve vlasy, že v takovýhle slátanině hrál... Sentimentální, předvídatelné, trapné. Škoda, že tady Coper hraje takovýho sobeckýho kreténa. "Papa wanted you to have his knives..." Jak dojemné! Strašná kastrátská hudba v druhé polovině filmu tomu vážně nepomáhá. Na to jídlo se celkem pěkně kouká, ale to je tak asi všechno. A proč proboha to má hodinu čtyřicet? A, jako obvykle, nejdementnější byla ta malá přechytralá holčička, kterou samozřejmě zanedbává její matka, která pracuje pro Coopera a chce mu pomoct k tý třetí mišelinský hvězdičce, a, to by nikdo nečekal, si s nim začne!! Bože můj....