Nepřítel pod ochranou (2012)

Lehce konspirační thriller (místy zbytečně překombinovaný) s fainovým obsazením. Nebýt ho, nemuselo to jít ani do kin. 5/10

Kladivo na čarodějnice (1969)

Geniální filmařina. Ale zároveň taky snímek, který stačí vidět pouze jednou (ten sklíčený pocit při sledování už vážně nechci znovu zažít). Společně s Rodáky a Spalovačem asi to nejlepší, co může český a slovenský film nabídnout.

Jump street 21 (2012)

Takhle má vypadat akční komedie - nedávná, na první pohled taky sympatická, This Means War dostává od Hilla a Tatuma těžké K.O. 8/10

Dobré ráno, Vietname (1987)

Dj Robin chrlí hlášky, jejichž humor jsem moc nepobíral (ale možná bude chyba na mém přijímači) a balí mladé vietnamky (tedy jednu). Jako ukázka Williamsova improvizačního talentu perfektní, ale jinak nuda, protože hlavně vážná dějová linie moc nefunguje. 6/10

Trust (2010)

Poselství filmu je sice jasné, ale podané tak stupidní a nudnou formou, že se mi chtělo smát i ve scénách, kdy se to nepříslušelo.

Oddělen (2011)

Taková depresivnější verze Nebezpečných myšlenek s chlápkem, kterému čím dál víc přicházím na chuť (Brody). Ale jinak až na jeho vztah s Hendricks celkem nuda (i přes to dost slušné herecké obsazení). 6/10

Jerusalema (2008)

Lucky Kunene a jeho vzestup z chudého černocha na jednoho z kápů (ano už zase) Johannesburgu. Nebo také návod pro Afričany, že z pistolí u pasu jde všechno snadněji? S podobnými snímky (a že jich bylo) nemám moc velký problém, ale Jerusalema mě moc neoslovila - klasicky povinná dětská část (nejlépe podaná asi v Slumdog Millionaire) mě tady dost nudila - naštěstí v polovině se film konečně rozjel, ale u mě dojel maximálně k průměru. 6/10

Talentovaný pan Ripley (1999)

Při druhém zhlédnutí jsem měl trošku problém s tím větším množstvím náhod (jak tady už někdo píše - postavy se pořád náhodně potkávaly jako by byly Řím nebo Benátky malé vesničky, kde se všichni znají), ale bylo to odpustitelné, protože Talentovaný pan Ripley je možná nejepším retro thrillerem, který jsem viděl.

Kůže, kterou nosím (2011)

Námět sice jak z bečkového horroru typu Human Centipide (když mi v půlce filmu docvakla pointa, bylo to mrazivé), ale v prvotřídním evropském provedení. Banderasův nejlepší snímek za posledních dobrých 15 let, a Almodóvar jenom potvrdil, že to bude tak trochu úchyl (v tom dobrém slova smyslu). 8.5/10

ČT Live - Beatles Night (2011) (koncert)

Nápad určitě zajímavý, provedení taky asi v rámci možností na výbornou - možná jen, že osobně bych dal přednost jiným skladbám, ale nevadí. Pro fanoušky Brouků povinnost. 8/10