Ahsoka - Část 2: V potu tváře (2023) (epizoda)

Mně to přijde strašně sterilní a bez jakékoliv filmařské invence. Uvědomil jsem si to u scény, kdy Ahsoce utíká ten týpek s mečem, naskočí do lodi a vedle týpka stojí ta zlá bloncka a kouká na ni. Tam se nabízel zpomalený pohled na její oči, kdy se poprvé vidí s Ahsokou face to face, ale ono nic. Taky souboje jsou takovy plácání, žádny tríčky a má to tak rychly střihy a divny úhly, že není moc vidět choreografie. Zatím dávám průměr ale určitě lepší než Boba nebo třetí série Manda. Jo a to probodnutí taky nic moc, mohla ji třeba zranit na ruce nebo noze, né hned ji probodávat, kvůli tomu teď Qui-gon rotuje v Síle.

Curve (2015)

Připomnělo mi to bábu pod kořenem.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Tenhle film zraje jako víno. V mých očích poslední velký blockbuster Emmerichových měřítek, kde se přepaluje akce, kouká na vlajky a vtipkuje když je to nejmíň vhodny. Ale možná jsem jen starej.

Star Wars: Vize - Série 2 (2023) (série)

Nevím, jak probíhá zadání od Disneyho ale tady to vypadá, že 9 tvůrčích týmu tvořilo na stejné téma "mladý/mladá hrdina/hrdinka najde v sobě sílu za časů Impéria a zachrání situaci". První tři díly super, Aardman si jede svoji klasiku, 5. a 6. zajímavé a pak už nuda. Je to škoda, mít tvůrci volnou ruku, nabízí se tolik možností. Nejlepší animace za mě epizoda 1, 3, 4 a 9.

Star Wars: Vize - Sith (2023) (epizoda)

Tenhle styl animace už pomalu začíná být okoukaný ale pořád to ještě vypadá skvěle. Vítězství formy nad obsahem.

The Mandalorian - Kapitola 16: Záchrana (2020) (epizoda)

Hodnotím zpětně po 3. sérii, protože prostě musím napsat, jak je tohle finále skvěly, napínavý a dojemný a má prostě všechno, co finále třetí série ne.

The Mandalorian - Kapitola 23: Spiknutí (2023) (epizoda)

Nejvíc mě na této epizodě štve, že definitivně pošlapali památku IG-11, který měl na konci první sezóny naprosto památnou hrdinnou smrt a teď ho Grogu používá jako jakýsi oblek... v podstatě chodí v mrtvole a opakovaně "vtipně" mačká "ano" a "ne". Přirovnal bych to ke zneuctění Palpatina jeho oživením v 9. epizodě. Disney recykluje a když už se mu něco podaří (přeprogramování smrtícího IG-11 na chůvu), tak to o pár let později zašlape do země. Ale samozřejmě internetem už běží nadšené reakce, připodobňování ke Krangovi z Turtles a postavičky se budou prodávat jako na běžícím páse. Pokud nebude v poslední epizodě něco skvělýho, tak je tahle sezóna nejhorší ze všech, včetně Book of Boba Fett.

Poslední Mohykán (1992)

Příběh mě nijak zvlášť neoslovil, hudba samozřejmě geniální, možná ten hlavní motiv nemusel znít tak často. Ale těch posledních 20 minut je prostě tak skvělých a silných, že tam napálím plnej. P.S. Celou dobu jsem si říkal odkud znám toho hlavního zlýho indiána (kterej je mimochodem skvělej)... Sagat z filmu mého dětství.. Street Fighter :D