Duna: Část druhá (2024)

Někdy ty 3 hodinové filmy utečou rychle, někdy ne. Tady i zásluhou dost zdlouhavého úvodu fakt moc neutíkaly. Ne pořád se něco děje, sice když jo, tak to stojí za to, ale pocitově mi asi sedla víc jednička. 7.5/10

Občanská válka (2024)

Přišlo mi to jako jeden velký kalkul. I ta scéna s Plemonsem (ikdyž je fakt dobrá, to zas jo). Dunst se mi zdála hodně unavená, celé to pro mě táhne skvělý Moura a mladičká Spaeny. 6.5/10

Válka policajtů (2024)

Na cz/sk poměry rozhodně nadprůměrná krimi, která ale boužel dojíždí na to, že nejzajímavější postavu (inžernýr) nevyužije naplno, a tak ve finále těch 150 minut ani nebylo nutných. 7/10

Late Night with the Devil (2023)

Prvních 30 minut dost zajímavých, když pak došlo na samotnou show, to už začlo být slabší a vlastně jsem pak už celou dobu jenom čekal, kdy přijde konečně ten démon a co předvede. Závěr asi dobrý, dalo to smysl i s tou manželkou, ale celkově je ten dojem, že to mělo a mohlo být lepší. 6.5/10

Opičí muž (2024)

Tak jako takových filmů asi už vzniklo mraky, takže po scénaristické stránce tady té originality moc není. Jenže Patel se ukázal jako docela zajímavý režisér (jako herec mě o tom přesvědčovat už dávno nemusí), a tak je Monkey Man dost intenzivní rubačka s minimálně dvěma hromadnými bitkami, které patří k topce v žánru, a taky skvělou naháněčkou jak z gta. 8/10

Godzilla Minus One (2023)

Taková civilní variace na ty obří katastrofické hollywoodské Godzilly. Co mi hodně vadilo, bylo to klasické herecké přehrávání, to je prostě hodně otravné a zážitek ze zajímavého filmu to dost snižuje. 6/10

Wonka (2023)

Vlasně mě to dost bavilo. Nevím jestli víc než Karlík, ale vizuál, Chalamet, Grant i charismatičtí padouši dávají tomu filmu hodně plusových bodů. Možná bych uvítal míň songů, nebo když už, tak víc lepších songů. 7.5/10

Kancl - Série 4 (2007) (série)

Některé zápletky jsou možná na sílu, ale jako celek je to prostě pořád skvělé. Poslední díl mi bylo Tobyho dost líto, vlastně v celém seroši s ním dost tak orali.

Erryho směsky (2022)

Nevím, možná to bylo tím suchým herectvím, ale fakt mě ti kluci nebavili. Přitom to má parametry toho správného mafiánského filmu. 4.5/10

Zatracená krvavá láska (2024)

Lepší než She-Hulk. Zaplivaný zapadákov, propocený gym, testosteron, steroidy a neobyčejná love story. Celé je to správně úchylné (Ed Harris chovající cvrčky) a nebýt toho fakt zvláštního konce, tak to ve mě bude rezonovat ještě víc. 7/10