Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Ta vizualizace je dechberoucí, příběh taky zajímavý, ale s těmi řečmi o nejlepším animáku ever, bych byl opatrný. Každopádně Sony při tomhle "pokusu" objevilo pole neorané a novou zlatou žílu. Na takové animáky do kina budu chodit klidně častěji.

Aquaman (2018)

Výborná dobrodružná fantasy. Wan je hračička, pokud to nebylo poznat ve F&F, tak teď je fakt jasné, že ho je jen na horrory škoda. Soundtrack libůstka, obsazení vlastně docela ok, jen v komornějších scénách to mezi Momoou a Heard dost bolelo.

Minority Report (2002)

To byly časy. Steven byl ještě ve formě a naservíroval hi-tech thriller podle mistra dystopických povídek. A protože měl u sebe svůj obvyklý tým (Kahn, Williams, Kaminski) a luxusní obsazení, vznikl jeden z těch top filmů v žánrů. Kaju se, že se mi kdysi ten film vůbec nepozdával.

Hastrman (2018)

Zajímavá česká fantasy s famózním Karlem Dobrým a přenádhernou Simčou Zmrzlou. Tou poetikou mi to dost připomínalo třeba starou dobrou Kytici, ale přiznám se, že právě ty neustálé tance v krojích a různé písničkování mě docela uspávalo. Jinak ale fakt dobré, Ondra Havelka tímhle režijním debutem na staré kolena určitě nezklamal.

Sabrinina děsivá dobrodružství (2018) (seriál)

S1 3/5. Takhle temně pojaté čarodějky jsem čekal právě u "Discovery of witches" a ne u rebootu Sabriny. V tomhle prostě palec nahoru, ale jinak to dost trpí tou žánrovou kočkopsí nevyvážeností, takže na 4 to zatím nevytáhnu.

Sabrinina děsivá dobrodružství - Série 1 (2018) (série)

Miss Hanoi (2018)

Hodně slabá detektivka, sice obohacená tou vietnamskou komunitou, ale i tenhle potenciál byl docela nevyužitý. Dost mi vadil přehrávající Novotný, zápletka taky taková pofiderná.. Tak nějak to drží kvalitu tuzemských televizních (nova, prima) kriminálek.

Plán útěku 2 (2018)

Čínské peníze nesmrdí, že jo Slyi? První Escape plan byl docela fain akčňákem, tohle je ale ultimátní kravina, která jak to tak vypadá, se bude ještě pár dílů asi dojit.

Sweet Country (2017)

Další z řady neveselých westernů, které se na nás v poslední době vyvalily. Sweet country má jednoduchou premisu, pár postav a docela jasný vzkaz. Ale prostě mě to nedokázalo tak úplně vtáhnout.

Ostré předměty (2018) (seriál)

Ani ne tak kvalitní detektivka (tak nějak mi bylo docela jedno kdo to nakonec dělal), jako spíš parádní dusné drama. Vallée je fakt mistr ve tvoření těch nepříjemných rodinných atmosfér. Herecky nepřekvapivě perfektní.