• Krátkometrážní

Vetřelec ³ (1992)

Nedivím se tomu obrovskému zklamaní po premiéře, ale s odstupem času je ten film lepší. Special Edition delší o půl hodiny tomu ještě více přidává. Nedělal ji sice David Fincher osobně, byla setříhaná na základě jeho poznámek, ale to vůbec nevadí.

Propast (1989)

Tento film stojí trochu ve stínu Terminátorů či Vetřelců, ale to neznamená, že by byl horší. Cameron dokázal svoji fascinaci oceánem přenést i na diváka a k tomu přidal i mimozemšťany. Director's Cut je, jako u ostatních Cameronových filmů, ne nutností, ale velkým doporučením. Zvláště zde kvůli úplně jinému vyznění konce.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Na první shlédnutí v kině hodnocení maximální, ale s odstupem a opakovaném shlédnutí na DVD se projevují nedostatky. Škoda. Jinak solidních 8/10. UPDATE 2021: Vyrostlo to v kult!

28 týdnů poté (2007)

O stupeň lepší než 28 Days Later. Některé scény byly skvělé (úvod, sniperování civilistů, nightvision v metru, helikoptéra vs. nakažení), ale scénář kazí dobrou režii. 8/10

Princezna Nevěsta (1987)

Oproti většíně zde hodnotících mne tato pohádka až tak moc nezaujala. Je sice mile infaltilní a nebere se vážně, ale to je tak všechno. No ještě bych zmínil pěknou kytarovou hudbu Marka Knopflera z Dire Straits.

Battlefield (1984) (seriál)

Z dokumentů o 2. světové válce je tento seriál jeden z nejlepších. Co díl to důležitá bitva. Střídavě se věnuje obou stranám v jednotlivých aspektech např. německý velitel vs. francouzský velitel, strategie jedné a druhé strany až po výzbroj, jako popisy a vlastnosti tanku, děl a vojáků a jejich (ne)výhody. Po shlédnutí jakéhokoliv dílu, víte o dané bitvě naprosto vše.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Nuda, nuda a ještě jednou nuda. Stáhnout dialogy na polovinu, přidat ještě jednu honičku. Ta finální byla skvělá, za ni jsem ochoten dát plný počet, ale prokousávat se k ní 90 minutami dialogů svádí k rychloposunu, což je špatné.

Časové pásmo bylo změněno