MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017) (seriál)

Po pravde, celkovému ošiaľu ohľadom seriálu sa pomerne čudujem. Nechápte ma zle, Mindhunters sa mi páčil, a to veľmi, ale mal som z neho dojem, že jednoducho nebude určený pre masy - a to on nie je. Nečakal som teda, že toľkému množstvu divákov sadne podobne ako mne. V každom prípade, prvá séria je za mnou a môžem vyjadriť veľkú spokojnosť. Na druhú stranu, od druhej sezóny by som pokojne prijal popri skvelých dialógoch, dobre budovanom napätí a atmosfére i nejakú tú drsnejšiu akciu.

Leatherface - zrození (2017)

Leatherface nie je ani tak zlým filmom, len jednoducho nespĺňa svoj účel, a to prezentovať nám pomalý vývoj ikonického hororového vraha. Práve v tom bode, v ktorom mal najviac vynikať, zlyháva kompletne na celej čiare. Prvá časť ťažiaca z atmosféry okolitého prostredia mohla byť pokojne dlhšou, stredné pásmo plné krvi a akcie si bezpochyby žiadalo skrátiť a miesto neho sa malo zamerať na Jedovo vnútorné ja, ktoré sa nám malo odkrývať postupne a plynule, až do citlivo vystupňovaného finále. Škoda, potenciál tam bol, len príšerne nevyužitý. Leatherface vás ako horor neurazí. No ako vzkriesenie či nostalgický návrat k sérii? V tomto smere nečakajte žiadne uspokojenie. 5/10

Dej si pozor! (2016)

O filme som vedel už nejaký čas a tušil som, že idem do komediálneho hororu, v ktorom majú decká vtipným spôsobom ochrániť ich sympatickú pestúnku. Ale... vzišlo z toho čosi iné. Naozaj milé prekvapenie. 7,5/10

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Dostal som presne to, čo som aj očakával, takže sa nemôžem na tvorcov vôbec hnevať. Geostorm je katastrofickou snímkou so všetkým známym klišé a kopou nelogických scén, častokrát popierajúcich samotné fyzikálne zákony. Pokiaľ chcete niečo pri čom skrátka vypnete, oddýchnete si, tak ste našli to pravé orechové. V dobrom slova zmysle i v zlom.

Hon (2012)

Už už sa to blížilo k plnému počtu. Už už sa situácia vo filme začala vyhrocovať k "vytúženému" . Možno som práve čakal len na extrémistickejší a zdrvujúcejší záver. Nemienim spoilerovať, ale kto videl, pochopí. Mikkelsen samozrejme fantastický a tie skoro dve hodiny ubehli jak voda. Vynikajúca dráma.

Nickyho rodina (2011)

Príbeh tak populárny a tak silný sa azda ani nedalo natočiť zle. Hraná zložka - okej, dokumentárna časť - super.

Green Room (2015)

Horor? Kdeže. Thriller? No to už áno. A pomerne dobre natočený. Keď si vezmem, že sa väčšina scén odohráva len v bare a jeho okolí, tak to palec hore. Atmosféra, ktorú dokázali tvorcovia vyťažiť aj z tohto minima, je pre film natoľko význačná, že keď vás počas svojho drsného priebehu chytí, až do záverečných titulkov sa z nej jednoducho nedostane. P.S. Škoda toho Yelchina.

Soumrak mrtvých (2004)

Zábavné, originálne, pobavilo. Za mňa slabšie štyri, ale verím, že milovníci anglického humoru a Simona Pegga si museli Shaun of the Dead užívať plnými dúškami.

Všechno nejhorší (2017)

Happy Death Day by si mal k svojim žánrom určite prirátať komédiu a vyradiť kategóriu mysteriózny. Mysteriózne na ňom nie je prakticky nič, absentuje taktiež ale aj thrillerové napätie a hororového strachu v snímke nenájdete určite príliš veľa. Čo to potom vlastne je? Na horor málo desivé a na komédiu zas málo vtipné. Potenciál by film veru mal, nápad nebol najhorší, no výsledne spracovanie je príliš "americké" a neoriginálne. Bohužiaľ, dosť sklamanie, 2/5.

Ať vejde ten pravý (2008)

Objektívne ide určite o veľmi dobrý film s niekoľkými mimoriadnymi scénami a pozoruhodným nápadom. Niektorých divákov však môže častokrát nudiť, pretože ako celok jednoducho nedrží pokope. Hluchých miest by sme tu objavili naozaj nespočetne. No a ja patrím medzi tých "niektorých divákov". Na jednej strane na Alfredsonovom Let the Right One in uznávam jeho nespochybniteľné kvality, ale zároveň neviem prekúsnuť jeho negatíva.