Saw 5 (2008)

Po dvou letech vyšel další z dílů Saw. Sám jsem byl zvědavej, jak naváže na minulý díl, protože to vypadalo, že IV byla poslední. Po půlce filmu jsem nic nechápal, až pak se to pomalu vyjasňovalo, jak se vůbec detektiv seznámil s Jingsawem a jiní věci. V tomto dílu mě zklamalo především málo akce, ale na druhou stranu pořád jen stříkání krve není také žádné pokoukáníčko. Také byl divákům přestaven "pomocník a následovatel" Jingsawa, který je nejvýraznější postavou pátého pokračování. Tento díl měl narozdíl od ostatních i děj. Po zajímavém konci je skoro jisté, že se dočkáme ještě minimálně jednoho dílu.

Strach Fay Grimové (2006)

Netradiční krimi, drama komedie v jednom, která se točí kolem špionáže. Film, mě moc nebavil, zvláště druhá polovina ztrácela humor a takřka se nic nedělo až v poslední desetiminutovce. Líbili se mi nějaké scény teroristů, například na konci když terorista odpálil celou dodávku. To bylo hezky vystiženo, ale tak to bohužel v Turecku občas chodí. Za první polovinu filmu dávám tři až čtyři hvězdičky a za druhou slabé dvě. Celkově lepší dvě hvězdičky.

Street Kings (2008)

Akční nářez plný nevyzpytatelných věcí. Vše se točí okolo zkorumpovaných policajtů, kteří chtějí své a stojí to i nemalé množství obětí. Hlavní roli zde hraje skvělý Keanu Reeves, kteří se do této role opravdu hodí. Film se pomalu rozjíždí až do pekelné akce na konci filmu, která vše vyjasní a zamotané situace okolo policie vyjdou najevo.

V Bruggách (2008)

Velice netradiční, originální film, který poukazuje na možné příčiny špatně vybrané práce. Martin McDonagh zakomponoval do kriminálního filmu trocha humoru, který je dobře doplněn náležitostními situacemi. V poněkud smutné atmosféře Brugg se nakonec neděje tolik typický americký happy end, ale takřka všechny hlavní postavy umřou. Dávám lepší tři hvězdičky.

Rallye smrti (2008)

Zajímavý akční film, trochu i blbost, ale v Americe prostě vymyslí všechno :-) . Jason v destrukčních závodech plných drsných momentů přebere štafetu po legendárnímu Frankeisteinovi a musí vyhrát dva závody, aby ho propustili na svobodu. V tom mu pomáhá bývalá spolujezdkyni "pravého" Frankeistena, která má za úkol ho nenechat vyhrát od šéfky věznice a závodů. Strhující akční podívaná včele s výborným hereckým výkonem nabouchaného Jasona Stathama mě rozhodně neurazila, proto dávám čtyři hvězdičky.

Oko bere (2008)

Zajímavý film na neotřelé téma. Parta chytrých studentů M.I.T. , včele s profesorem matematiky využívá svoji schopnost počítat karty při hře nazvané Black Jack (Oko - 21). Proto jedou do Las Vegas do ráje casin a vydělají si ohromné množství peněz. Avšak po čase se to vedoucímu casinu nezdá a začne je sledovat. Film je velice dobře natočený a bavil mě, proto dávám lepší tři hvězdičky.

Bobule (2008)

Krásná pohodovka z kraje zasvěcené vínem. Zvláště konec této komedie se mi moc líbil, který byl skvěle natočen, tak i ozvučen. Vyzdvihl bych výkony herců, jak důvěryhodně hrajícího Kryštofa Hádka, tak krásnou mladou herečku Terezu Voříškovou. Nechtěl bych také zapomenout na dvě zábávné role, které hrají Václav Postránecký a Lubomír Lipský starší. Všem vřele doporučuji, film mě moc bavil.

Po přečtení spalte (2008)

Film jsem moc nepochopil, zvláštní herecké role, zvláštní děj. Na druhou stranu se mi líbilo jak svoji roli zahrál Brad Pitt, který nehrál tu svoji klasickou zamilovanou roli Romea, ale docela vtipného kolíka. Tím mně mile překvapil.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Pro mne to bylo velké zklámání. Po devatenácti letech znovu Harrison Ford v akci Indiana Jonese se nějak nepředvedl. Film mně občas i nudil, na každém kroku byla vidět (jinak dobře zpracovaná) počítačová technika ačkoli se to odehrávalo v hezkém prostředí. Moje očekávání nebylo naplněno.

Mamma Mia! (2008)

Velice svěží oddechovka plná skvělým pecek od Abby. Ještě k tomu natáčená v krásném prostředí na řeckém ostrově. Jediné, co bych vytknul je, nic proti skvělé herečce Meryl Streep, ale do této role se mi nehodí a její podání například písničky The Winner Takes It All se mi moc nezamlouvalo. Jinak moc hezký film, u kterého jsem se ani chvíli nenudil.