• Pohádka

Sherlock Holmes (2009)

hm... abych řekla pravdu, nikdy jsem moc nemusela příběhy Sherlocka Holmese a jeho kumpána Watsona... všechno to naprosto nepochopitelné se ve vteřině vyřešilo a padouch byl umlácen argumenty (případně Watsonovou vycházkovou holí) Ani tohle filmové zpracování ve mě nevyvolalo nikterak zjitřené pocity a já jsem se po prvních 20 minutách, kdy došel balíček chipsů, dočkat, ať už teda to rozuzlení přijde, abych mohla jí domů... nicméně nemůžu popřít, že po vizuální stránce zpracováno dobře, 50%

Fame - cesta za slávou (2009)

Nenadchne, neurazí... příběh o ničem vyplněný plochýma postavama a úžasnejma tanečníma kreacema

Dorian Gray (2009)

Zajímavé zpracování Wildovy předlohy. Banes přesvědčivě zahrál obě Dorianovy tváře, myslím, že ten chlapec se mi začíná líbit :-) Firth v roli proutníka lehce netypický, leč přesvědčivý (ze začátku nesympatický, časem zrál jak víno :-) uřčitě stojí za shlédnutí. dávám tomu 70%, moc pěkné výtvarné zpracování a zajímavá hudba

Avatar (2009)

Bože, tak jednoduchý a předvídatelný příběh a já jsem to Cameronovi přesto tááááááááááááááááááákhle žrala! Dokonalej svět, nádherně propracovaný do každýho detailu! Avatar mě naprosto dostal a není cesty zpět! jasných 100%, tohle se fakt jen tak nevidí!!! P.S. Byla jsem na tom už podruhé.... a půjdu i potřetí! neuvěřitelnej vizuální orgasmus! P.S.2 - tak jsem to včera viděla potřetí, v originálním znění s titulema a světe div se - s českým dabingem se mi to líbilo mnohem víc! no, budu muset ještě jednou :-)

Divoké kočky (2000)

Bože, nebylo to vůbec tak špatný, jak jsem podle komentů čekala. příjemná oddechovka se super hudbou, hned bych si vyskočila na bar zatancovat (nebo vydražila fešáka Garciu za 250 doláčů :-)

Fantom opery (2004)

I přes osudovost vztahu Christine a jejího Anděla hudby mi tam něco z té osudovosti chybělo. Gerard Butler byl neobyčejně charismatický, Emmy Rossum naprosto dokonalá, ovšem ve spojení v celek mi některá místa vyznívala poněkud hluše. Nicméně krásná hudba, nádherné kostýmy a klasický příběh v zajímavém zpracování mě nutí dát 60%

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Tenhle film se dá jednoduše shrnout jako nadprůměrná koncentrace sošně stojících nabušených polonaháčů prokládaná tragickými pohledy a jedním výrazem hlavní hrdinky, kterej se táhne celýma 130 minutama.... ovšem nebyla to až zas taková hrůza :-) viděla jsem větší úlety. určitě ovšem jedna z komedií letošního roku (ač nechtěně :-D 50%