The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

Za vrchol považuju první půlku prvního dílu a (narozdíl od většiny) epizodu Long Long Time. Ne, nejsem gay ale týhle epizodě se jako jediné ve mě povedlo vyvolat nějaké emoce. Jak se blíží finále, jakoby docházely peníze, poslední hordu nakažených jsme viděli někde v půlce sezóny. Oceňuju, že v seriálu narozdíl od hry nestřílí cestou stovky nakažených a lidí ale tohle mi přišlo až moc nuda. Nicméně seriál jsem dokoukal, víceméně mě bavil a těším se na pokračování. Pedro jako Joel super, na Bellu jsem si zvykl, nehraje špatně, ale její Ellie byla na mě až moc nesympatická co se týče chování, poslední dva díly byla ok.

The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

Prolog je za mě stejně jako ve hře naprosto super. Jsem rád, že ještě rozšířili tohle "ticho před bouří". Za mě top scéna celý epizody je ta, kde Sára něco hledá v knihovně a za ní ta sousedka.. mám husinu ještě teď :D Jinak pak ve městě to mohlo být delší, víc chaosu a míň padajících letadel. Ten zbytek o roky později mě už moc nebavil, ale chápu, že je potřeba představit postavy a vydat se na misi. Uvidíme, jak se s tím poperou dál.

Král Šumavy: Fantom temného kraje (2022) (seriál)

Takovyto, když vám to, co by se vlezlo do jednoho filmu rozkouskují na 3 díly, kdy musíte na každý díl týden čekat a na konci zjistíte. že je to zřejmě jen 1. sezóna, protože na konci to nijak neskončí. Takže jestli bude někdy nějaky pokračování, stejně do tý doby zapomenu, co se dělo.

Avatar: The Way of Water (2022)

Dal bych plné hodnocení ale na to ve filmu není oproti jedničce nic moc nové. Podobný děj, jen místo vzácného kovu (kvůli kterému v jedničce káceli domovinu NAVI) ale který je teď už nuda a lidi touží po elixíru nesmrtelnosti, který se dá vytáhnout jen z mrtvé velryby. Prostřední část, kde se představuje mořský kmen je až moc natahovaný a desátý záběr na další světelkující rybu už dost nudí. A na konci nesmí chybět otevřená vrátka pro pokračování, což zvlášť u 3 hodinového filmu "potěší". Nechci v tom zbytečně moc rejpat ale bylo tam až moc nevysvětlených věcí... např. proč se lidstvo touží přestěhovat na planetu, kde bez dýchací masky přežijí max 10 minut? kde je rodina Spidera? to neměl nikoho jinýho kromě táty nebo je to pokračování Sám doma a zjistili, že není v kosmické raketě s nimi až za letu bez možnosti to otočit nazpátek? A vzpomenul bych ještě na hudbu, tam jsou nejvýraznější jen opakující se motivy z jedničky, mořský národ má zřejmě nějaké své nové téma ale to jsem vůbec nezaregistroval.

Pinocchio Guillerma del Tora (2022)

Tak letos je to na Pinocchie 1:0 pro Netflix. Zatímco Disney vytvořil další ze svých hraných předělávek bez kapky invence, tým kolem del Tora vytvořil pohádku na kterou je radost koukat i poslouchat. Krásná stylizace Ioutek, pěkná hudba a zajímavý příběh (neznám knihu, takže oceňuji vynechání dětí měnící se na oslíky a místo nich linku s nacisty). I ty písničky jsou celkem chytlavé. Tleskám i českému dabingu (zejména Jiří Korn a Vojta Dyk)

Starci (2022)

Milé překvapení. Za mínus bych označil jen, že se postavy často chovají nelogicky (což je bohužel potíž snad každého moderního hororu). Například jdou beze zbraně prozkoumat místo, odkud slyšeli divný zvuk. Jinak jsem se bavil, zvlášť bych vypíchnul zajímavé kamerové kompozice a hlavně atmosféru.

Vidím vás (2022) (seriál)

SPOILER! Celou dobu je to tak na 4* s nadějí, že to finále vystřelí na 5*, člověk hází jeden typ za druhým, kdo za tím stojí. Jenže ono žádné odhalení nepříjde, přijdu si jako ten otec od rodiny, zralý na Chocholouška, protože nás 7 dílů tahají za fusekli a nakonec nic nevysvětlí. Chápu, že "true story" ale něco si domyslet mohli a nemuseli to nechávat na nás.

V oku tornáda (2014)

Televizní béčko s AAA digitálními efekty.

Pán prstenů: Prsteny moci - Udûn (2022) (epizoda)

Moc mě baví pro mě nečekaná brutalita, o tom si mohl LOTR, nedej bože Hobit nechat zdát :) Co je u mě strop epizody, tak promluva Adara o svých dětech, tedy že každý skřet má své jméno a srdce. V té scéně zadupal Galadriel do země :)