Zlý časy v El Royale (2018)

Dost mi to připomnělo tu kupu "po pulpfictionovských" snímků, které se v druhé polovině devadesátek vyrojily. Tohle nebylo vůbec zlé, minimálně do přichodu Hemswortha. Pak už ta atmosféra šla do kytek a stal se z toho prazvláštní bizár.

První člověk (2018)

Docela závidím těm, kteří si to tak užili. Za mě těch 141 minut bylo až moc komorních, bez spousty dialogů bych se určitě obešel...na druhou stranu je to fakt parádní filmařina. Jen to na mě boužel jako celek moc nezafungovalo.

Narcos: Mexiko - Série 1 (2018) (série)

Lunův Felix sice není Mourův Escobar a parta z Cali byla taky jinde, ale pořád jsou to Narcos s tím svým vtahujícím doku-stylem vyprávěním a že vyprávět je teda co. Takže hodně fain spin-off..prequel..(nebo možná něco ještě jiného?) s vrcholem v pátém díle. 8/10

Narcos: Mexiko (2018) (seriál)

S1 4/5. Lunův Felix sice není Mourův Escobar a parta z Cali byla taky jinde, ale pořád jsou to Narcos s tím svým vtahujícím doku-stylem vyprávěním a že vyprávět je teda co. Takže hodně fain spin-off..prequel..(nebo možná něco ještě jiného?) s vrcholem v pátém díle. U toho jezírka s hrochy mi bylo hodně fain.

Záhada Silver Lake (2018)

Prefíkaná skoroLynchovina s atmosférou jak od Hitche a věčně sjetým a zmateným Garfieldem. Dost mi to vlezlo pod kůži a docela se těším až to někdy sjedu ještě jednou. Hodnocení mi kolísá od 3 až po 5.

Útěk z věznice Maze (2017)

Jako díl nějakého lacinějšího seriálu, ale tak třetí z druhé série. Dost jsem se z počátku nechytal, proč tihle vězni se nesnesou s těmahle a proč se tam vlastně mluví o té hladovce, co někdy předtím proběhla. Ok, moje mezery v dějepisu, ale film v tomhle moc ohled na diváka zrovna nebere. Navíc celé to plánování útěku je takové nijaké, ospalé...Hlavní hrdina docela slizský nesympaťák. Sorry jako.

Což takhle dát si špenát (1977)

Vyměněná blůza spustí kolotoč šílených a bizarních příhod. Škoda, že některé fakt vtipné a drsné hlášky (aspoň máte jistotu, že je panna) nebo scénky (cokoliv s mladíky Menšíkem a Sovákem), jsou zabité zbytečnou teatrálností některých vedlejších postav (Kostka, mimi Janžurová atd). Každopádně na tu dobu fakt odvážné.

Mr. Bean: Největší filmová katastrofa (1997)

Zatímco u jednotlivých skečů brečím smíchy dodnes, tohle filmové dobrodružství už docela zestárlo. Jako člověk se pořád ještě zasměje, ale tak nějak tomu chybí ta údernost Beanových kraťasů.

Auta 2 (2011)

Klasický případ "té dvojky", kdy tvůrcům narostla křídla a mysleli si, že ikdyž naservírují cokoliv, bude to úspěch. Takže je tady mnohem víc prostoru pro Buráka, nechybí špióni, létající auta...prostě mišmaš s šíleným a boužel ne zábavným dějem. Oproti jedničcce přímo skok dolů.

Auta (2006)

Cars se mi nikdy moc nelíbily, ale teď jsem si je fakt užil. Ten příběh o frajerovi, který musí padnout na hubu, aby zjistil co je v životě důležité, by se dal vlastně aplikovat na cokoliv._Update 12/2022  - Čím jsem starší, tím ten první díl mám radši. Jedna z nejlepších pixarovek.