Skyfall (2012)

Moje očekávání byla velká a tak jsem teď lehce zklamán. Chápu, že je to Bond a tak je nějaké to přitažení za vlasy v normě ale těch několik logických kiksů a situací, které se řeší složitě, přitom by je vyřešila kulka mezi oči nebo nějaká ta větší bomba dost špiní (v mých očích) tento film. Skoro až nekonečně dlouho jsem čekal na Bardemova padoucha, jehož příchod je brilantní ale je až příliš v poutech "bondovského" padoucha (tedy půl hodiny vysvětluju, proč to dělám, než to udělám) a i když je tak trochu "Jokerovsky" vyšinutý a zahrán skvěle, pořád si myslím, že měl Bardem na víc, protože to už v jiných filmech ukázal. Celkově dobrá bondovka, ale Casino Royale se mi líbilo víc :) btw: těším se, jestli dostane další bondovku do spárů Nolan, protože Skyfall je dost podobný Temnému rytíři (střih) nebo Inception (akce), ale Nolan je v obou případech jasný vítěz.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Je sice fakt, že jsem poslední dobou nějakej přecitlivělej :D ale už dlouho se mi nestalo, abych u jednoho filmu slzel smíchy a poté málem řval dojetím. Celá trilogie Toy Story je majstrštyk mezi animáky a třetí díl je jejím velmi povedeným zakončením.

Terminator Salvation (2009)

Čekal jsem (dle zdejšího hodnocení) promarněnou šanci a konec jednoho kultu ale dostal jsem výbornou akci, dechberoucí triky (scénu, kdy Connor v jednom dlouhém záběru nasedá do vrtulníku, vzlétne s ním a pak je sestřelen, pobírám ještě teď) a celkem ucházející děj (hlavně díky postavě Sama Worthingtona). K tomu dost odkazů na předešlé díly, já se zkrátka bavil královsky.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Velké zklamání. V první části se nic nedělo, tady se toho děje tolik, že zejména v druhé polovině filmu není čas vše odvyprávět, tak jak by se slušelo, důležité postavy umírají buď mimo záběr nebo stylem, jaký si nezaslouží (Snape, Bellatrix), závěrečný souboj postrádá epický náboj. Navíc některé (no spíš převážná většina) vedlejších teen postav hraje jak prkna (Lenka, ta zrzka co jede po Potterovi. Chválím jen Nevilla, ten se vypracoval po všech stránkách. Z celého filmu mě zaujala jen scéna útoku na Bradavice, bitva o Minas Tirith to není ale koukat se na to dalo. Jinak fakt docela děs, nejoblíbenějším dílem u mě zůstává Princ dvojí krve.

Agenti nula nula (2004) odpad!

Takovej francouzskej pokus o Austina Powerse... větší sra*ku jsem asi ještě neviděl.

Titanic (2012) (TV film)

První film je z pohledu cestujících první třídy. Druhý popisuje ty samé události z pohledu posádky. Nejvíc mě zaujal konec druhého filmu, který je velmi emotivní a obsahuje i pár hodně zajímavých scén, např. tu, kde se jeden z hrdinů sápe na záchranný člun a za ním se "jen tak mimochodem" láme Titanic vejpůl. Na Camerona to nemá ale zvlášť druhý film myslím díky svému pojetí stojí za vidění.

Cesta do pravěku (1955)

Nevím, jestli film zaujme i dnešní mládež ale mě (ročník 85) zasáhl přímo do srdce. Jako dítě jsem ho viděl snad stokrát (hlavně tu část v druhohorách) a znal nazpaměť. A to bylo vlastně už po Jurském parku, který odstartoval můj zájem o dinosaury, takže je možné, že bude film poutavý i pro nové diváky :-) Navíc co jsem slyšel, tak animace v Cestě do pravěku byla revoluční i v celosvětovém měřítku a Zemana nám záviděl celý svět, takže tady není co řešit. Příběh prakticky žádný, dětské herecké výkony minimální ale je to prostě srdcovka.

Animatrix (2003)

Těžko říct, který příběh je nejlepší. Každý je vyprávěn jinak, ztvárněn jinou grafickou technikou a jako celek tvoří perfektní mozaiku rozšiřující svět Matrixu.

Matrix (1999)

Tady není moc co dodat.. snad jen, že ta nejlepší akční scéna všech dob začíná slovy "Prosím, odložte všechny kovové předměty, klíče nebo drobné mince..." :-)