Princezna zakletá v čase (2020)

Já asi viděl jinej film, než 80 procent zde hodnotících. Celý koncept opakujícího se dne je už tak vyčerpaný a nepřináší vůbec nic novýho. Třicítka v hlavní roli, hrající si na dvacítku, Zach, kterýmu není ani pade hrající si na Gandalfa. K tomu ta kámoška princezny, co má hereckej rozsah jak Kristen Stewart. A jako třešnička ty díry v ději. Proč král, který ví, že princeznu vysvobodí až polibek z lásky, to řekne jejímu nápadníkovi až 20 let poté, v den, kdy se má vše podělat? Proč princezna pořád dokola získává pergamen, ze kterého čte zaklínadlo? Proč si ho prostě nezapamatuje? Ušetřila by půlku cesty a času. "Akce" na konci už byla opravdu k smíchu. Když se za princeznou objevil Čáryfuk a spol, za zvuku hřmotné hudby, regulérně jsme s přítelkyní vyprskli smíchy. Apropo hudba, to je asi to jediny, co jde přičíst pohádce k dobru. Já jen doufám, že to nebudou v telce vysílat každy vánoce...

Raya a drak (2021)

Trochu se divim, ze upustili od pisnicek. Prece jen Let it go je snad znamejsi nez Frozen samo a ve Vaiane ty pisnicky miluju. Jinak Raya je fajn, prislo mi to ale docela uspechany, az naspeedovany. Drak ma takovej ten detinskej humor, kterej mi tam moc nesedel, protoze dokud se neobjevil, bylo to vicemene na vaznou notu. Navic jeho (jeji) hlas mi prisel jakejsi vychlastanej a moc mi to k drakovi nesedelo :) na jedno zkouknuti fajn ale Vaiana je u me jasnej vitez.

Wonder Woman 1984 (2020)

Chtěl jsem dát 4 ale dávám 5 abych aspoň o tisícinu procenta zlepšil skóre tohoto filmu :) Dlouhé, spíš ukecané než akční ale zápletka mi přišla zajímavější než 90 procent Marvelu a polovina DC filmů. Film v podstatě bez záporáků ale o to víc je zajímavé sledovat vývoj postav, jejich pohnutky a kam je to může až dovézt. "Mandalorian" hlavně v první půlce jiný než ho známe ale konečně dostal pořádný prostor ve velkém filmu. Závěr hodně zajimavý z psychologického hlediska, i když hodně naivní...nevěřím, že by si žádný terorista nepřál okamžité vyhlazení ameriky.. i bez bomb :)) Ale bavilo víc než jednička.

Dunkerk (2017)

Záměrně jsem na základce v hodinách dějepisu nedával pozor a ani si o téhle části dějin nečetl na wikipedii abych teda nevéděl, jak tenhle film dopadne. A ve výsledku mi vlastně bylo jedno, jestli se tenhle utopí nebo tamten chytne kulku do hlavy. Obrazově krásny.. hlavně úvod s padajícím letáky po přichod na pláž. Ale jinak jen souhra někdy zajímavých (jindy moc ne) situací v doprovodu sice velmi hlučného ale tentokrát nevýrazného Zimmera. No a ten patriotismus na konci…

Galileo (2007) (divadelní záznam)

"Bůh je strašný v hněvu svém, zlo oplácí horším zlem".. miluju tu hudbu Ledeckého. Škoda, že jsem muzikál nestihl na vlastní oči.

Želvy Ninja (2014)

Líbí se mi design želv, že se nelyší jen barvou ale i výškou a muskulaturou. Leo je jako velitel dost nevyužitý, jinak každý želvák splňuje co se od jeho povahy očekává. Co se mi nelíbilo je Megan Fox.. svoji roli hraje celkem fajn ale už to není ta kočka co dřív, teď už jen vypnutá pleť a plastika :) Jinak se mi moc nelíbily úpravy původu želváků a děj byl celkově o ničem. Zachraňují to jen samotné želvy a akce. Proto *** a za želvy * navíc, možná kdyby mi bylo 13, byl bych z filmu nadšený.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Dlouhé, mraky zbytečných postav, plno zápletek vedoucích odnikud nikam ale stejně mě ten Sparrow pořád baví. Navíc humor nechybí, k tomu cool lodě a mořské panny. Já se bavil docela dobře.

Tísňová linka (2013)

chytré, (asi) realistické, napínavé. dal bych možná plný počet, kdybych to vypnul 20 minut před koncem. Pak už je to klasicky debilní typu “jde po mě vrah? praštím ho jen jednou (i když kolem je nějaká dílna s tísíci způsoby, jak ho zneškodnit úplně nebo spoutat) pak ho nechám ležet, otočím se k němu zády a někoho zachraňuju dokud se ten vrah nevzpamatuje".

Zmizelá (2014)

Asi nejsem cílovka tohoto filmu, prostě mě to nudilo a ničím neusadilo na prdel. Občas hutná hudba, jinak nic moc.