Pekelná díra (2022)

Skvelá atmosféra a priestorom kláštora by som takmer uveril, že sú autentické. Postavy sú však nevýrazne, vyšetrovanie sa posúva mílovými krokmi a záver je neuspokojivý.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Pickmanův model (2022) (epizoda)

Lovecraftovina ako vyšitá so slušným gore a výbornými hercami. Mrzela ma len záverečná doslovná scéna s neveľmi desivou CGI príšerkou. Fanúšikovia Lovecrafta predsa vedia, že najväčší strach je strach z neznámeho. Studňový záber by som nahradil niečím mysterióznejším.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Položka 36 (2022) (epizoda)

Príliš dlhý rozbeh s veľmi slušným záverom. Škoda, že sa tvorcovia viac nezamerali na mytológiu ohľadom kníh a trávili veľa času vykreslovaním slizkej povahy hlavnej postavy.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Mimo (2022) (epizoda)

Nie tak hororové, za to však psyhologicky neprívetivé a vizuálne miestami veľmi odpudivé. Pointa ale bola jasná dlhý čas a tvorcovia ju nemuseli tak dlho zdôrazňovať.

Battle Royale (2000)

Skvelý námet, ktorý však nebol scenáristický dotiahnutý úplne na sto percent. Hra o život na ostrove má isté logické diery a niektorým postávam sa mohli tvorcovia venovať viac. Inak ide o výbornú zábavu, kde každá jedna smrť stojí za to.

RRR (2022)

Po Baahubalim sa režisérovi S. S. Rajamoulimu podarilo dotiahnuť ďalší hollywoodsky hit takmer k dokonalosti. Zábavná a svieža 3-hodinová akčná dráma s historickým pozadím, ktorá ma bavila od začiatku po koniec. Primerane uletené, emotívne a pre diváka odchovaného na európskych a amerických filmov naozaj netradičné.

Watcher (2022)

Sympatická hlavná hrdinka, creepy záporák, niekoľko dobre natočených desivých scén a slušná atmosféra. Rozuzlenie ma však trochu sklamalo a aj to, ako k nemu prišlo (vrátiť sa na miesto činu, nechať odomknuté a dúfať, že sa obeť príde pozrieť? really?). Škoda, dlhý čas som myslel, že dám 4/5.

Aftersun (2022)

Vzťah Caluma a Sophie pôsobil neskutočne autenticky a nemal som mu problém uveriť ani ten najmenší prejav emócie. Osobne mi však chýbalo lepšie zakončenie, dať ich spoločnej ceste finálnu bodku. Takto si iba môžem domýšľať, čo sa stalo neskôr (list dcére znejúci ako rozlúčka, kráčanie do mora, úzkostné stavy).

Ďáblova kořist (2022)

Prvé dve tretiny nie sú vôbec zlé. Hlavná hrdinka je uveriteľná a školenie exorcistov v neohranom prostredí ma zaujalo. Potom sa to však zvrhne na klasické vymietačské klišé, kedy to už nemalo šťavu. Hlavná postava je stredobodom všetkého a jej okolie postáva ako bábky. Škoda. Keby sa viac scenáristi zamerali na mytológiu vymietania a výuku budúcich vymietačov, mohlo to tesne líznuť aj štvrtú hviezdu.