• Pohádka

Hanebný pancharti (2009)

Co dodat? už chápu, proč někteří na tomhle filmu byli v kině hned několikrát po sobě. Typicky Tarantinovské vtipné dialogy, cákance krve, stopáž která šlape od začátku do konce - kvůli tomuhle chodím do kina, kvůli tomuhle miluju Tarantina (i když je to protivnej a arogantní šulek)

Sex ve městě (2008)

Tenhle seriál nikdy nebyl o tom potěšit srdce diváka nakloněného úchvatným hereckým výkonům, důmyslným scénářům či čemukoliv podobnému. Je to o ženských, jejich přemýšlení a hlavně proto, aby těm příslušnicím něžného pohlaví zvedl náladu. A to se mu dařilo a daří i ve filmu. 3 hvězdičky za vtip, odreagování a těch pár slziček, který ve mě vyvolal, 4. hvězdička za nezapomenutelný módní kreace a hlavně naprosto dokonalý boty od Manolo Blahnika!!! :-)

Keith (2008)

Na teenagerských filmech mi dosti vadí, že jsou přitažený za vlasy, postavený často hodně mimo realitu. Ne ovšem Keith. Je smutnou pravdou, že příběhy jako tento se na světě dějí (bohužel vlastní zkušenost), o to víc jsem vděčná, ja režisér látku pojal. Mám ráda herce, kteří umí dobře hrát. Mnohem víc ale oceňuju postavy, které jsou opravdu prožité, což se Elisabeth Harnois a Jessemu McCartneyovi povedlo. Moc krásný, moc smutný. Film, s táááááááááákhle velkým srdcem a tááááááááákovýmhle množstvím slziček na konci. 98%

Miss Potter (2006)

krásné prolnutí zajímavého osudu s pohádkou. Renée opravdu umí a v páru s Ewanem McGregorem působí naprosto dokonale. Pohádkovost, krásná příroda, kreslení kamarádi-zvířátka, všechno toto příjemně zaobalilo biografii do podoby, která je velice příjemná i pro ty, kdo biografie jinak zrovna nemusí. Chris Noonan ukázal, že umí, Zellweger a McGregor jenom potvrdili, že své role umí krásně prožít. Zasloužených 90%

Proroctví (2009)

Nic jsem nečekala, nic jsem nedostala. Pokus tvůrců filmu vyvolat v divákovi strašidelné mrazení ve mně vyvolalo spíš bujarý smích, pokus přiblížit se atmosférou filmům jako Šestý smysl nebo Znamení se minul účinkem, ba dokonce ve mně vyvolal ještě silnější antipatie vůči Nicolasi Cageovi (jak může vzít roli v tak uhozeném filmu?). Na druhou stranu musím uznat, že ačkoliv byl scénář značně slabý, triky v tomhle filmu to chvílemi vyrovnávaly. Ubrala bych srdcervoucích scén mezi otcem a synem, polemizování o vyšším božím záměru a trošku zkomplikovala způsob nalezení klíče k hádance tajemných čísel, protože takhle to bylo lehce okatý Druhou hvězdičku dávám za hlavního „ufona“, který mi značně připomínal upíra jménem Spike z Buffy, kterého jsem jako dítě bezmezně milovala:-D

Veřejní nepřátelé (2009)

Nevím, co jsem čekala, ale tohle určitě ne… lehké zklamání. Tak nějak mi to připadlo jako film o ničem – pif, paf, uloupíme pár papírků s prezidentama. I když je pěkné zase jednou vidět, že Depp není jenom postavička z Burtonových filmů a umí poměrně dobře zahrát i na gangsterskou strunu

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Po druhém shlédnutí (v originální znění, namísto otřesnýho českýho dabingu) musím upravit svoje mínění - ze 3 na 5 hvězdiček. Je pravda, že Yates z předlohy vytřískal, co se dalo... my fanoušci knižní verze sice skřípeme zubama ohledně důležitých detailů, ovšem kdyby se režisér držel předlohy, nevešli bychom se pod 5 hodin....

Hvězdný prach (2007)

Ačkoliv se mi při sledování traileru k tomuhle filmu otevírala v kině kudla v kapse, o to víc jsem byla následně překvapená, jak moc jsem se sekla, když jsem si tenhle filmek pustila doma! Film, který může zaujmout dítě, a zároveň nehrozí jeho rodiči úmrtím nudou. Trošku přepálený konec k pohádkám tak nějak patří, Stardust se mu bohužel nevyhnul. Plný počet, jelikož jsem si našla oblíbenou pohádku, která mě bude držet dalších pár let

Jana Eyrová (1996)

Pokud bych neviděla Jane Eyre s Ruth Wilson v hlavní roli, neváhala bych s 5 hvězdičkami, ovšem takhle nemůžu jinak. Charlotte Gainsbourg byla jako Jane poměrně přesvědčivá, ale mé srdce už navždy uchvátil ohnivý a uhrančivý Rochester v podání Tobyho Stephense