I tre volti della paura (1963)

The Telephone 6/10, The Wurdalak 8/10, The Drop of Water 8/10. Vynikající archivní kousek z hororové Itálie. Dokážu si představit, co tenhle film dokázal provést obecenstvu v době vzniku.

BANGER. (2022)

Subkultura moderního rapu se mi těžce a špatně dostává pod kůži, ale díky svému zaměstnání vím, jak funguje a tenhle film to vystihuje přesně. Čekal jsem komedii, ale dostal syrové drama, kdy jsem se vážně po většinu stopáže filmu necítil vůbec dobře. Pochopil jsem taky poselství celého příběhu a pevně doufám, že to ,,mladou" generaci ovlivní v rozhodování. Doba je opravdu taková, jak film vykresluje bez servítek a lepší rozhodně nebude. Styl natočení mi nesedl a nezvykl jsem si na něj vlastně vůbec. Mišík skvělej, věřil jsem mu vše, Sergej není herec a je to poznat, ani vlastně nechápu, proč ten kult udělali právě z něj, myslím si, že scéna má daleko populárnější kusy, asi bližší známost. Za mě každopádně překvapení. 3,5*

Terrifier 2 (2022)

Terrifier team zřejmě posílil finančně, protože tohle už nevypadá tak ,, amatérsky" jako díl první ( který je jinak skvělý ). Je z toho stále cítit omezený rozpočet, ale je to daleko barevnější, vizuálně propracovanější a i herecky na větší úrovni. Jen mi přijde trochu zbytečně dlouhá stopáž a ten pokus o hlubší příběh je tam úplně navíc. Jinak ale luxusní jatka a Art the Clown je opět bez chybičky.

Menu (2022)

Příjemná situační záležitost, v čele s geniálním Fiennesem. Čekal jsem to celé trochu jinak, ale tím lépe, že film není takový, jak by jeden očekával. Depresivní momenty střídá jemný, ale o to černější humor, to celé řezané decentně krvavými vsuvkami. Rozuzlení na závěr sympatické, i když možná až kapku přitažené za vlasy. Každopádně jsem se bavil po celou dobu a jsem rád, že je zase na světě originální kousek, kovaný nejen pro milovníky ,,pokleslých" žánrů.

Jan Žižka (2022)

Americkou cestou, se značnou převahou amerických herců, z velké části s americkým filmovým štábem a z části taky pro americký trh, natočený film o českém vojevůdci a to celé pod palcem českého režiséra. Já tomu nápadu nějak nemohl přijít na chuť, ale zároveň jsem Jáklovi od začátku fandil s jeho prosazováním se v Hollywoodu a mezi filmovou smetánkou a zároveň s filmem o české historii, která cizinu asi opravdu moc nezajímá. Jan Žižka je dobře natočený kousek, který je ale až moc konverzační a tím pádem dost často nudný. Soubojů zde moc není, ale celkem stojí za to. Já jsem nečekal nic a dostal jsem jednohubku, která mě absolutně neurazila a vlastně trochu i potěšila, ale nevím, zda bych někdy měl chuť si to pustit znovu...možná tak stručný výtah toho opravdu zábavného, který by dohromady nedal přes půl hodiny. Dávám průměr, jelikož přesně takový ten film je. 5/10 , ale palec nahoru Jáklovi za snahu a za vytrvalost dotáhnout tyhle nápady do konce.

Jackie Chan - humor, sláva a kung-fu (2021) (TV film)

Viděno na ČT Art. Dokument o kariéře a životě Jackieho Chana. Neodhaluje nic nového, ani šokujícího, víceméně jen datuje umělcův kariérní vzrůst, zásadní momenty, přehmaty a tak dále. Do jeho osobního života zasahuje jen trochu. Občas poukazuje na Chanovo kontroverzi a to v rámci sympatizování s čínským režimem po navrácení HK Číně. Nikterak ho ale neuráží a ani neodsuzuje a diváka to tak nechává chladným. Ať si každý udělá názor sám. Dokument sem tam není úplně přesný ( Will Smith nerežíroval Karate Kid, Pán Draků nebyl Jackieho první režijní debut ), jinak se na něj ale moc hezky kouká a každému fanouškovi tohoto čínského mistra musí udělat radost.

Trol (2022)

Mně se to líbilo. Příjemná odreagovačka se skvělými triky. Taková limča na americký způsob filmů jako Godzilla, nebo King Kong. 4*

610 metrů nad zemí (2022)

Jelikož se celkem hodně bojím výšek, film na mě fungoval přesně tak, jak by měl a to po té napínavé stránce. To ostatní je klasická, americká, ubulená, citová, limonáda, samé vztahové zvraty a takové ty klasické trapné klišé, které si prostě neodpustí. Štve mě to a zde to rozhodně vůbec nefunguje.

Barbar (2022)

Skvělý kousek, parádní atmosféra, hodně nepředvídaný děj ( držel jsem se rad, které zněly ,,nic si o tom nezjišťuj ), skvělá hudba i vybrané místo. Chování postav je občas jemně mimo mísu, což člověka, se zdravím rozumem, občas prostě nasere, jinak bych napálil plnou polní. Takhle 4,5* . Pravidlem - čím míň o filmu víš, tím líp - se začnu držet častěji.

Red Notice (2021)

Pan Thurber opět dokázal, že je veliký mazák, co se do akčních amerických popcorn limonád týče a že tenhle žánr, který díky Netflix produkci a jejich povinných vsuvek, je sám o sobě tupý jako jídelní nůž z Prioru, je v jeho rukou na správném místě. Kombo The Rock a Ryan šlape skvěle.