• Krátkometrážní

Sejmi eso (2006)

Narkotika jsem sice neviděl, ale nabuzen nejakčnější epizodou Hire - The Ticker a naprosto úžasnými trailery jsem čekal hodně a byl brutálně zklamán. Samotná premisa 7 zabijáků a jeden cíl v hotelu bohatě stačí na rozehrání akčního inferna, zde ale sledujeme naprosto stupidní příběh s ještě horší pointou a zbytečnými vedlejšími liniemi (malý karatista). Carnahan je dobrý v akčních scénách, ale vůbec nesleduje časové kontinuum, jako je asi 20 minutová cesta výtahem. Sorry Carnahane, pohořel si, ale příště to snad bude lepší.

Vetřelci (1986)

První film vetřelčí ságy, který jsem viděl. Jako malý jsem se u toho málem pos*al strachy, dnes to žeru úplně beze strachu. :-) Doporučuji Director's Cut hlavně kvůli scéně života v kolonii před útokem vetřelců a pak kvůli sentry guns, které dělají z vetřelců fašírku.

RoboCop 3 (1993)

Oproti mým milovaným prvním dvoum dílům je už tohle neskutečná sr*čka. O seriálu a TV filmech ani nemluvě. Navíc už zde nehraje Weller.

RoboCop 2 (1990)

Oproti většině zde hodnotících je dvojka pro mne stále dobrý krvavě akční politicky nekorektní film. Máme zde 13-letého fracka, který prodává drogy, mluví sprostě a zabijí lidi a na konci robota, který má místo jedné ruky rotační kulomet (viz. můj avatar) a s ním kosí všechny bez rozdílů: Robocopa, policisty, záchranáře, televizní štáb i nevinné civilisty.

RoboCop (1987)

Společně s Highlanderem můj nejoblíbenější film z 80.let a dodnes film, který jsem viděl nejvíckrát od doby, kdy jsem to poprvé viděl ve 12 letech na VHS kopii s českým voice-overem. Tehdy se mi samozřejmě líbil hlavně Robocop a krvavé přestřelky, ale s přibývajícím věkem jsem ocenil i tu skvělou Verhoevenovu satiru ve zprávách a reklamních předělech, tak i v ději. Pro mne kult nejvyšší a hrdina mého dětství. O minutu delší DC je ještě větší porce brutality (hlavně první scéna s ED-209, kde výraz "Být děravý jak řešeto" nabývá nového významu).

Časové pásmo bylo změněno