Ranař (2011)

Im too old for this shit.

Fahrenheit 9/11 (2004)

Byla tady až moc vidět ta Moorova snaha ukázat nám, jakým že banditou ten Bush vlastně je. Chtělo by to méně zaujatosti, protože to téma samozřejmě zajímavé je. 6/10

Jamie vaří rychlovky (2010) (pořad)

Jamie je ďábel. Během půlhodiny uvaří několik chodů a ještě zvládne pobavit diváky. To vše v pohodovém tempu a s neskutečným nadšením, které z něj doslova sálá i skrz tu obrazovku. Tady není o čem. Five stars.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Nakonec se z Home vyklubala jen další ekologická agitka, která sice oslňuje záběry naší planety, ale pouze tohle mi na 120 minutový dokument nestačí. A někdo to tu i napsal - vážně to vypadá jak pro předškolní děti (dojem navíc umocněný pomalým Svěrákovým hlasem). 5.5/10

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Jednoznačně nejslabší part z teď už X-menovské filmové pětky. Základní otázky jsou sice zodpovězeny, ale zůstává pocit, že Jakcmanova životní role v samostatném filmu mohla dopadnout trošku lépe. 6/10

Byt (1960)

Aneb jak udělat kariéru přes postel (ehm byt), ve kterém vůbec nemusíte být. Velice trefná a nadčasová romantická komedie - ale po tom neskutečně nabušeném rozjezdu (40 minut) se mi přece jen zdálo, že pak snímek možná až moc zvolnil. 8.5/10

Zahřívací kolo (2006)

Další z řady těch filmů, které sice vysloveně neurazí, ale na konci ani nevíte, o čem že to přesně bylo. Málo romantické, málo komediální, málo dramatické. Od všeho trošku, ale dohromady nic. 4/10

Doteky osudu (2012) (seriál)

Ve zkratce : Kieferův syn Jake má nadpřirozenou schopnost. Napíše na papír pár čísel a chudák Kifer místo toho aby naháněl teroristy, bloudí New Yorkem s papírkem a hledá mezi čísly nějakou spojitost. Do toho sem tam malý Jake zdrhne z ústavu, takže Kiefer nahání i jeho a věty jako "Stop, Jake!" a "Wait, Jake!" zazní v každém díle častěji než "fuck" v Pulp Fiction. Po 4 dílech s tím sekám, protože tohle se vážně nedá. Společně s Missing největší letošní seriálové zklamání.

Žena v černém (2012)

Watkins je ďábel a Eden Lake rozhodně nebyla náhoda. Lekačky na mě zafungovaly skoro 100% (což je vlastně na metál, protože mě hned tak něco nedostává), atmosféra taky povedená, takže k plnému počtu mi chyběl jen trošku zajímavější závěr, protože ten musel být každému jasný zhruba už v půlce filmu. 7.5/10

Tintinova dobrodružství (2011)

Po zprznění posledního Jonese Spielberg dokazuje, že to v sobě ještě pořád má. Perfektní animák a zároveň jeden z nejlepších dobrodružných snímků posledních let. 8.5/10