Ctihodný občan (2009)

Ze začátku to vypadá na příběh o pomstě ve stylu 96 hodin, hned na to, že to bude soudní drama (do té doby se mi to pořád hooodně líbilo..), a nakonec Prison Break říznutý Sawem s Okem dravce (to už bylo horší..). No moc mi tenhle mix prostě nesedl. Možná kdyby měl scénárista větší koule aspoň na pořádný konec, tak by to hodnocení bylo větší, protože snímek ukrývá pár lahůdkových momentů (nebo spíše Butlerových kutilských vychytávek), které musí potěšit každého (u mě jednoznačně vede střela z mobilu). Když už jsem u Butlera, tak si myslím, že tahle sezóna pro něj musí být malé zklamání, protože se objevil ve dvou papírově hodně silných filmech, které měly definitivně potvrdit jeho auru "akčního hrdiny" a ironicky největší úspěch zažil v romantické komedii...6/10

Igor (2008)

Příjemný animák, který mi svou atmosférou zpočátku připomínal Burtonovy animované příběhy. Hlavně skvělé vedlejší postavy (mozek Brian a hláškující nesmrtelný králík toužící po smrti v podání Steva Buscemiho) tahaly tenhle film do vyšší ligy. Boužel, když už tam měli nakročeno, sjel snímek na tu typicky dětskou cestu (jsme přece animák) a ke všelijakému moralizování, které sice extrémně nevadilo, ale na druhou stranu trošičku zamrzelo, vzhledem k možnostem, které tady byly. 6/10

We Shoot with Love (2009)

Nevím. Ten vizuál je opravdu podařený u každého příběhu. Nicméně vysloveně zaujmout mě dokázala pouze automobilová přestřelka a skákající žáby. Zato doslova nasrat mě mohl závěrečný příběh, kdy podle komentářů Janák natočil velice vtipnou 2minutovku. Boužel plagiátor Kája jen a pouze vzal nápad se špatným deodorantem, který kdysi jednu dobu brázdil docela úspěšně v reklamních spotech. Obohatil ho o pitvořícího se Mádla, krásné město a bylo to.. Jako celek 5/10

Anglický pacient (1996)

I na potřetí neskutečně silný zážitek se vším všudy. Přes svou délku nemá zbytečnou scénu. Každý záběr, každý tón tady má své místo. Minghella natočil jeden z nejlepších filmů 90. let. Dokonalý film, který u mě dostoupal až do top 10.

Normal (2009)

Trailer nalákal a film rozhodně nezklamal. Podmanivým vizuálem vytvořena ponurejší atmosféra než v Maxi Paynovi, k tomu zní výtečná Muchowova hudba - to všechno v nejvíc nečesky působícím filmu jaký jsem kdy viděl. Neříkám, že to je nejlepší český film milénia. Ale v té záplavě různých krokodýlů a dalších troškařin, je tohle přímo dar z nebes. A jen doufám, že finanční neúspěch Ševčíka neodradí točit podobné filmy. 7/10

Choking Hazard (2004)

Při prvním zhlédnutí (konec roku 2004) jsem tenhle film absolutně nedocenil. Při druhém (konec roku 2009), jsem si už užíval každou hlášku, každou scénku a královsky se bavil. Je tady náběh na 5 hvězd, protože takhle jsem se u českého filmu nezasmál ani nepamatuju. 8/10 (a pořád nemůžu uvěřit, že mi kdysi ten film připadal průměrný)

Noční autobus (2008)

Další film, který by možná rád šokoval. Ale nepodařilo se mu to - i díky táhnoucímu se ději a neuvažujícím postavám (vrcholem pro mě bylo, když holka před kamerou v obchoďáku říká vzkaz ve znakové řeči a pak dá prodavačce papír s nápisem "podívejte se na záznam z kamery")..Zajívamý konec a pěkné holky to výš jak na 4/10 nevytáhnou..

T.M.A. (2009)

Juraj Herz chtěl dokázat, že natočit dobrý horrorový thriller jde nejen v Hollywoodu nebo na západ od našich hranic. K dispozici měl zajímavý námět a solidní herce, ale výsledek je takový podivný. Párkrát sice dokázal vykouzlit tajemnou atmosféru na opuštěném venkovském sídle, ale jako celek to bylo docela mdlé. Navíc se závěrem, který jsem moc nepobral. Přitom ten potenciál tady (zase) byl..4/10

Umlčeni (2008)

Na to, že jde o režijní debut, je to víc než slušné. Svižné, atmosférické - přesně jak má moderní thriller být. Ovšem ten místy více než nelogický děj to prostě chtě nechtě sráží dolů. Lepší 3... 6.5/10

Hra na vraha (2009)

Partě teenegrů se párty na chatě trošku nevydaří. Čeká tam na ně totiž šílenec, který nemá ani tak zájem povraždit je - spíše chce, aby se povraždili navzájem. Nutno dodat, že jim k tomu vytváří skvělé podmínky. Kdyby film měl vyšší ambice (a trošku lepšího scénáristu, který by si pohrál mnohem lépe s psychologií postav), mohla to být zajímavější podívaná...Takhle to je jen trošku netradiční teenege vyvražďovačka, která je zároveň průměrným příspěvkem do žánru .. 4.5/10