Casino Royale (2006)

Áno, je to tam. Craigovi to v obleku sedí a v službách jeho veličenstva nešetrí nadupanou akciou a sebavedomými zvratmi v miestami šikovne dobovom vizuála najmä vďaka bravurnej partičke v Casino Royal.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Veľmi priemerné zakončenie vcelku zaujímavo rozbehnutej trilógie, zvládne priemerný divák pozrieť popri nejakej monotónnej domácej činnosti, pričom mu vôbec nič dôležité neunikne. Tak trochu zbytočná jednohubka.

Loki (2021) (seriál)

Rozhodne najlepšia komixovka od Endgame a vobec jeden z najlepších fantasy seriálov poslednej dekády. Toto je cesta pre Marvel.

Světlo mezi oceány (2016)

Ťažko opisatelná, veľmi intenzívna emocionálna nálož, plná úžasných hereckých výkonov a genialálne vyšponovaných existenciálnych patových situácii. Pre rodinne založených jedincov a viac emapticky cítiacich ešte o level intenzívnejší emočný zážitok, vhodný pozerať ideálne v dobrej psychickej pohode...

Ahsoka (2023) (seriál)

Určite jeden zo svetlejších zábleskov Star Wars produkcie. Aj napriek výživnej akcii a početného tasenia mečov mám pocit, že aj po toľkých rokoch súboje so svetelnými mečmi v lucasových EP 1-3 jednoducho stále nemajú seriózneho konkurenta.

Sestra II (2023)

O niečo nápaditejšie ako prvý diel, avšak stále dosť jednoduchá a vykonštruovaná jednohubka z ponuky švédskych stolov duchárskeho hororu. Wan sa vyčerpáva, a je to očakávateľné. Možno by to chcelo oživiť aj vlastnou réžiou. Z producentskej stoličky sa mu jeho vzkriesené dieťa nedarí udržať pri živote.

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

Okrem dosť diétneho záveru, ktorý po dokonalej gradácii a famózne rozohratej partičke v talianskom štýle, pôsobí ako zero cola v jegermaister drinku. Môže byť, ale tá poctivá je proste lepšia. Viem, že niekedy je menej viac, ale tak našponovanú gumu v trenkách nemôžeš proste stiahnuť len tak aj s trenkami. Danzelova charizma v kombinácii s krásnym exteriérom by rozhodne zvládli aj väčšiu záverecnú nakládačku s poriadnou porciou zadosťučinenia. Nie, nemusí sekundovať Johnovi, v tomto prípade sa totiž hrá aj na emócie, a tak nemožno ulietavať do absurdna, len prirodzene si divák pýta o niečo viac. Každopádne nadštandardná remeselná práca skúseného režiséra...

Tajná invaze (2023) (seriál)

Veľmi slabé 3 hviezdičky. 5 časti sa rozohráva akási špionážna linka so zaujímavou zápletkou okolo svetového konfliktu, ktorá sa úplne nelogicky až primitívne vyrieši v jedinom ppdpriemerne dlhom finále, ktoré je tak skratkovité až je smiešne. Práca s Furyho osobným životom síce mierne osvieži jeho charakter, no celý seriál zostáva len na úrovni výčitiek premárnených rokov manželstva. Tak trochu zbytočná záležitosť, avšak z hľadiska ppzerateľnosti konečne niečo normálne v rámci.l MCU produkcie posledných rokov.

Oppenheimer (2023)

Veľká vec. Skutočne veľká. Jeden z najzásadnejších filmov minimálne dekády ak nie nového tisícročia. Zásadná ešte neznamená dokonalá, napriek tomu skutočne podarená. Veľmi, najmä politicky, nekorektný emočne a vizuálne vyčerpávajúci exkurz do nie práve najslávnejšej etapy ľudstva a jedného nemenej dôležitého človeka, ktorého životopis by bez unikatnej nolanovskej formy, hereckých "orgií" a skvelého scenára takmer zaručene k smrti unudil každého bežného a najmä vedy neznalého diváka....a ten konšpiračný záver.... Paráda!!! Nolan opäť trafil klinec po hlavičke.

Menu (2022)

Neviem, čo presne si mám o tomto psychologickom počine myslieť. Skvelý nápad sa utopil v priemernej realizácii jednotlivých dejstiev, ktoré boli navyše nasekané jeden na druhom podľa menu lístka príliš nemotorne a priamočiaro. Ani mačka ani pes. Ani horor ani komédia. Nedochádza k prepojeniu hlavnej myšlienky a vcelku dobre rozohratá partia sa napokon roztrasie ako poriadny kus huspeniny, ktorý sa napokon nemotorne rozpadá v rukách samotného režiséra. Chýbalo relatívne málo k obrovskému sociálnemu presahu... Škoda námetu a veľká vďaka za Margot. Bez nej by sa táto nevydarená večera u mňa nevyšplhala ani na udelený šedý priemer...