UFO (2018)

Miestami to bolo zbytočne komplikované a záver naopak veľmi predvídateľný. Film mal však slušnú atmosféru a tých krátkych 88 ma vedel stále držať v pozornosti. S väčším rozpočtom a lepšími (hlavne vedľajšími) hercami by to bolo aj o hviezdu viac.

Katka (2009)

Premena Katky je strašidelná a na dokument sa veľmi ťažko pozerá. Obsahovo je výnimočne deprimujúci. Forma však nebola ani zďaleka ideálna. Vzhľadom na zlú výslovnosť jednotlivých aktérov som sa občas strácal v tom, čo hovoria (bohužiaľ, na HBO Max nie sú pridané titulky). Tvorcovia mohli do projektu vložiť viac vysvetliviek, ktoré by divákovi pomohli v orientácii v dianí.

Vocasy na tripu (2023)

Príbeh Psej jazdy je síce vo svojej podstate jedno veľké klišé, ale tejto nálepke sa nijak nebráni. Pracuje s dejom známym zo psích filmov, ktoré sme už stokrát videli, a ohrané klišé paroduje všetkými možnými spôsobmi. Niekedy mu to vyjde, inokedy nie, ale celkovo vo mne pretrvávajú pozitívne dojmy. Aj preto tejto šialenej komediálnej novinke určenej výhradne pre divákov na 18 rokov udeľujem slušných 7,5/10. Ak patríš medzi milovníkov psov a vieš si užiť aj drsnejší, politicky nekorektný humor plný vulgarizmov, poď toho. V opačnom prípade zaraď spiatočku. Viac v recenzii.

Polednice (2016)

Ako dráma slabé, ako horor málo desivé. Za Aňu Geislerovú a miestami dobrú atmosféru aspoň dve hviezdičky.

Mluv se mnou (2023)

Talk to Me je výborným hororom, ktorý dokázal z obohraného námetu vyvolávania duchov vytvoriť konečne niečo kreatívne a zábavné. Seansy sú vyobrazené netradičným spôsobom a nedá sa odhadnúť, či sa skončia smiechom alebo zhrozením a plačom. Skvelo sa predviedli aj herci, od najmladšieho Joe Birda (postava Rileyho), cez Sophie Wilde (Mia) až po skúsenú Mirandu Otto (Sue), ktorá hrala matku Jade. Ich postavy sú dobre napísané a žiadna z nich nelezie na nervy. Strach nie je natoľko prítomný, ako by sme možno od hororu očakávali, ale keď už je na scéne prítomný, cítiť ho naozaj intenzívne. Celovečernému filmovému debutu od austrálskej dvojice bratov Danny Philippou a Michael Philippou tak udeľujeme 8/10. Film už teraz spoločne s vynikajúcim Evil Dead Rise môžem zaradiť medzi najlepšie horory roku 2023. Viac v RECENZII.

Predátor 2 (1990)

Zoberte si detektíva Murtagha, dajte k nemu jamajské a mexické gangy a ešte k tomu pridajte predátora. Priamočiare a dnes už trochu zostarnuté, ale stále zábavné.

Akta X - Film (1998)

Skvelá mysteriózna atmosféra a Scullyová s Mulderom majú súper chémiu. Chýba tomu však veľkolepejšie zakončenie.

Meg 2: Příkop (2023)

Ak by mal Ben Wheatley zelenú na natočenie R-kového krváku v dĺžke 90 minút, v ktorom by sa zameral buď na akčnú trilerovú líniu alebo bizarné boje na štýl Sharknada, Meg 2 mohol byť skutočne slušnou zábavou. Miesto toho sme však dostali nevýrazný mišmaš, ktorý nedokázal nikdy zatlačiť poriadne na pílu a všetky dobré scény nakoniec zabil infantilným humorom. Aj z toho dôvodu udeľujem druhej časti Meg iba priemerných 5/10. Viac v recenzii.

Invalida (2023)

Všadeprítomný hype možno spôsobil, že som čakal viac. Invalid je miestami veľmi zábavný, herci sú super, ale film sa spočiatku celkom ťahá... a úprimne? Zase tak veľmi som sa pri ňom nezazmial. Vulgárne hlášky Gregora Hološku sa skrátka časom zunovali, pričom väčšina humoru vychádza práve z jeho záhoráckeho prízvuku a cholerických výlevov.

Zaklínač - Série 3 (2023) (série)

Ak ťa Zaklínač sklamal v druhej sérii, na tretiu sa rovno vykašli. Za zmienku stoja iba piata a šiesta časť, a aj to len v prípade, ak by ťa veľmi zaujímalo, ako sa podarilo showrunnerke Lauren Schmidt napodobniť jednu z najvýraznejších častí z knihy. Za dve slušné epizódy však nemôžem Zaklínačovi udeliť viac než 5/10. Štvrtá séria tak zostáva už len pre skalných fanúšikov seriálu, ktorých neodradí ani smer, ktorým sa tvorcovia vybrali. Smerom od Henryho Cavilla, smerom od kníh, smerom k nadbytočným vedľajším líniám, ktoré sú nesmiernym utrpením. Viac v recenzii.