To nic, drahá (2022)

Vypadá to hezky, zvučí to hezky, hlavní herečka nádherná. Ale celou dobu se schyluje k něčemu.. a když to přijde, je to snad to nejvíc dementní vysvětlení, které ale nedává ději před tím smysl. Proč 50. léta? Proč nějaký tajný projekt? Proč jsou lidé, kteří "ví", sousedé?

Top Gun: Maverick (2022)

Film s nejintenzivnější leteckou akcí, co jsem viděl.

Pán prstenů: Prsteny moci - Na moři (2022) (epizoda)

Po dvou epizodách a mém vlažném očekávání musím říct, že to dokázali. Je to nádherné na poslech, na pohled, postavy jsou zajímavé, příběh taky. Chvíli mi trvalo vyrovnat se s černými hobity (i jedné asiatky jsem si všiml) a černého elfa, ale připravovali nás na to už trailery, takže jsem si zvykl. Černá trpaslice mi už vyloženě nevadila, ani že není vousatá :) Navíc celá ta scéna s Durinem a jeho ženou pobavila. Teď jsem jen přemýšlel, čím se asi stříhá elf, že má tak dokonalý strojkový účes :) Normálně bych asi hodnotil 4* a nechával si rezervu na epicky finále ale musím vyrovnat zdejší stěžovatele, proto 5*.

Predátor: Kořist (2022)

Já nevím, asi jsem viděl jiný film než tady pětihvězdičkáři. Osud všech postav mi byl úplně fuk. Samotný predátor byl v podstatě žabař, veškerý svůj lovecký um sázel na neviditelnost, jinak jen stál a nechal do sebe střílet šípy, oštěpy, kulky, žádná technika lovu, natož vychytralost. Co oceňuji, že má o něco starší vybavení, nemá laser, přece jen je o 300 let primitivnější než ten, se kterým se utkal Arnie. Jinak ale tohodle by si Arnie ubalil do doutníku. Úplně jsem nepochopil tu pointu, že šipky střílí tam, kam míří helma. To mu nedošlo, že to poletí někam do pryč? Očekávání byla dle recenzí vysoká ale vyšlo z toho zklamání na jedno shlédnutí.

Vetřelec: Covenant (2017)

Jako jo, je to přehlídka demence a neschopnosti... tam, kde si posádka Prométhea sundávala helmy po pěti minutách na neznámé planetě, tady rovnou vystupují jen v kšiltovkách. Ale hezky se na to kouká, stříká spousta krve.. Doufám, že bude mít Ridley šanci příběh dokončit, David je safra zajímavá postava zajímalo by mě, co bude s jeho novou kolonií.

Lego Masters (2022) (pořad)

Po prvním díle dávám průměr. Co mi vadí: afektovaná moderátorka a že víc času věnovali destrukci Lega než prezentaci hotových staveb. Což úplně nechápu, koho napadlo stavby ničit. Myslím, že tohle je každého legaře noční můra, což i jeden soutěžící přiznal, že tam víceméně ok ale doma by určitě nic takovýho nestrpěl. Jinak stavby super, je vidět, že soutěžící tam nejsou omylem, že jsou to srdcaři. UPDATE.Po finále dávám o hvězdu víc. Nebylo to až tak špatny. Dvojici, která vyhrála, jsem fandil od prvního kola, měli fakt krásné výtvory a jsou to sympaťáci. Jinak Tomáš Klus má u mě body k dobru za ten autentický zájem o stavby. Na rozdíl od ostatních porotců jsem mu to věřil.

Spící město (2021)

Na české poměry nezvyklý žánr. Ale vše zadupává do země naprosto amatérské herecké výkony, střih, kamera,... Mělo to potenciál, kdyby se toho ujal někdo, kdo umí točit filmy. Ze začátku jsem nad tim mhouřil oči, že je to film nějakých studentů ale když jsem zjistil, že Svátek má za sebou Úsměvy smutných mužů, což až tak špatný nebylo, tak tohle fakt nechápu. Ve filmu se objeví plno známějších herců a i ti nemají moc co hrát, prostě hrůza. Potěšilo zasazení do jižních čech, kde jsem nějakej čas žil.

Ježek Sonic (2020)

V podstatě takové nemastné, neslané. Ale vše zachraňuje Jim Carrey, který si svého záporáka neskutečně užívá a je to ten starý skvělý Carrey, jak ho známe z Ace Ventury a Blbý a blbější.. i díky dabingu neméně skvělého Tůmy.

Texaský masakr motorovou pilou (2022)

Já chápu, že v tomto žánru to mají postavy v popisu práce, ale tady se fakt chovali úplně dementně.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Jako jo, víc jak půlka zážitku z filmu je fan servis. Jinak prostě klasická marvelovka s jedním nelogickým rozhodnutím v 1/3 filmu (že je napraví). Ale bylo to vtipny, napínavy a já žasnu, jak to má Marvel pořád spolu se seriály perfektně nalajnovany.