Thor: Temný svět (2013)

Po příjemném a nenáročném prvním díle jsem čekal něco poněkud akčnějšího a nabitějšího. Dostala se mi jen nudná, nic neříkající dvojka, kde jsou všichni mnohem marnější, než v jedničce. Jediný, kdo mě bavil, byl Loki, který mě v jedničce sice nebavil, ale zde dostal přijatelný prostor. Sorry, Thore, ale tohle sis nezasloužil. Branagh u toho měl zůstat!

Nevyřízený účet (2013)

Standardní Statham, který se polovinu snímku snaží hrát podle stupidního scénáře, ale poměrně zajímavý závěr ho nutí, aby samotnému scénáři neudělal nakonec ostudu. Bylo to jak na houpačce Sylvestere, příště do toho dej více, než jednu bitku za dvacet minut!

Zpátky do ringu (2013)

Taková chutná tečka za ohlídnutím se Stalloneho a De Nirovo boxerských debutů, které je dost možná dostali tam, kde jsou nyní. Na Grudge Match se kouká příjemně, je to pohodový film, ale strašně se táhne. Asi jsem čekal něco poněkud jiného, ale jako komedie to také obstojí a pár skvělých narážek dokáže pobavit!

Dillinger (1973)

Takhle mám ty mafinské filmy rád, především pokud jsou takto zapomenuty.

Vlk z Wall Street (2013)

Životopisný snímek s několika nezapomenutelnými scénami. Začátek výborně navnadí a plyne. Plyne i tak, že najednou koukáte na hromadu zbytečných scén. Přičemž je Leo obdivován. Podle mého je ve filmu jen takovou loutkou, spíše se mi víc líbil Jonah a naprosto famózní Margot. Na jednu stranu je film opravdu povedenou záležitostí, jen ke konci už toho bylo nějak moc a závěr jsem opravdu vyhlížel jak na smilování.

Pravdivá romance (1993)

Typický Tarantino, dobrá Scottova režie a obsazení. Jen toho všeho bylo nějak moc a ve výsledku se mi to zdálo dost pitomé.

Příběh z Bronxu (1993)

De Niro ve svém režisérském debutu poměrně překvapil. Nesnažil se za každou cenu film připodobnit jiným gangsterkám a do hlavní role dal malého chlapce s jeho nevinným pohledem na ty chlapy v saku. Kouká se na to vážně dobře, dokonce jsem i rád koukal, jak De Niro řídí svůj autobus a snaží se být tím poctivým a jít příkladem.

Mafiáni (1990)

Svým způsobem jedna z mála mafiánských klasik, které by měl milovník tohoto žánru vidět! Perfektně napsaný příběh s postavami, ke kterým si vztah uděláte a o to více vás pak baví. Najde se i několik zvratů, ale nejvíce mne překvapila podobnost s herní Mafií, hold inspirace se nezapře.

Doteky osudu (2012) (seriál)

Martin Bohm měl být Jack Bauer beze zbraně. Kiefer se o to snaží, ale kromě zajímavého námětu seriál nemá nic, co by nutilo kouknout na další díl, alespoň na začátku první sezóny bych čekal alespoň menší provázání a hlubší důvod, proč sledovat dál. Zabalil jsem to po několika dílech a to i přesto, že první díl byl super, Kiefera mám rád, ale dál ... dál to nechám na jiných.

Sběratel polibků (1997)

Tenhle film je asi vážně nutné vidět v originálním znění. S dabingem, i když je velmi dobrý, tak si nikdo nepohrál tak, jak by měl a to je škoda. I přesto je Sběratel polibků záležitostí spadající do žánru, který mne nepřestane nikdy bavit.