jozz

okres Brno
lymfomobijec

1 bod

• 1.5.2015  10:20

Za co ta jedna hviezda ? Asi za pomerne pohladne tankové scény, nebyt strel ako zo starwars, mohli byt aj 2 hviezdy . Inak tomu chybalo uplne vsetko, a ten zaver. .. och,. .. WW2 je nevycerpatelnou studnicou inspiraci, ešte ze tento pribeh je vymysleny, ale to bol i Saving Private Ryan ale ten bol naopak skvely .

• 28.1.2015  21:22
    Fargo (TV seriál) (2014)

Tomuto fakt nerozumiem. 91%??? V stručnosti: sledujeme mentálny a spoločenský vývoj postavy Lestera, čo je na začiatku nešikovný úradník bez štipky sebavedomia v úspešného muža a to hlavne potom, čo zabije svoju manželku a všetkých okolo seba oklame. Aj keď je pritom presvedčivý ako vietnamské digitálky. Klamár a slaboch ale ostáva až do konca. Druhou ústrednou postavou je vrah Malvo, s ktorým si Lester chtiac či nechtiac občas skríži cestu. Okolo nich sa odohráva niekoľko nezaujímavých príbehov, ktoré vedú od nikiaľ nikam. Ďalšie postavy sú niekedy až bizarne neprirodzené či absurdne hlúpe (šerif Bob Odenkirk), postavy činia nezmyselné rozhodnutia a ich pohnútky k nim ostávajú záhadnou. V celej sérii chýba nejaký moment prekvapenia, alebo iný emočný podnet, proste čučíte a nič sa nedeje. Do konca som vydržal iba preto, že som dúfal v nejaký zaujímavý zvrat, dychberúce vyvrcholenie alebo prekvapujúce odhalenie a.... nič. Seriály podobného žánru, napr. True Detective alebo aj Wallander, tie sú oproti tomuto naozaj skvelé. Pre mňa veľké sklamanie a zabitý, aspoň, že to bola len 1 séria...

• 25.12.2012  17:21

Moj najdrahsi Frodo, takto dopadol 1.diel ocakavaneho veldiela. Najprv to negativne: komercne zaujmy iste prebili tie umelecke, ked sa tvorcovia rozhodli rozdelit Hobbita na 3 casti. Je jasne ze kazdy rok pribudne do pokladnicky krasna suma, aj ked som presvedceny, ze kvalita bude chybat. Stredozemi tiez neprospelo prilisne predigitalizovanie, obzvlast ak tie efekty su stale na rovnakej urovni ako pred par rokmi, teda napriklad digitalnym vrrkom som opat neuveril. Bitky su bezhlave neprehladne mlaticky, pri ktorych skupinka trpaslikov chce vyhladit zlych skretov a ti zli skreti su miestami skor smiesni. Jazda Radagasta na kralikoch je opat az prilis digitalna a nevieryhodna. Celkovo film nepriniesol ziadne nove prekvapive momenty a velmi malo silnych scen. Teraz pozitiva. Podmanivy ustredny motiv a titulna piesen Misty Mountains a z tych silnych scen iste hadanky s Glumom v jaskyni a Bilbo vahajuci ci zotnut Glumovi hlavu. Prial by som si, aby dalsie dva diely boli aspon o nieco lepsie, ved cele dielo Tolkiena za to bezpochyby stoji.

• 3.9.2012  16:53
    Partička (TV pořad) (2011)

We want more and more and more!!! Neberte nam particku !!!

• 23.2.2012  16:06

Nič mimoriadne, gýčovitý Bruckheimer production. Tesné vyhýbanie sa torpédam zlých Rusov, vypínanie rakiet v posledných sekundách, americkí hrdinovia, totálny happyend a to všetko zabalené do trochu umelého akčného formátu. Das Boot je viac stiesnený a nedocenená Hlbina napínavejšia.

• 23.2.2012  15:59
    Nordwand (2008)

Žiadne klišé, len vynikajúco natočený príbeh, ktorý mrazí nielen prostredím. Kto niekedy nevystúpil na vrchol, sotva pochopí pohnútky tých, ktorí vedia, že ich vkladom do súboja s horou je ich vlastný život. V tomto filme som sa necítil ako nezainteresovaný divák v teple domova pri kávičke, ale vnútorne som trpel s mladými horolezcami. Miestami som si aj kontroloval prsty, či nemám omrzliny...

• 22.2.2012  22:55
    Nákaza (2011)

Nebyť veľkých mien,sotva by to vyšlo aspoň na DVD. Dej: svetom sa šíri nebezpečný, samozrejme zmutovaný virus, ktorý rýchlo svoje obete zabíja. Tímy vedcov hľadajú protilátku, medzitým sa niektorí nakazia, v spoločnosti vládne panika, nakoniec však všetko dobre dopadne a vakcína je na svete. Mrazí vás z toho? Nebude ani keď si to pozriete, alebo svoj čas radšej využijte lepšie, vážne.

• 22.1.2012  12:21
    Zodiac (2007)

Na Finchera podpriemer a v rámci žánru slabý priemer.

• 12.1.2012  21:21
    Správci osudu (2011)

JASON BOURNE !?! WTF???

• 11.12.2011  00:32
    Warrior (2011)

Smelo vyhlasujem, ze najlepsim filmom r.2011 je Warrior. A to zapasnicke sporty neprezivam, nepraktizujem, nedoporucujem. Hviezda Toma Hardyho stupa, este o nom budeme vela pocut.

• 27.11.2011  16:47

Ja by som nechal M.Baya zaplatit tie rozbite auta a vrtulniky z vlastnej kapsy, nech si nabuduce rozmysli co bude tocit. Jedna hviezda za prijemnu hudbu, druha za to,ze kreslenych transformerov som jak maly hltal bez nadychnutia, no a inak velmi velmi plytke, skoda.

• 21.11.2011  16:17
    Jmenuju se Earl (TV seriál) (2005)

Sice je to stale dookola o karme, ale vtipne, strucne a napadito. Kazda z hlavnych postav je svojim sposobom looser, a mozno prave pre to si ich vsetky zamilujete. Oskara pre Ethana Supleeho, alias zlahka retardovaneho Randyho.

• 21.11.2011  16:14
    Směr jih (TV seriál) (1994)

Preco prave Constable Frasier a hluchy vlk Diefenbaker? Pretoze tomuto serialu nechyba vobec nic. Nepotrebuje usekane koncatiny, prehnite mrtvoly, hektolitre krvi a futuristicke vysetrovacie metody, aby to bola skvela kriminalka. Je jasne stylizovany charakter postav, kladnejsi hrdina nez constable Frasier snad ani neexistuje (komiksaci hadr), a to ani nemusi byt mimozemstan, ani oplyvat nadprirodzenymi chopnostami a kazda zena na nom moze nechat oci. Stary Ray je presne taky ako vyzera, s frasierom sa vyborne doplnaju a kupodivu do pribehu neskor dobre zapadne aj taky Leslie Nielsen. Pribehom nechyba prijemny inteligentny humor a velmi odporucam zohnat asi aj fakt vynikajuci soundtrack. Napriek tomu, ze s prichodom noveho Raya dost straca svoje povodne caro, davam celkom bez rozmyslania za *****

• 12.11.2011  21:51
    Barbar Conan (2011)

Povodny Barbar Conan by mal u mna *, vdaka vykonu Arnieho ** a za skvostny soundtrack nakoniec *** Tento novy Conan z toho bohuzial nema nic, A to som trpezlivo trpel do konca ci nebude aspon na jednu hviezdicku...

• 13.8.2011  00:45
    Obhájce (2011)

Je málo filmov podľa knižnej predlohy, ktoré sa podaria. Tento k nim ale patrí, teším sa na ďalšie sfilmované prípady Mickeyho Hallera, good job, Brad Furman.

• 9.7.2011  11:08
    Světová invaze (2011)

Komentáre vačšinou nepíšem, na to tu sú lepší básnici... ale toto bol fakt průser, bez jediného originálneho nápadu. Strata času. PS:: mierte napravo, tam kde máme srdce...

• 16.1.2011  18:25

wtf?

• 29.10.2010  23:45
    Kriminálka Staré Město (TV seriál) (2010)

OK, je to pozerateľné. Seriál trpí na násilne chytré dialógy a komentáre, akoby všetky osoby mysleli a konverzovali na rovnakej vlne, rovnako ako D.Dán, kto pozná jeho štýl, iste súhlasí. Aj tie akčné scény mohli byť akčnejšie a dolapenie páchateľa dramatickejšie, alebo aspoň zamotanejšie. Starý dobrý inšpektor Derrick, alebo Dempsey a Makepeaceová... Dalo by sa vyčítať viac, ale na to, čo slovenská tvorba v poslednej dobe ponúkla (teda nič), je to pozerateľné, no dá sa aj lepšie.

• 29.10.2010  23:30

Mafiánsko-gangsterské absolútno. Al Pacino vo svojej životnej role rychlokvaseného zbohatlíka, ktorého vzostup je lemovaný mrtvolami jeho konkurentov. Výborné po všetkých stránkach. Niet čo dodať, treba vidieť.

• 29.10.2010  22:59

Málo je dobrých športových filmov, Miracle k nim ale patrí. Drina, kolektív, úspech, emócie,... keby nebol až tak prehnane "americký" tak dám aj plný počet * Aj my sme mohli pri troche štastia zažit podobnú slávu v Lillehammeri 1994 alebo naposledy vo Vancouveri, škoda.

• 25.7.2010  11:04
    Počátek (2010)

Inception prináša veľmi originálnu myšlienku, v ktorej nás Nolan prevádza nepreskúmanými zákutiami ľudského vedomia a podvedomia, to všetko s výbornými hereckými výkonmi a nadupanou akciou. Potvrdzuje výnimočnosť režiséra, dáva priestor na hodinové a hodinové úvahy po skončení filmu a nakoniec vedie k tomu, že: 1. je treba to vidieť znovu 2. najlepšie je byť pri jeho sledovaní plne pri vedomí v reálnom svete :) Ale ja by som ešte chcel vedieť, či sa tá vecička na konci zastavila, alebo sa točila ďalej, nevie niekto? Zhrnutie: áno, dávam fullhouse, skvelé.

• 23.7.2010  19:43
    Predátoři (2010)

Nem, nem, nem Nimród... zase to neni ono... To, čo iní hodnotia kladne, je len vykradnutá (nesmrteľná) jednička s Arniem. Parta super zabijákov viac pripomína spoločenstvo prsteňa i s Glumom v podaní L. Fishbourna, príbeh slabý, hudba vykradnutá, herecké výkony nepresvedčivé, i ten Brody mal radšej zostať pri klavíre. Jediné pozitivum je, že som si na druhý deň spravil chuť klasikou z r.1987 a mal som znovu hlboký filmový zážitok.