Top Gun: Maverick (2022)

Od momentu, kedy Maverick ukázal, že je misia splniteľná, som bol v neustálom napätí. Viaceré záverečné zvraty som však dokázal vopred predvídať, čím sa z môjho pohľadu strácala údernosť niektorých scén. Navyše vzhľadom na to, že som nevidel prvú časť (pozrel som si iba recap) na mňa nostalgická prvá tretina až polovica extra nefungovala.

Monstrum - První díl (2022) (epizoda)

Slušný rozbeh, Evan Peters je dobrý, atmosféra tiež, ale čakal som, že sa príbeh trochu viac rozvinie. Bol to síce len pilot, ale chýba tomu zatiaľ väčší odpich.

Rod Draka - Princezna a královna (2022) (epizoda)

Dobrá epizóda, ale ani zdaleka nie dokonalá. Oproti predošlým dvom častiam bola v mnohých smeroch scenáristicky predvídateľná a zbytočne doslovná. Čo sa týka detí Rhaenyry, stačilo raz či dvakrát poukázať na to, že ich splodila s iným mužom. Tvorcovia to však zdôrazňovali toľkokrát a toľkými rôznymi spôsobmi, že už to bolo miestami otravné. Okrem toho ma príliš nenadchol ani záver, pri ktorom na dôležitom zvrate participovali neznámi aktéri a strážená pevnosť vzbĺkla lusknutím prsta. Celkom by ma zaujímalo, ako sa tam dostali a prečo po prepustení z väzenia jednoducho neutiekli kade ľahšie. Nuž, scenáristická barlička všetko vyriešila.

Videodrom (1983)

Niečo medzi 3 až 4. Originálne, atmosferické a odpudivé, no zároveň nie úplne domyslené a možno až príliš bizarné. Niektoré scény by si žiadali viac doslovnosti a uvítal by som, keby sa Max dostal cez túto podivnú sektu dopracoval k ďalším nepriateľom a odhalil divákovi, kam až siahajú chápadlá Videodromu.

Pirátská vysílání (2021)

Vynikajúca atmosféra s originálnou témou na vyšetrovanie a niekoľkými skutočne desivými scénami. Film však pôsobí trochu lowcostovo a záver bol mätúci.

Rod Draka - Osvítíme cestu (2022) (epizoda)

Priebeh epizódy bol skôr za 4, ale záver ma prinútil dať znova plný počet. Napätie bolo prítomné v každej scéne a už som len čakal, kedy sa to zvrtne. Čo na to povedať? Skrátka milujem svadby zo sveta Westerosu.

Pán prstenů: Prsteny moci - Velká vlna (2022) (epizoda)

Galadriel ma začína čoraz viac otravovať a počiatočná radosť z Númenoru upadá. Elrond a trpaslíci sú stále to najlepšie zo seriálu a Arondir je stále plný hrozných (útek lesom) aj skvelých scén (Adar).

OUCA - (NE)SKUTOčNí PRíBECH (2022)

Prevažujú pozitívne dojmy, veľakrát som sa úprimne pobavil. Niektoré scény (obchod) by som však vystrihol a ďalšie (polícia) predĺžil. Záver (SPOILER) so smrťou rodičov bol výborným klinčekom za príbehom Ľuboša a páčilo sa mi, ako sa po téme covidu presunul k vojne na Ukrajine.

Rod Draka - Král Úzkého moře (2022) (epizoda)

King of the Narrow Sea je za mňa doposiaľ najlepšia časť a prvá, ktorej dávam plný počet. I keď sa odohrávala prakticky iba v jednom meste, nechýbal jej svieži vývoj, napätie a super dialógy. Daemon sa ukazuje v plnej miere, Rhaenyra sa čoraz viac mení a ani Viserys vôbec nezaostáva.

Pán prstenů: Prsteny moci - Adar (2022) (epizoda)

Númenor ma celkom bavil, aj keď mu vo veľkej miere pomáhali známe postavy. Zajatie v tábore orkov malo slušné napätie, ale chýbali mi dialógy. A hobiti celkom nuda. Stále neviem, čo by ma malo na tejto línii zaujímať.